Завантажити ще

Українців попередили про кібератаки на Великдень: як уберегтися

Українців попередили про кібератаки на Великдень: як уберегтися
Фото: pixabay.com

Росія може спробувати здійснити нові кібератаки на Великдень. У зв'язку із цим українцям дали поради для захисту. Про це повідомляє Держспецзв'язку.

- На жаль, через війну, яку розв'язала Росія в Україні, не всі зможуть відзначити свято у родинному колі, разом із рідними та друзями. Тому багато хто отримуватиме вітання віртуально, через різні месенджери або електронну пошту. Держспецзв'язку застерігає: ворог може використати це для спроб здійснення нових кібератак. Як ми вже неодноразово бачили раніше, ворожі хакери зазвичай використовують актуальні та чутливі для українців найбільш «чіплячі» теми, - зазначили у відомстві.

Держспецзв'язку надало кілька порад, як не стати жертвою кіберзлочинців:

  • Не переходьте на будь-які посилання, отримані від незнайомців. Не відкривайте вкладених файлів, надісланих у листах із невідомих адрес. Навіть якщо на перший погляд здається, що це звичайні листівки або святкове відео.
  • З обережністю ставтеся і до подібних повідомлень від знайомих. Навіть ваші близькі можуть не знати, що ненароком поширюють шкідливі посилання або вкладення. Або їх акаунт може бути зламаний кіберзлочинцями.
  • Самі не розповсюджуйте сумнівну інформацію, отриману з невідомих джерел.
  • Слідкуйте, щоб ваші облікові записи в соцмережах були максимально захищені. Налаштуйте двоетапну перевірку під час входу. Це убезпечить вас від спроби злому.
  • З побоюванням ставтеся розсилки з обіцянками про грошові виплати або іншу "допомогу до свят". Перевіряйте таку інформацію на офіційних джерелах.

Раніше в Нацполіції закликали громадян і священнослужителів поводитися відповідально під час релігійних обрядів, дотримуватися обмежень, зумовлених військовим станом, і не ігнорувати сигнал "Повітряна тривога!" навіть під час богослужінь.