26 грудня
Завантажити ще

Рибоохоронний патруль під час війни: передають рибу на потреби ЗСУ та нагадують про нерестову заборону

Рибоохоронний патруль під час війни: передають рибу на потреби ЗСУ та нагадують про нерестову заборону
Фото: facebook.com/KyivFishPatrol

Війна внесла свої корективи у роботу Київського рибоохоронного патруля. Але попри все захист водойм ніхто не скасовував.

- Багато наших інспекторів поповнили лави ЗСУ у зв'язку з мобілізацією. Ті, що залишилися, знаходяться на своїх закріплених рибоохоронних ділянках (там, де не ведуться активні бойові дії), а також залучені до тероборони або допомагають волонтерам. Деякі співробітники допомагають плести маскувальні мережи. Було передано вже понад чотири кілометри сіток, – розповіли «КП" в Україні» у прес-службі Київського рибоохоронного патруля.

Також на потреби армії та народу передано багато риби.

"Для потреб ЗСУ та інших військових формувань, а також населення станом на 8 квітня вже передано 11 тонн риби та ще 2270 кілограм для виготовлення консервів, збирання риби було організовано відділом іхтіології Київського рибоохоронного патруля та надано промисловцями й іншими рибгоспами", - пояснили у прес-службі Київського рибоохоронного патруля.

Браконьєрять під час війни

Навіть за умов війни рибоохоронний патруль виявляє порушників. Наприклад, 6 квітня під час відпрацювання інформації, що надійшла, і за підтримки «Правого сектору» Фастівщини на річці Унава в Київській області виявлено двох порушників.

У першому випадку громадянин рибалив 100-метровою сіткою з човна та виловив 45 кг риби. У другому – у човні браконьєра виявлено 4 сітки (близько 300 метрів) та риба. З порушниками проведено профілактичні бесіди, а сітки та риба передані на потреби ЗСУ.

– Крім того, було проведено рейди у Бориспільському, Фастівському, Володарському, Білоцерківському, Сквирському районах Київської області та частині Черкаського району Черкаської області – порушень не зафіксовано, – кажуть у Київському рибоохоронному патрулі. – Також хочемо нагадати громадянам про те, щоб вони стежили на офіційних джерелах за розпорядженнями начальників військових адміністрацій, оскільки в деяких районах закрили навігацію (у Бориспільському районі, Переяславщині та Черкаській області, на частину якої поширюються повноваження Київського рибоохоронного патруля). Це означає заборону на будь-яке переміщення плавальних засобів.

Аматорський лов дозволено у виділених місцях. Але на Київщині заборонили громадянам перебувати у лісах (а щоб потрапити на водоймища, іноді треба пройти через ліс). Тому просимо всіх бути максимально пильними та акуратними.

Рибу передають на потреби ЗСУ. Фото:facebook.com/KyivFishPatrol

Рибу передають на потреби ЗСУ. Фото:facebook.com/KyivFishPatrol

Нерестова заборона за розкладом

Рибоохоронний патруль нагадує: весняно-літню заборону на лов, незважаючи на війну, ніхто не скасовував. Тому увага - починає діяти заборона на аматорську і спортивну риболовлю:

  • У всіх водоймах та озерах із затоками, протоками, включаючи зони підтоплення, – з 11 квітня до 19 червня включно.
  • У всіх річках та їхніх кореневих водах – з 11 квітня до 30 травня включно.
  • У новостворених водних об'єктах, а також у придатковій системі річок та інших водних об'єктах – з 11 квітня до 9 липня включно.

Введено заборону і на промисловий вилов риби у весняно-літній період нересту:

  • У всіх водоймах та озерах із затоками, протоками, включаючи зону підтоплення, – з 16 квітня до 24 червня.
  • В усіх річках та їхніх кореневих водах - з 16 квітня до 4 червня включно.
  • У новостворених водних об'єктах, а також у придатковій системі річок та інших водних об'єктів – з 16 квітня до 14 липня включно.

Також діє заборона на лов раків по 30 червня 2022 року.

Але все ж таки нерестова кампанія цього року у зв'язку з війною дещо відрізняється. Для забезпечення ЗСУ рибою, враховуючи специфіку в регіонах та ситуацію з безпекою, промисловим рибалкам дозволено здійснювати спеціалізований вилов старшовікових груп сріблястого карася сітками з параметром 50 на 60 мм та старшовікових груп мирної й інших видів риб сітками з параметрами 100 мм.

Детальніше із заборонами та правилами можна ознайомитись за наступним посиланням.