28 травня
Завантажити ще

Після війни рятувальникам доведеться розмінувати майже половину території України

Після війни рятувальникам доведеться розмінувати майже половину території України
Фото: t.me/dsns_telegram

Після завершення воєнних дій розмінування потрібно буде провести майже на половині території України. Про це під час брифінгу розповів голова Управління організації піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування Державної служби України з надзвичайних ситуацій Олег Бондар.

Рятувальні служби вже провели орієнтовний аналіз територій, на яких необхідно здійснити комплекс заходів із гуманітарного розмінування.

– За нашими попередніми оцінками, це близько 300 тисяч квадратних кілометрів... Це майже половина території нашої країни. Піротехніки насамперед працюють над розмінуванням населених пунктів. Серед наступних напрямів – розмінування доріг. Після цього ми можемо тільки вийти на сільськогосподарські угіддя і вже працювати з фермерськими господарствами та іншими аграріями відносно проведення посівних робіт тощо, - сказав Бондар.

За його словами, наразі піротехніки щодня в середньому вилучають та знешкоджують 2-6 тисяч вибухонебезпечних предметів. Ці показники зросли майже вдесятеро порівняно з ситуацією до російського вторгнення. З 24 лютого, за словами Бондаря, піротехніки ДСНС знешкодили понад 48 тисяч боєприпасів, зокрема близько 2 тисяч авіаційних бомб різного калібру.

- Основні зусилля піротехнічних підрозділів нині зосереджені на ірпінсько-бучанському, бороварсько-чернігівському напрямках. Також це й ніжинський напрямок. Це Сумська область: всі ми знаємо – Тростянець та інші населені пункти, – зазначив Бондар.

Окупанти часто залишали вибухонебезпечні предмети на розтяжках у приватних дворах та у меблях усередині приміщень. У зв'язку з цим він закликав українців із районів, де перебували окупанти, перед поверненням додому звертатися до ДСНС або поліції, щоб будинок був попередньо обстежений.

Раніше міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський спрогнозував, що після війни з Росією Україні знадобиться кілька років лише на період розмінування, адже без цього неможливе відновлення об'єктів.