15 листопада
Завантажити ще

У Швейцарії українські біженці більше не зможуть самі вибирати, де їм жити

У Швейцарії українські біженці більше не зможуть самі вибирати, де їм жити
Фото: UESLEI MARCELINO/REUTERS

Державний секретаріат міграції Швейцарії заявив про врегулювання системи розміщення біженців з України – тепер їх розміщуватимуть з урахуванням можливостей регіонів (кантонів) на основі принципу пропорційності. Іншими словами, переселенці більше не зможуть самі вибирати, де їм жити у Швейцарії та у кого, пише swissinfo.

Швейцарія складається з 26 суверенних (регіонів) кантонів, які відіграють ключову роль функціонуванні взагалі всієї системи швейцарської державності. Федеральний центр спочатку розміщує біженців у федеральних Центрах прийому та розміщення мігрантів, а потім розподіляє їх за кантонами. За даними секретаріату, в ситуації нинішнього форс-мажору ця система зазнає підвищеного навантаження.

- Ми хочемо забезпечити більшу стабільність як для біженців, так і для кантональних органів, які відповідають за соціальне забезпечення та освіту, щоб уникнути непропорційного розподілу осіб, які потребують захисту, - заявив представник SEM Давид Келлер.

За його словами, труднощі в галузі організації розподілу кількості біженців, які збільшуються, зазнають насамперед міста, такі як Цюріх, Базель і Берн, а також кантон Тичино.

- Біженці вважають за краще селитися, що зрозуміло, у найпопулярніших та найрозвиненіших регіонах. Тепер з цією практикою буде покінчено, - наголосив Келлер.

Чиновники заявили, що усвідомлюють наявність джерел потенційних конфліктів, особливо якщо зареєстровані в Швейцарії біженці і швейцарські сім'ї, які їх приймають, більше не зможуть самостійно приймати свої рішення щодо розселення осіб, які шукають захисту від війни.

Тому сім'ї та групи біженців, що склалися, зможуть залишатися разом. Інші розподілятимуться по країні на підставі вказівок влади, а не відповідно до власних побажань. Якщо хтось захоче змінити кантон, то згоду на це має дати кантональна влада з урахуванням принципу пропорційності.

За останні сім тижнів у Швейцарії загалом було зареєстровано близько 37 000 біженців з України. Близько половини з них було розміщено у приватних домогосподарствах за підтримки неурядових організацій та окремих громадян.

Всі українські біженці, за винятком кількох людей, вже набули особливого міграційного статусу (ВНЖ категорії S), який дозволяє їм шукати роботу та записуватися на мовні курси.

Війна в Україні триває 58 днів. За цей час із країни виїхало понад 5 мільйонів людей. Ще більше стали переселенцями усередині України.