Завантажити ще

Про важливе у війну

Про важливе у війну
Фото: t.me/KyivCityOfficial (ілюстративне)

Мені складно говорити про якісь особисті відчуття та емоції на тлі того, що відбувається і відбувалося у Маріуполі, Бучі, Краматорську, Ізюмі, Харкові, Ірпені, Гостомелі, Чернігові. Мої проблеми та думки – дрібниці.

Але вони є. Адже я далеко не один такий. Іноді бігаю до підвалу. Швидше, не від страху (його вже майже не залишилося), а від самотності. Так, ще для спілкування. Там колись люди збираються. Тільки теж скоріше на «поговорити».

Самотність зараз такий самий біль, як і пекельна (диявольська) нічна тиша, хоча як можна скаржитися на тишу?

Зате є інше – люди на вулиці, ти їх ніби знав раніше і просто вітався. Ківав, проходив повз. Тепер зупиняєшся і довго спілкуєшся. Це важливо. А ще ти наважуєшся підійти до суперзірки київського «Динамо» (у моєму випадку це володар «Золотої бутси» Чемпіонату Світу з футболу 1994 року Олег Саленко) і поговорити з ним про «Шахтар», ну коли б раніше я на таке зважився?

А ще дуже важливо, коли незнайомий чоловік виходить о 6-й ранку надвір і годину кидає своєму бульдогу м'яч. Ти дивишся на цей процес і розумієш: життя ось воно – продовжується. Іноді він приходить із дочкою, років 7-ми. Думаєш – навіщо? А далі розумієш - ось це методичне метання м'яча так само важливо дівчинці, як і батькові, що його кидає. Так само, як важливо і мені, що спостерігає за тим, що відбувається з балкона.

Важливо, коли комунальник фарбує лавки. Так, зараз у «жовто-блакитний» колір.

Важливо, коли їдуть електрички. На південь, північ. Я вже не кажу про те, наскільки важливо, коли стартують евакуаційні поїзди. І дуже важливо, що людей приїжджає набагато більше, ніж їде. Я не впевнений, чи це рішення правильне, але це вселяє надії на перспективу позитивного розвитку подій. Раптом це марення ось-ось закінчиться?

Важливо, коли друг готовий зірватися і приїхати до тебе з лівого берега Дніпра на твій правий, не пошкодувавши грошей на таксі, щоб допомогти з якоюсь дрібною комунальною поломкою.

Важливо, коли двоюрідна сестра кличе тебе просто на борщ і запитує заздалегідь, який ти любиш більше - червоний чи зелений?

Важливо, коли з якогось глибокого закордону люди пропонують надіслати тобі грошей. Просто так...

Важливо, коли в будинок прилітає джміль чи бджола, і ти розумієш – адже весна прийшла!

Ох, скільки ще є важливого...