Для швидкого відновлення дорожньої інфраструктури Державне агентство автомобільних доріг України перейшло на “військові рейки”. Робота ведеться по двом напрямкам: відновлення транспортного сполучення на звільнених територіях та підготовка відбудови дорожньої інфраструктури. Про це повідомив перший заступник голови Укравтодора Андрій Івко.
“Загальна протяжність доріг, котрі постраждали через війну, становить близько 23 тисяч кілометрів. Знищено 300 штучних споруд. Руйнування продовжуються щодня, через активні бої оцінити масштаб шкоди, завданій дорогам на Харківщині, Донеччині та Луганщині, поки неможливо”, - каже Івко.
Аби забезпечити проїзд до звільнених населених пунктів, дорожники прибрають спалену військову техніку, автомобілі цивільних, повалені дерева та сміття. Це також необхідно для транспортування поранених, доставки медикаментів, води та їжі.
На сьогодні вдалось прибрати 234 км вулиць найбільш постраждалих населених пунктів Київщини: Бучі, Ірпеня, Гостомеля, Бородянки та Ворзеля. Ще понад 100 км доріг очистили на підконтрольних Україні районах Харківщини. Загалом було прибрано більш ніж 600 км доріг та вулиць на Київщині, Чернігівщині та Сумщині.
Служби Укравтодору також відновлюють пішохідні переходи, бар’єрне огородження, шумові екрани та мости. На сьогодні вдалось забезпечити тимчасовий проїзд 20 штучними спорудами у Київській, Чернігівській, Сумській і Миколаївській областях. Переправи влаштовують на “дорогах життя”, з огляду на думку військових.
“Щоб проїзд основними магістралями у звільнених областях був безпечним, дорожні бригади на Київщині, Харківщині та Чернігівщині почали проводити ямковий ремонт. Першочергово забезпечуємо проїзд між обласними центрами, на евакуаційних маршрутах”, - зазначив Івко.
За його словами, Укравтодор також напрацьовує рішення, аби після перемоги швидко та якісно ремонтувати інфраструктуру. Для цього планується максимально спростити і скоротити терміни проєктування доріг та штучних споруд та пришвидшити тендерні процедури. Окрім цього, опрацьовується перехід на європейську систему ціноутворення.
Нагадаємо, раніше міністр інфраструктури Олександр Кубраков повідомив, що на Київщині будують 8 тимчасових переправ біля зруйнованих мостів.