22 вересня
Завантажити ще

Гайдай: Частина Луганської області до кінця війни залишиться без води, світла та газу

Гайдай: Частина Луганської області до кінця війни залишиться без води, світла та газу
Фото: t.me/luhanskaVTSA

У ряді міст Луганської області – Попасній, Рубіжному та частині сіл громади м. Горськ – до завершення вторгнення РФ до України не вдасться відновити енерго-, газо- та водопостачання. Інфраструктуру в цих населених пунктах знищено майже повністю, повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

За його словами, також неможливо підрахувати інфраструктурні збитки в містах і селах, де нині перебуває військова техніка ворожої армії.

– Росіяни знищують підстанції та насосні станції, захоплюють населені пункти, а потім не можуть там нічого відремонтувати. "Русский мир" позбавляє місцевих жителів газу, води та світла – вони живуть ці півтора місяці, як більшість росіян - все життя. Вчора ворог пошкодив високовольтну лінію напругою 300 кВ. Аварія досить серйозна – світло зникло у понад 200 населених пунктах, тимчасово окупованих, - уточнив Гайдай.

Він додав, що в інших населених пунктах області аварійні бригади усувають пошкодження у міру можливостей та сил.

– Працюють у Лисичанську, Сєверодонецьку та Новодружеську, де вночі перебили газопровід. Повертають світло до будинків інших міст та сіл. За добу кількість знеструмлень вони скоротили майже на 4 тисячі абонентів. Це означає, що саме стільки сімей знову з електроенергією, – наголосив Гайдай.

Наразі у регіоні без газу поки що залишаються 38 населених пунктів (30 - повністю і вісім - частково), знеструмлено 34 населені пункти (21 повністю і 13 - частково), без водопостачання - Рубіжне, Попасна, частково - Сєвєродонецьк та Лисичанськ, а також населені пункти, постачальником яких є Попаснянський районний водоканал.