20 травня
Завантажити ще

Зеленський запропонував Раді подовжити воєнний стан в Україні

Зеленський запропонував Раді подовжити воєнний стан в Україні
Фото: President.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський 19 квітня вніс до Верховної Ради проект закону про подовження дії воєнного стану. Текст документу на сайті парламенту поки що відсутній. Про це свідчить картка проекту Закону №7300 на сайті ВР.

Наразі термін дії воєнного стану закінчується 25 квітня, однак шанси, що військові дії до цієї дати будуть згорнуті, мізерні.

Україна ввела режим воєнного стану вранці 24 лютого 2022 року після початку повномасштабного російського вторгнення. Після цього Рада подовжила воєнний стан ще на 30 днів.

Відповідно до закону про воєнний стан, на території України можуть запроваджуватися обов'язкова трудова повинність, відчуження особистого майна, обмеження на пересування, комендантська година, заборона на торгівлю зброєю та алкоголем, заборона на масові заходи та страйки, обмеження роботи засобів зв'язку та інтернету, а також заборона військовозобов'язаним міняти місце проживання.

Ще один ефект дії воєнного стану – зміна трудового законодавства, зокрема – зменшення кількості вихідних та свят. Так, українці не отримають додатковий вихідний на Великдень-2022 (понеділок, 25 квітня, буде робочим). Постраждають і травневі свята – 2 травня та 9 травня будуть звичайними робочими днями.