9 червня
Завантажити ще

Майже 1,5 мільйона українців втратили водопровідну воду: люди п'ють з калюж і річок

Майже 1,5 мільйона українців втратили водопровідну воду: люди п'ють з калюж і річок
Фото: pixabay.com

Внаслідок дій російських окупантів жителі десятків українських міст частково чи повністю не мають доступу до питної води. Про це Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова повідомила в Telegram.

"На сьогодні в Україні майже 1,5 мільйона людей залишилися без доступу до водопровідної води та понад 4,5 мільйона опинилися під загрозою втрати водопостачання через пошкодження водопроводу й електромереж", - написала Денисова.

Вона зазначила, що через активні бойові дії у населених пунктах на сході України виникла загроза знищення системи водопостачання. Відключення електроенергії призвели до зупинки водяних насосів, а пошкоджені внаслідок обстрілу трубопроводи порушили подачу води.

"Люди змушені використовувати воду з брудних джерел – річок, озер та навіть калюж, що призводить до зараження небезпечними інфекційними захворюваннями", – наголосила омбудсмен.

Також вона зазначила, що від водопостачання відрізано великі міста Донецької та Луганської областей. Крім того, 340 тисяч людей можуть залишитись без води, якщо пересохне водосховище у Горлівці Донецької області.