articles Object ( [params] => Array ( [approved] => 1 [assign] => mainstream [langid] => 2 [limit] => 12 [memcache] => 0 [order] => adate DESC [type_not] => article [where] => category IN (2829,2836,2850,2860,2871,2883,2890,2898,2921) AND adate < UNIX_TIMESTAMP() AND adate >= 1701671655 ) [langid] => [store_to_cache] => [cache_key] => articles-3852930079 [articles] => Array ( [680869] => article Object ( [absnum] => 680869 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => blokada-na-ukrajinsko-polskomu-kordoni-khto-vinen-skilki-vtrachajemo-ta-shcho-robiti [title] => Блокада на українсько-польському кордоні: хто винен, скільки втрачаємо та що робити [title_short] => [meta_title] => Блокада на українсько-польському кордоні: хто винен, скільки втрачаємо та що робити [meta_keywords] => блокада кордону, втрати від блокади [meta_description] => Яких збитків завдає Україна від блокади кордонів із Польщею та Словаччиною. Чи змінилася ситуація з блокадою після того, як у пункті пропуску "Угринів-Довгобичув" розпочався процес оформлення важких вантажівок. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

На кордоні України та Польщі ось уже місяць триває блокада польськими протестувальниками контрольно-пропускних пунктів, і жодні переговори поки що не допомагають. Більше того: з 1 грудня до протестів знову приєдналися словацькі перевізники.

І незважаючи на те, що на польсько-українському кордоні у пункті пропуску "Угринів-Довгобичув" 4 грудня розпочався процес оформлення важких вантажівок, загалом наразі ситуація мало змінилася.

Нагадаємо, що у перші дні грудня на кордоні з боку Польщі застрягли близько 2,5 тис. українських перевізників. Найбільше вантажівок зібралося біля пунктів пропуску "Шегині" та "Рава-Руська". Також заблоковано пропускні пункти "Ягодин" та "Краківець". У Прикордонній службі України (ДПСУ) наводять цифри: якщо до 6 листопада пункт пропуску "Ягодин" міг за добу пропустити в обох напрямках 1200-1300 вантажівок, то після блокади кордону кількість зменшилася до 150.

Сума збитків: сотні мільйонів доларів

Загальні збитки для економіки України від трьох тижнів блокування українсько-польського кордону аналітик компанії «Центр біржових технологій» Максим Орищак оцінює у 250 млн доларів. Свої розрахунки експерт ґрунтує на статистиці за 2022 рік, коли частка українського експорту до Польщі становила 11% від загального обсягу постачання.

- У 2023 році у зв'язку з блокуванням РФ морських шляхів експорт до Польщі міг зрости на 13-14% - з 373 млн доларів до 425 млн доларів, - наводить цифри Орищак. - Це означає, що і збитки для економіки України від зниження автомобільного вантажного трафіку до Польщі можуть бути не 250 млн доларів за три тижні, а близько 318 млн доларів.

Це також не кінцеві цифри втрат, продовжує експерт. Судячи з глухого кута в переговорному процесі, зняття блокувань українсько-польського кордону може відбутися не раніше середини грудня, коли в Польщі буде сформовано новий уряд. Тому якщо обсяг економічних втрат для України залишиться на рівні 80-100 млн доларів щотижня, то наступні три тижні українська економіка може втратити ще близько 300 млн доларів. Якщо блокування кордону триватиме два і більше місяців, сума збитків може досягти астрономічних значень і наблизитися до мільярдної позначки.

Нестача імпорту: зростання цін та дефіцит

Україна сьогодні критично залежить від імпорту, особливо споживчого, каже аналітик Аналітичного центру "Об'єднана Україна" Олексій Кущ. Нині у нашому споживанні імпортні товари становлять близько 70%.

– Внаслідок блокування українсько-польського кордону вартість логістики подорожчала у кілька разів, почалися проблеми з постачанням, – каже експерт. – Очікується дефіцит деяких видів товарів – насамперед швидкопсувних, а також чутливих до підвищення вартості логістики. Причому це може бути все що завгодно – від кормів для тварин до медпрепаратів. Вже зараз відчувається вплив на паливний ринок, оскільки саме з Польщі йшов основний потік палива, зокрема дизельного. Залізниця зайнята великою військовою логістикою, а паливо йде автотранспортом.

