Завантажити ще

Космічний телескоп зняв вибух нової зірки у сузір'ї Змієносця

Космічний телескоп зняв вибух нової зірки у сузір'ї Змієносця
Фото: twitter.com/EurasiaReview

Телескопи MAGIC зафіксували масивний вибух нової зірки, спричинений парою зірок у сузір'ї Змієносця. Примітно, що подвійна зіркова система, розташована за 5000 світлових років від Землі, кожні 15 років вибухає новою зіркою. Про це повідомляє Eurasia Review.

- Батьківщиною нової зірки є системи, в яких знаходяться дві дуже різні зірки, зазвичай, менша і велика зірка. Нова знаходиться у сузір'ї Зміїносця і складається з білого карлика та червоного гіганта, який знаходиться на порозі вибуху наднової, – уточнили астрономи.

В даному випадку білий карлик, маленька, згоріла і щільна зірка, обертається навколо червоного гіганта старої зірки, яка скоро згорить. Вмираюча зірка-гігант годує білий карлик речовиною, яка скидає його зовнішній водневий шар. Цей потік матерії триває доти, доки білий карлик не об'їсться і вибухне.

Раніше космічна рентгенівська обсерваторія Chandra Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) сфотографувала спіральну галактику Месьє 94 у сузір'ї Гончіе Пси.

Новини по темі: Космос астрономія Наука