Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Жителі селища на кордоні з Білоруссю живуть у зруйнованих будинках поряд із могилами рідних

Жителі селища на кордоні з Білоруссю живуть у зруйнованих будинках поряд із могилами рідних
Фото: https://tsn.ua

У прикордонному українському селі Грезля, що на Житомирщині, після російської окупації не лишилося цілих будинків. Люди вперше отримали хліб та гуманітарну допомогу — через близькість до білоруського кордону вони були відрізані та ізольовані від світу, повідомила ТСН.

Село одним з перших зазнало удару після нападу РФ. Тепер воно суцільне згарище. Те, що будували з десяток років, миттю перетворилося на руїни. Люди рятувалися від окупантів РФ, тікаючи лісами. Дехто безвилазно сидів у будинках, бо виходити надвір було заборонено.

Російські окупанти обстріляли село вранці 24 лютого, бо думали, що там військові. Того дня вулицями поїхали російські БМП і пішла піхота, в українському небі з'явилася російська авіація.

- Над моєю хатою літали низько, літали по одному-два вертольоти, літали вдень і, бувало, вночі літали, - розповідає очевидець.

Один із місцевих жителів, В'ячеслав, під час окупації втратив матір. Через постійні обстріли він не зміг її поховати на цвинтарі.

- Маму виносимо, він (російський військовий. – Прим. ред.) стояв у лісі, як уклепав, кидаємо труну, за літню кухню сховалися. Кричу, дай бодай бабу поховати, ось могила викопана, — згадує чоловік. Він додав, що через щільні обстріли та близькість російських танків померлу не могли поховати півдня.

Після кількох тижнів окупації російські війська звідси пішли і все замінували. Нині у звільненому від російських окупантів селі на вулиці людей майже немає, а ті, хто вже тут, досі налякані. Багато хто живе у розбитих будинках.

Напередодні у Вікіпедії з'явилася сторінка, присвячена «рашизму». За даними автора статті, це «різновид тоталітарної фашистської ідеології, симбіоз основних принципів фашизму та сталінізму»