За даними директора Консалтингової групи А-95 Сергія Куюна, блокування польського кордону вже призвело до подорожчання та дефіциту палива, адже саме автотранспортом в Україну надходило 30% імпорту, що становить чверть ринку скрапленого газу. А ціна доставки палива зросла з 50 грн/км до 120 грн.

– Пересічні українці відчують економічні збитки транспортної галузі України через зростання вартості послуг доставки імпортних товарів, – каже Максим Орищак. – Місцева продукція, насамперед продовольчі товари, подорожчає менше, оскільки транспортна складова тут невелика. А от усе, що завозиться з-за кордону, обов'язково вбере цінову надбавку через простої на українсько-польському кордоні.

Варіанти рішення: шукати обхідні шляхи чи домовлятися?

Експерти пояснюють: поляки блокують автоперевезення, щоб чинити тиск на Україну та домогтися скасування «транспортного безвізу», який надали нашій країні.

– Якщо раніше українські перевізники працювали в рамках дозволів, які видавалися поляками, то після того як Єврокомісія дала «добро» на безвіз, вони не повинні отримувати дозвіл поляків, – пояснив Олексій Кущ. – Поступово наші перевізники почали брати не лише контракти, пов'язані з Україною, а й суто внутрішньоєвропейські контракти, потіснивши польських колег.

Деякі експерти вважають, що у справі автомобільних перевезень ми можемо обійтися без поляків – мовляв, є ще кордони з іншими країнами. І поляки ще пошкодують про свій «демарш».

«Приїхала перша фура із польського порту Гданська – але вже через Угорщину. Замість звичайних трьох діб, як це було раніше з Польщі, водій їхав шість діб, – написав 28 листопада на своїй сторінці у соцмережі бізнесмен Олексій Давиденко. - Але, по-перше, він їхав, а не стояв заблокований. По-друге, продукція, на яку чекають, такі приїхала в Україну. По-третє, він встигне щось завантажити на експорт і потім знову привезти в Україну. Цього тижня, вперше з початку війни, ми забронювали місця на кораблях, які припливуть не до польського Ґданська, а до румунського Констанца. Це означає, що протягом грудня авіавантажи будуть їхати в обхід польських аеропортів, що всі фури з Польщі ми вже зараз направляємо на кордони інших країн, що з січня взагалі вся морська та авіалогістика будуватиметься в обхід Польщі. Ми маленька компанія, на місяць привозимо лише 10 фур та контейнерів з-за кордону. Але я точно не даватиму полякам заробляти на мені гроші».

На думку Давиденка, якщо цим шляхом підуть тисячі інших українських підприємців, це і стане симетричною відповіддю на блокування наших водіїв та наших вантажів.

Водночас економісти до таких закликів ставляться обережно і вважають, що це могло бути лише тимчасовим вирішенням проблеми. По-перше, пояснює Олексій Кущ, якщо їхати в обхід Польщі, територією України доведеться добиратися через Карпати, що означає подорожчання логістики щонайменше на третину. По-друге, якщо українські перевізники просто перенесуть свою активність до іншої країни, їх заблокують і там. Польські протести вже знову підтримали словаки, можна прогнозувати, що їх із задоволенням підтримає Угорщина.

- Тому питання не в тому, щоб їхати в обхід, а в тому, щоби врегулювати конфлікт, - зазначив експерт. – Погодитися на відміну «безвізу» Україна не може, нам це категорично не підходить. На мою думку, найкращий вихід – це підписання меморандуму про те, що перевізники сусідніх країн знімають свою блокаду, а наші зобов'язуються не втручаються у внутрішні перевезення Європи.

Максим Орищак погоджується: варіантів вирішення проблеми небагато. Добре, що справа зрушила з мертвої точки, але треба продовжувати шукати компроміси з польською стороною і, наразі це можливо, паралельно домовлятися про обхідні маршрути із сусідніми країнами. При цьому обов'язково необхідно зважати на інтереси місцевих перевізників, щоб до протестів не приєдналися водії з інших країн.

