2 жовтня
Завантажити ще

Танцюючі трунарі: мем із соцмереж заробив для України 250 тисяч доларів

Танцюючі трунарі: мем із соцмереж заробив для України 250 тисяч доларів
Фото: gazettengr.com

Популярні в соцмережах танцюючі африканські трунарі, які стали всесвітньо відомими у 2020 році, сприяли збору коштів для українських волонтерів. NFT-токен світового мема Coffin Dance продали на аукціоні за $1,046 млн. (372 Ethereum). Про це пише Peoples Gazette.

Токен випущений у партнерстві з українським суспільством, тому частина отриманих коштів піде на підтримку українських благодійних організацій. $250 тис. з продажу передадуть до фонду "Повернись живим", $500 тис. отримають герої відео, мема та NFT-токена, і ще $250 тис. отримає рекламне агентство Bads.

- Ця битва не лише за Україну, а й за всю вільну Європу. Якщо Україна не встоїть, світ може опинитися на порозі Третьої світової війни? - сказав лідер трунар Бенджамін Айду.

Знаменитий мем із вірусного відео перетворило NFT-токен українське PR-агентство Zlodei Advertising. Ідея виникла ще до повномасштабної війни, проте реалізувати її вдалося лише зараз.

– З PR-спільнотою ми виставляємо всю нашу світову популярність на аукціоні NFT. Наш мем Coffin Dance (Dancing Pallbearers) – написали в описі до відео.

Для того, щоб продаж став можливим, довелося вести довгі переговори з менеджерами кенійського лейблу, якому належали авторські права на оригінал ролика. Це стало буквально першою монетизацією самих героїв мема, адже раніше всі гроші отримував той самий лейбл.

На NFT-аукціоні вдалося продати мем за 327 одиниць криптовалюти ефіру (ETH). Це станом на 10 квітня дорівнює 1064989 доларів.

Мем Coffin Dance (Dancing Pallbearers) став найвідомішим глобальним мемом 2020 року та справжнім символом пандемії COVID-19. Африканські трунарі, що танцюють, стали всесвітньо відомими, коли на відео наклали композицію Vicetone & Tony Igy — Astronomia.