Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
23 квiтня
Завантажити ще

В Україні через війну застрягли близько тисячі іноземних моряків

В Україні через війну застрягли близько тисячі іноземних моряків
Фото: twitter.com/UnitedNationsRU

Внаслідок війни в Україні, в ході якої російські війська заблокували роботу портів в Україні, територію країни не можуть залишити близько 1000 іноземних моряків. Про це повідомили в ООН.

- Міжнародна організація праці та Міжнародна морська організація закликають терміново вирішити проблему моряків, які внаслідок російської агресії не можуть залишити порти та води України. Число таких моряків становить, за оцінками, близько тисячі, і у них закінчуються життєво необхідні запаси, - заявили в організації.

При цьому на сайті МОП ще тиждень тому повідомили, що моряки перебувають, зокрема, в обложеному Маріуполі та на судах в Азовському морі.

- Крім небезпек, що несуть бомбардування, на багатьох судах, про які йдеться, на кінець продукти харчування, пальне, прісна вода та інші життєво важливі припаси. В результаті становище моряків із багатьох країн стає дедалі нестерпнішим, що створює серйозний ризик для їхнього здоров'я та благополуччя, - зазначили в організації.

Наприкінці березня в рамках обміну полоненими України та Росії у форматі "десять на десять" окупанти звільнили українських моряків із судна "Сапфір", яких захопили під час спроби допомогти військовослужбовцям на острові Зміїний.