[category] => 2883 [categories] => [categories_seo] => [type] => 12288 [position] => 342186 [adate] => 1701756000 [publication_date] => 1701756000 [adate_day] => 1701734400 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701686629 [changed] => 1701758014 [userid] => 18608 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

До польських протестувальників знову приєдналися словацькі.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => Фото Олени Данило/Суспільне Україна/АТ «Українська телекомпанія»/Global Images Ukraine через Getty Images [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 37076 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 594973369 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/186\/8\/GettyImages-1824849514.jpg","crop":{"x":"0","y":"69","w":"1024","h":"546"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/186\/8\/GettyImages-1824849514.jpg","crop":{"x":"0","y":"74","w":"1024","h":"535"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/186\/8\/GettyImages-1824849514.jpg","crop":{"x":"58","y":"0","w":"909","h":"683"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => 2 [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680929] => article Object ( [absnum] => 680929 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => rf-atakuvala-ukrajinu-17-bpla-ta-6-raketami-sili-ppo-zbili-10-droniv [title] => РФ атакувала Україну 17 БПЛА та 6 ракетами, сили ППО збили 10 дронів [title_short] => [meta_title] => РФ атакувала Україну 17 БПЛА та 6 ракетами, сили ППО збили 10 дронів [meta_keywords] => атака 5 грудня, якою зброєю атакувала РФ [meta_description] => Скількома БПЛА та ракетами РФ атакувала в ніч на 5 грудня. Скільки дронів було збито силами ППО. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

У ніч на 5 грудня РФ продовжила тероризувати мирні міста України. Ворог атакував ударними БПЛА «Shahed-136/131» з двох напрямків – Курської області та Приморсько-Ахтарську. Крім того, ворог бив зенітними керованими ракетам С-300, які спрямував по цивільних об’єктах Донеччини та Херсонщини, повідомляють Повітряні сили ППО.

 Усього в ударі зафіксовано 17 ударних БПЛА типу «шахед» та шість зенітних керованих ракет ЗРК С-300.  В результаті бойової роботи сили ППО знищили 10 ударних БПЛА в різних регіонах України.

До відбиття повітряного нападу противника залучено винищувальну авіацію, зенітні ракетні підрозділи та мобільні вогневі групи Повітряних Сил та Сил оборони України.

На Херсонщині ворог за добу здійснив 89 обстрілів, випустивши 490 снарядів з мінометів, артилерії, "Градів", ПТРК, танків, БПЛА та авіації, з них - 1 ракетний. По Херсон ворог випустив 22 снаряди. Російські військові поцілили  у житлові квартали населених пунктів області,  кінотеатр, дошкільний навчальний заклад, територію підприємства, а також притулок для тварин у Херсоні; підприємство у Бериславському районі. Жертвою російської агресії стала 1 людина, ще 5 - дістали поранення, повідомляється в Херсонській ОВА. 

Даних щодо наслідків удару РФ по Донеччині станом на 8 ранку немає.

[category] => 2890 [categories] => [categories_seo] => [type] => 8192 [position] => 342687 [adate] => 1701755734 [publication_date] => [adate_day] => 1701734400 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701755734 [changed] => 1701755734 [userid] => 58 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Ворог бив по мирним українцям з двох напрямків.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => facebook.com/GeneralStaff.ua/ [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 58 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 1471538850 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/0\/58\/408114496_699176502395431_3200775564450015789_n(2).jpg","crop":{"x":"0","y":"64","w":"960","h":"512"},"action":"update","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/0\/58\/408114496_699176502395431_3200775564450015789_n(2).jpg","crop":{"x":"0","y":"70","w":"959","h":"501"},"action":"update","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/0\/58\/408114496_699176502395431_3200775564450015789_n(2).jpg","crop":{"x":"54","y":"0","w":"852","h":"640"},"action":"update","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => 1 [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680928] => article Object ( [absnum] => 680928 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => zsu-prodovzhujut-nishchiti-vijska-rf-na-melitopolskomu-naprjamku-visnazhujuchi-voroha- [title] => ЗСУ продовжують нищити війська РФ на Мелітопольському напрямку, виснажуючи ворога [title_short] => [meta_title] => ЗСУ продовжують нищити війська РФ на Мелітопольському напрямку, виснажуючи ворога [meta_keywords] => Генштаб зведення, зведення 5 грудня [meta_description] => Яка ситуація на фронті станом на ранок 5 грудня. На яких напрямках РФ наступала та була відбита. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Розпочалася 650 доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти України. За добу на фронті відбулося 73 бої.  Загалом ворог завдав 8 ракетних та 68 авіаційних ударів, здійснив 87 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах, повідомили в Генштабі ЗСУ.

