Завантажити ще

Скільки відпочиватимуть українці на Великдень 2022 та травневі свята під час війни

Скільки відпочиватимуть українці на Великдень 2022 та травневі свята під час війни
Фото: Мортен Морланд/thetimes.co.uk

2022-го року у зв'язку з військовим становищем довгі вихідні в Україні скасовуються. Принаймні, на час дії того самого воєнного стану. Тому 25 квітня, 2 та 9 травня будуть звичайними робочими днями, які будуть оплачуватись у звичайному порядку, повідомляє Державна служба України з питань праці.

Навесні 2022 року мають бути вихідними днями понеділки 25 квітня (перенесення вихідного з 24 квітня – Великдень), 2 травня (перенесення вихідного з 01.05.2022) та 9 травня (святковий день).

Проте статтею 6 Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах військового стану" встановлено інші правила на період військового стану, а саме призупинено дію статті 73 КЗпП щодо визначення святкових та неробочих днів.

- Тому 25 квітня, 2 травня та 9 травня звичайні робочі дні, робота в які оплачується у звичайному порядку, – йдеться у повідомленні, - сказано у повідомленні Держпраці.

Наразі військовий стан в Україні офіційно діє до 25 квітня. Проте представник президента в Конституційному суді Федір Вениславський вже анонсував його продовження - найближчим часом Володимир Зеленський видасть указ і звернеться до Ради з проханням затвердити його, оскільки закінчення бойових дій поки що не передбачається.