Завантажити ще

Денисова: Росіяни вивозять зерно з окупованих територій, хочуть повторити голодомор

Денисова: Росіяни вивозять зерно з окупованих територій, хочуть повторити голодомор
Фото: t.me/denisovaombudsman

Російські військові мають намір вивезти українське зерно зі сховищ Херсонської та Запорізької областей. Про це у своєму Facebook повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

– Росіяни хочуть повторити голодомор не лише в Україні, а й викликати голод у світі, – повідомила омбудсмен.

За її словами, мешканці тимчасово окупованої території АР Крим повідомляють, що останнім часом збільшилась кількість вантажних поїздів, на вагонах яких написано "зерно". Усі вони належать "Північно-Кавказькій залізниці".

- Потяги прямують до залізничних станцій, що межують із Херсонською областю. АР Крим своїх запасів зернових для вивезення у такій кількості не має. Херсонщина та Запорізька області дають великі врожаї зернових, та нині там розміщено велика кількість зерносховищ. Тому агресор, мабуть, має намір вивезти українське зерно. Декілька тижнів тому рашисти вже викрали зерно з Бердянського порту, - наголосила Денисова.

Також очевидці з АР Крим повідомляють, що на півострові розпочався продаж овочів, вивезених із тимчасово окупованої території Херсонщини.

– Вивіз зерна та продуктів харчування з окупованих територій є порушенням статті 55 Женевської конвенції 1949 року про захист цивільного населення під час війни, – заявила омбудсмен.

Раніше голова Світової організації торгівлі Нгозі Оконджо-Івеала констатувала, що війна в Україні спровокувала різке зростання цін на продукти харчування. Незабаром це може викликати голодні бунти в найбідніших країнах світу.