В зоні відповідальності ОСУВ “Північ” на Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка залишається без суттєвих змін. На Сіверському та Слобожанському напрямках противник зберігає військову присутність у прикордонних районах та проводить активну диверсійну діяльність, основна ціль якої - недопущення перекидання наших військ на загрозливі напрямки. Ворог також  нарощує щільність мінно-вибухових загороджень вздовж державного кордону в Бєлгородській області.

В зоні відповідальності ОСУВ “Хортиця” на Куп’янському напрямку українські захисники відбили 10 атак ворога в районах Синьківки та Петропавлівки Харківської області. На Лиманському напрямку Сили оборони відбили 11 атак противника в районах Серебрянського лісництва, Білогорівки Луганської області та Тернів Донецької області.

На Бахмутському напрямку наші воїни відбили 11 атак ворога в районах Богданівки, Кліщіївки та Андріївки Донецької області. Сили оборони України продовжують штурм південніше Бахмута Донецької області, завдаючи ворогу втрат у живій силі та техніці та закріплюючись на досягнутих рубежах.

В зоні відповідальності ОСУВ “Таврія” на Авдіївському напрямку українські захисники продовжують стримувати ворога, який не полишає спроб оточити Авдіївку. Наші воїни тримають оборону, завдаючи ворогу значних втрат. Сили оборони успішно відбили 18 атак противника в районах східніше Новобахмутівки, Степового, Авдіївки, Сєверного Донецької області.

На Мар’їнському напрямку Сили оборони продовжують стримувати ворога в районах Мар’їнки та Новомихайлівки Донецької області, де нашими захисниками відбито 18 атак. На Шахтарському напрямку ворог  не наступав.

На Запорізькому напрямку Сили оборони відбили всі атаки ворога, який намагався відновити втрачене положення в районах південніше Роботиного Запорізької області. Водночас на Мелітопольському напрямку Сили оборони України продовжують завдавати окупаційним військам втрат в живій силі та техніці, виснажуючи ворога вздовж всієї лінії фронту.

В зоні відповідальності ОСУВ “Одеса” на Херсонському напрямку Сили оборони надалі утримують зайняті позиції на лівобережжі Дніпра, продовжують вести контрбатарейну боротьбу, наносять вогневе ураження по тилах противника.

Протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала 10 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, 2 – по зенітно-ракетних комплексах противника.  Підрозділами ракетних військ нанесено ураження по 3 районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, 2 – по зенітно-ракетних комплексах та 7 по артилерійських засобах противника.

[category] => 2890 [categories] => [categories_seo] => [type] => 0 [position] => 342686 [adate] => 1701755119 [publication_date] => [adate_day] => 1701734400 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701755119 [changed] => 1701755119 [userid] => 58 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Генштаб оприлюднив дані щоденного зведення станом на ранок 5 грудня.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => facebook.com/GeneralStaff.u [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 58 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 708013793 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/0\/58\/408114496_699176502395431_3200775564450015789_n.jpg","crop":{"x":"0","y":"0","w":"1280","h":"682.6666666666666"},"action":"update","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/0\/58\/408114496_699176502395431_3200775564450015789_n.jpg","crop":{"x":"0","y":"0","w":"1279","h":"668"},"action":"update","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/0\/58\/408114496_699176502395431_3200775564450015789_n.jpg","crop":{"x":"1","y":"0","w":"1278","h":"960"},"action":"update","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680927] => article Object ( [absnum] => 680927 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => [title] => Литва подовжить статус тимчасового захисту для українських біженців до березня 2025 року [title_short] => [meta_title] => Литва подовжить статус тимчасового захисту для українських біженців до березня 2025 року [meta_keywords] => Литва біженці [meta_description] => До якого часу Литва подовжить статус тимчасового захисту для українських біженців. Коли можна буде подавати документи. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Литва планує  продовжити тимчасовий захист для українських біженців до березня 2025 року. Процес продовження дозволів на тимчасове проживання розпочинається найближчим часом, заявила керівниця департаменту міграції Литви Евеліна Ґудзінскайте, яку цитує LRT.

