22 вересня
Завантажити ще

Знаменитий пес Патрон мав стати зіркою виставок, але натомість рятує життя

Знаменитий пес Патрон мав стати зіркою виставок, але натомість рятує життя
Фото: facebook.com/MNS.GOV.UA

Пес Патрон з початку війни став знаменитістю та улюбленцем усіх українців. Він допомагає розмінувати території та рятує життя, але, виявляється, джек-рассел-тер'єр ніколи не проходив підготовку як бойовий собака. Раніше мав виступати на виставках, але війна внесла свої корективи. Про це повідомляє ТСН.

Пес Патрон активно допомагає чернігівським піротехнікам. Він, як справжній детектив, обнюхує кожен клаптик землі в пошуках прихованих мін. Фахівці кажуть, що Патрон має талант і до своєї роботи ставиться дуже відповідально.

Патрон зовсім не службовий пес. Два роки тому керівник піротехнічної групи Чернігівщини подарував його синові. У пса є родовід, його готували для виставок та змагань. Проте з першого дня повномасштабного вторгнення РФ до України Патрон став сапером. Він з дитинства вивчав різні запахи пороху, але навмисне його розмінувальником не робили.

- Слава мала бути трохи інша, ніхто не розраховував, що під час війни він покаже себе з іншого боку і слава прийде не по виставках, а  по розмінуванню, - розповів власник Патрона.

Найчастіше Патрон працює навколо розбитої російської техніки та в замінованих полях. Проте на пошуки розтяжок у лісах собачку поки що не пускають, бо для нього це небезпечно.

Патрон працює за твердий сир – це продукт він дуже любить, кажуть рятувальники. Оскільки Патрон не є службовим песом, зарплату сапера він не отримує. А ось навантаження у собаки подвійне, ще й щоденне оновлення власної сторінки в Інстаграмі, і як до справжньої зірки, завжди ще й черга з охочих сфотографуватися з ним.

У середині березня рятувальники вперше показали фото свого талісмана – пса на ім'я Патрон. Чотирьохлапий друг супроводжує піротехніків усюди. Він любить увагу людей і сир, так що рятувальники при нагоді балують його смачненьким, додали до ДСНС.