Завантажити ще

Працівники зоопарку в Маріуполі відмовилися від евакуації та залишилися доглядати тварин

Працівники зоопарку в Маріуполі відмовилися від евакуації та залишилися доглядати тварин
Фото: instagram.com\Маріупольський зоопарк (ілюстративне фото)

Працівники приватного зоопарку в Маріуполі не змогли евакуюватися, тому залишилися доглядати тварин під обстрілами в обложеному місті. Частина вихованців загинула, а всі наглядачі живі. Про це зняв сюжет німецький DW.

Директор маріупольського зоопарку Савелій Вашура розповів, що через бойові дії загинуло 5 верблюдів, сімейство лам, страуси, леопард та мавпи. Співробітники зоопарку залишилися доглядати тварин.

Проте 9 квітня Вашура повідомляв, що частину тварин вивезли до зоопарку під Донецьком. Він також інформував, що установа сильно постраждала в ході недавніх бойових дій, серед її мешканців є втрати. Проте більшості тварин вдалося вціліти. Наразі у зоопарку понад сотня мешканців, з них близько 60 – хижаки, зокрема леви та тигри.

- Ми частину тварин вивезли до зоопарку у Придорожньому під Донецьком. Це стосується головним чином дитинчат, які з'явилися за цей час: віддали і тигренят, і левенят, і ведмежат. Крім того, вивезли теплолюбних звірів, тих самих мавп, – сказав Вашура.

Також у сюжеті DW йдеться, що мешканців зоопарку годували м'ясом загиблих тварин. Проте три тижні тому ресурс Дон24 повідомляв, що м'ясо загиблих тварин роздали жителям Маріуполя.

Раніше повідомлялося, що харківські леви освоїлися в одеському зоопарку. Також ми писали про те, що у "Фельдман Екопарку" під Харковом загинули не лише багато його мешканців, але й частина персоналу. 5 квітня після заяви засновника екопарку про те, що мешканців доведеться приспати, якщо не вдасться їх вивезти, за допомогою низки зоопарків України та мерії Дніпра почалася евакуація тварин.