За словами Ґудзінскайте, українці, які раніше отримали посвідчення на термін до 4 березня 2024 року, зможуть починати заповнювати онлайн-заявки на зміну тимчасових посвідок та записуватися на прийом до Департаменту міграції.

- Наступного тижня ми оголосимо, що вже можна починати заповнювати онлайн-заявки на зміну цих дозволів і записуватися на прийом до Департаменту міграції, - попередила вона.

Керівниця департаменту міграції наголосила, що з початку війни в Україні 24 лютого 2022 року Литва видала 46 000 цифрових дозволів на проживання на підставі тимчасового захисту.  В цілому у Литві наразі проживає понад 85 000 українців, що становить найбільшу громаду іноземних громадян у країні. Більшість українців не схильні звикати до життя в Литві та пов'язують своє майбутнє з Україною.

Наразі щодня реєструється від 20 до 50 нових воєнних біженців з України.

В Україні наразі близько 4,9 млн ВПО. Більшість із них отримують допомогу на проживання, проте це скоро зміниться.

 

[category] => 2871 [categories] => [categories_seo] => [type] => 0 [position] => 342765 [adate] => 1701753285 [publication_date] => [adate_day] => 1701734400 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701753282 [changed] => 1701753285 [userid] => 58 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Про це буде оголошено найближчим часом.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => Gian Marco Benedetto/Anadolu Agency via Getty Images [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 58 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/0\/58\/\u0431\u0435\u0436.jpeg","crop":{"x":"10","y":"0","w":"881","h":"470"},"action":"update","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/0\/58\/\u0431\u0435\u0436.jpeg","crop":{"x":"0","y":"0","w":"900","h":"470"},"action":"update","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/0\/58\/\u0431\u0435\u0436.jpeg","crop":{"x":"137","y":"0","w":"625.7636887608069","h":"470"},"action":"update","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680926] => article Object ( [absnum] => 680926 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => -vnochi-v-kerchi-ta-feodosiji-prolunali-vibukhi-krimskij-mist-perekrili [title] => Вночі в Керчі та Феодосії пролунали вибухи, Кримський міст перекрили [title_short] => [meta_title] => Вночі в Керчі та Феодосії пролунали вибухи, Кримський міст перекрили [meta_keywords] => Керч, Феодосія вибухи [meta_description] => Що відомо про вибухи в Керчі та Феодосії 5 грудня. Чи є влучання у заводі Залив. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

В ніч на 5 грудня пролунало ряд вибухів в окупованому Криму. За даними російських телеграм-каналі, було чутно від 9 до 16 «бавовн» в Керчі, після цього жителі деяких районів повідомили про відсутність світла.

Більша частина вибухів сталася в районі Аршинцево і селища Войкове.  

[telegram post="Crimeanwind/49491" desc=""]

За даними Telegram-канала інформаційного центру автомобільними дорогами про ситуацію на автопідходах до Кримського мосту, о 2: 25 рух транспорту тимчасово перекрили.

Повідомляється також про вибухи у Феодосії та районі Старого Криму. В Міноборони РФ заявили про 35 «українських БПЛА», 22 з яких було збито, ще 13 – перехвачено.

[telegram post="Crimeanwind/49494" desc=""]

За непідтвердженими даними, під час атаки було влучення в суднобудівний завод «Залив» імені Б.Е. Бутоми у Керчі, на якому будують декілька військових кораблів.  4 листопада там був знищений новий МРК "Аскольд". 

Керченський суднобудівний завод «Залив» є одним з найбільших суднобудівних підприємств у Східній Європі. Із 2020 року завод «Залив» розпочав будівництво авіаносних кораблів для ВМФ Росії.

[category] => 2890 [categories] => [categories_seo] => [type] => 4 [position] => 342685 [adate] => 1701751260 [publication_date] => [adate_day] => 1701734400 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701751265 [changed] => 1701751297 [userid] => 58 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Телеграм-канали повідомляють про влучення в суднобудівний завод «Залив».

