29 травня
Завантажити ще

Українські хакери вже зламали понад 80 баз даних, які є критичними для РФ

Українські хакери вже зламали понад 80 баз даних, які є критичними для РФ
Фото: pixabay.com

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що українські хакери вже зламали понад 80 баз даних, які є критичними для РФ. Зокрема це бази даних громадян, бізнесу, досить сенситивні дані. Про це він розповів в інтерв'ю РБК-Україна.

- Цифрова блокада зробила, наприклад, так, що сьогодні "ВКонтакте" не можуть навіть сервери собі купити. Їхня сфера кібербезпеки дуже постраждала через санкції. Але головна перемога буде тоді, коли їхні війська покинуть нашу територію, – розповів міністр.

За словами Федорова, ІТ-армія України складається з трьох ключових елементів.

- Це IT-компанії, які мають розуміння, що робити, хоч раніше були націлені лише на захист інфраструктури своєї та клієнтів. Потім це кіберспільнота та кіберволонтери, визначені наші кібергрупи. І окремі IT-фахівці або люди, які тільки увійшли до цієї галузі, швидко розібралися, наприклад, з технологіями DDoS-атак або інших векторів атак, вони також активно допомагають, - запевнив він.

За словами міністра, кіберфахівці найчастіше працюють із публічними цілями. Але є й непублічні, про які "не можемо зараз говорити".

- Є публічні цілі, які можна побачити у спільноті ІТ-армія. Там не просто так з'являються саме ці сайти та саме ці сфери у ті чи інші дні, це пов'язано з іншими певними діями, – розповідає Федоров. - Також є непублічні цілі, їхня більшість, але про це не можемо зараз говорити. Хоча ви могли бачити дефейси сайтів "Газпром" та "Сухий". Це комплексні атаки, які мають на меті не тільки отримати доступ до сайту або бази даних, але й поширити правду про те, що відбувається.

Раніше стало відомо, що IT-армія продовжує захищати кібер-фронт та завдавати ворогові ударів. З 18 по 24 квітня було атаковано 125 російських онлайн-ресурсів.