Завантажити ще

Жінка, яка дивом уціліла у Бородянці, розповіла історію своєї родини та знаменитої шафки з півником

Жінка, яка дивом уціліла у Бородянці, розповіла історію своєї родини та знаменитої шафки з півником
Фото: tsn.ua

На будинок у Бородянці російські окупанти скинули дві авіабомби. Він частково обрушився, але на стінці залишився висіти кухонна шафа на 4 поверсі – усередині неушкодженого стоїть кухонний посуд, а зверху – півень. Фото з ним одразу здобуло всесвітню славу та стало символом стійкості та непокори українців. Дивом уціліла не лише шафа, а й господиня квартири. Про своє життя до та після бомбардування Надія 11 квітня розповіла ТСН.

Рятувальники тут уже перестали розбирати завали і під ними людей не знайшли. Власниця квартири з початком війни із Бородянки поїхала на Захід країни. Там і зустрічається із журналістами. Надія Дмитрівна тримається так само стійко, як і її шафа.

- У 2018 році балкон великий зробили та вікна поставили. Намагалася як могла, – каже вона.

25 лютого Надія ще зварила суп, а потім пішла з дому та більше не повернулася. Коли окупанти бомбили її будинок, вона ховалась у підвалі сусідньої багатоповерхівки. Наступного дня жінка поїхала із містечка.

- Я з підвалу вийшла в одних черевиках, шкарпетках, дві штани на мені, куртка і ще поверх пальто чуже, і все. без нічого. Фотографій жодної з дітей не лишилося. Все воно звалилося вниз, – розповідає жінка.

У цей будинок сім'я оселилася, як тільки його звели – у 85-му році. Аварія на Чорнобильській атомній електростанції забрала життя її чоловіка. Потім помер старший син, і вона залишилася жити вдвох із молодшим. Саме він і встановлював кухонну шафу, але два роки тому не стало і її.

- У нас там несуча товста стіна, там по сходовій клітці, і вона витримала. Там гачки такі добрі. Я вже не пам'ятаю скільки, ну більше 12-13 років тому, – розповідає жінка про свою шафку.

Кухонну шафу першою помітила фотограф «Суспільного» Єлизавета Серватинська. «Я побачила цю шафку і я так на неї спочатку глянула. Думаю, як вона там вистояла. Я сфотографувала її кілька разів, у нас були далі наступні зйомки і я о 7-й ранку кудись їхала, і думаю запощу в Твіттер фотку, вона така цікава, - розповідає Ліза.

Фото: Єлизавета Серватинська.

Фото: Єлизавета Серватинська.

Її фотографія одразу ж розлетілася соцмережами та стала символом стійкості українців. У Мережі відразу з'явилися бадьорі меми з шафкою, яка витримала бомбардування. А потім помітили, що південь, що вцілів, - з Васильківської майоліки, яка славиться на весь світ.

У колекції В'ячеслава близько тисячі керамічних виробів. Серед них і півень. Він купив його 5 років тому на блошиному ринку за 70 гривень. А вже сьогодні такий продають за тисячу.

- До кінця 70-х років вони ще тиражувалися. Тому можна уявити, скільки тисяч чи десятків тисяч таких півників вийшло. Дуже часто вони просто стояли в серванті як прикраса. А взагалі це декоративний посуд, в який можна наливати компот чи узвар, – каже колекціонер.

Надії він дістався у подарунок ще 40 років тому.

- Поруч із півнем стояв ще баран, теж керамічний, такий самий. Так він видно впав, ну бо він, може, баран, та й упав, а півник вистояв, – сміється Надія.

Півник вистояв і ми обов'язково вистоємо, переконує господарка квартири.

- Витримати треба все на світі. Що ж я зроблю, нічого не повернеш. Обов'язково буде мир, перемога за нами. 70 років прожила і 70 тих, що залишилися, проживши ще, - каже вона.

Фото
Фото
07 Квiтня 202210:52