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => ASTRA [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 58 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 1928105251 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/0\/58\/Untitled-1(291).jpg","crop":{"x":"0","y":"31","w":"900","h":"480"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/0\/58\/Untitled-1(291).jpg","crop":{"x":"0","y":"36","w":"900","h":"470"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/0\/58\/Untitled-1(291).jpg","crop":{"x":"90","y":"0","w":"720","h":"541"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680925] => article Object ( [absnum] => 680925 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => ada-rohovtseva-pokazala-zaluzhnoho-u-kostjumi-ta-zhadala-pro-jikhnje-znajomstvo [title] => Ада Роговцева показала Залужного у костюмі та згадала про їхнє знайомство [title_short] => [meta_title] => Ада Роговцева показала Залужного у костюмі та розповіла про їхнє знайомство [meta_keywords] => [meta_description] => Акторка Ада Роговцева поділилася в Інстаграмі архівною світлиною із головнокомандувачем ЗСУ. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Акторка Ада Роговцева поділилася в Інстаграмі архівною світлиною із головнокомандувачем ЗСУ. За словами народної артистки, вона познайомилась із Валерієм Залужним задовго до того, як про нього дізнався увесь світ.

- Дякую долі за те, що подарувала мені особисте спілкування з Валерієм Залужним до того, як його ім’я стало рідним кожному українцю й відомим на весь світ. І найперше, що я дізналася про Валерія Федоровича, що він – людина слова. Саме його зусиллями Дмитро Коцюбайло, легендарний командир 1-ої Штурмової Роти ДУК, отримав звання Героя України ще до того, як його підрозділ увійшов до лав ЗСУ, - написала Роговцева в Інстаграмі.

Роговцева згадала, як у грудні 2021 року Залужний особисто приїхав у Жовтневий палац у Києві, щоб привітати та прикріпити Золоту Зірку Героя на кітель Дмитра Коцюбайла.

- Ця нагорода напередодні вторгнення в грудні 21-го року дала наснагу всім добровольцям, оскільки вони відчули шану війська до добровольчого руху. Серед моїх друзів, яких у 2014-му доля привела у військо, є ті, кому довелося служити в підрозділах, якими командував Валерій Федорович. З їхніх розповідей я впевнилася в тому, що побачила сама: високоосвічений, професійний, людяний, сміливий, цілковито відданий військовій справі, вірний Україні. Залужний став уособленням свого війська і свого часу...Нам пощастило мати Залужного на чолі війська в цей історичний час. Беззаперечний авторитет генерала серед військових є одним із стовпів нашого спротиву та стійкості, - написала Роговцева. 

Ада Роговцева опублікувала пост про Залужного довкола скандалу із висловлюваннями народної депутатки від "Слуги народу" Мар'яни Безуглої.  Парламентар закликала відправити головнокомандувача ЗСУ у відставку, тому що у нього нібито немає подальшого плану ведення війни.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Ада Роговцева (@ada_rogovtseva)

[category] => 2850 [categories] => [categories_seo] => [type] => 2097154 [position] => 342723 [adate] => 1701720300 [publication_date] => [adate_day] => 1701648000 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701720306 [changed] => 1701720329 [userid] => 24077 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Акторка Ада Роговцева поділилася в Інстаграмі архівною світлиною із головнокомандувачем ЗСУ.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => instagram.com/ada_rogovtseva/ [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 24077 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 3074697007 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/240\/77\/\u0411\u0435\u0437 \u043d\u0430\u0437\u0432\u0438-1.png","crop":{"x":"0","y":"0","w":"900","h":"480"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/240\/77\/\u0411\u0435\u0437 \u043d\u0430\u0437\u0432\u0438-1.png","crop":{"x":"0","y":"2","w":"900","h":"470"},"action":"none","format":"original"},"chronicle":{"src":"\/img\/forall\/u\/240\/77\/\u0414\u044f\u043a\u0443\u044e \u0434\u043e\u043b\u0456 \u0437\u0430 \u0442\u0435, \u0449\u043e \u043f\u043e\u0434\u0430\u0440\u0443\u0432\u0430\u043b\u0430 \u043c\u0435\u043d\u0456 \u043e\u0441\u043e\u0431\u0438\u0441\u0442\u0435 \u0441\u043f\u0456\u043b\u043a\u0443\u0432\u0430\u043d\u043d\u044f \u0437 \u0412\u0430\u043b\u0435\u0440\u0456\u0454\u043c \u0417\u0430\u043b\u0443\u0436\u043d\u0438\u043c \u0434\u043e \u0442\u043e\u0433\u043e, \u044f\u043a \u0438\u0306\u043e\u0433\u043e \u0456\u043c\u2019\u044f \u0441\u0442\u0430\u043b\u043e \u0440\u0456\u0434\u043d\u0438\u043c \u043a\u043e\u0436\u043d\u043e\u043c\u0443 \u0443\u043a\u0440\u0430\u0456\u0308\u043d\u0446\u044e \u0438\u0306(2).jpg","crop":{"x":"120","y":"0","w":"733","h":"1100"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/240\/77\/\u0411\u0435\u0437 \u043d\u0430\u0437\u0432\u0438-1.png","crop":{"x":"51","y":"0","w":"798.8472622478386","h":"600"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/img\/forall\/u\/240\/77\/\u0411\u0435\u0437 \u043d\u0430\u0437\u0432\u0438-1.png","crop":{"x":"0","y":"0","w":"900","h":"600"},"action":"none","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"sx_mobile":{"src":"\/img\/forall\/u\/240\/77\/\u0414\u044f\u043a\u0443\u044e \u0434\u043e\u043b\u0456 \u0437\u0430 \u0442\u0435, \u0449\u043e \u043f\u043e\u0434\u0430\u0440\u0443\u0432\u0430\u043b\u0430 \u043c\u0435\u043d\u0456 \u043e\u0441\u043e\u0431\u0438\u0441\u0442\u0435 \u0441\u043f\u0456\u043b\u043a\u0443\u0432\u0430\u043d\u043d\u044f \u0437 \u0412\u0430\u043b\u0435\u0440\u0456\u0454\u043c \u0417\u0430\u043b\u0443\u0436\u043d\u0438\u043c \u0434\u043e \u0442\u043e\u0433\u043e, \u044f\u043a \u0438\u0306\u043e\u0433\u043e \u0456\u043c\u2019\u044f \u0441\u0442\u0430\u043b\u043e \u0440\u0456\u0434\u043d\u0438\u043c \u043a\u043e\u0436\u043d\u043e\u043c\u0443 \u0443\u043a\u0440\u0430\u0456\u0308\u043d\u0446\u044e \u0438\u0306.jpg","crop":{"x":"30","y":"0","w":"714","h":"874"},"action":"none","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680924] => article Object ( [absnum] => 680924 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => pid-zavalami-gruntu-u-kharkovi-zahinuli-dvoje-cholovikiv [title] => Під завалами ґрунту у Харкові загинули двоє чоловіків [title_short] => [meta_title] => Під завалами ґрунту у Харкові загинули двоє чоловіків [meta_keywords] => Харків, завали грунту, загинули люди [meta_description] => У Харкові під завалами грунту загинули двоє чоловіків [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Харківські рятувальники дістали тіла двох працівників газової служби, які загинули внаслідок обвалу ґрунту. Про це повідомляє пресслужба ДСНС.

У Харківській області, о 18:26 надійшло повідомлення, що під час проведення аварійних робіт працівниками газової служби на підземному газопроводі на вул. Шевченка стався зсув ґрунту, під шаром землі опинилося двоє чоловіків (1981 і 1975 років народження).

- До місця події одразу було направлено шість одиниць рятувальної техніки та 32 чоловіки особового складу ДСНС. Рятувальники намагалися швидко відкопати з-під землі чоловіків, але після вилучення вони вже були без ознак життя, - йдеться в повідомленні.

Раніше у селі Фонтанка-2 Одеського району стався зсув ґрунту на узбережжі моря. Тоді там загинув 10-річний хлопчик. Дитину з-під завалів дістали рідні, які почули гуркіт та, на жаль, вже без ознак життя.

[sun_gallery_680924]

[category] => 2890 [categories] => [categories_seo] => [type] => 2 [position] => 342684 [adate] => 1701719580 [publication_date] => [adate_day] => 1701648000 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701719589 [changed] => 1701719624 [userid] => 100280 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Їх тіла дістали рятувальники.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 1 [with_video] => [imagealt] => t.me/dsns_telegram/23517 [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 100280 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 757667948 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/1002\/80\/1(1402).jpg","crop":{"x":"0","y":"85","w":"1280","h":"682.6666666666666"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/1002\/80\/1(1402).jpg","crop":{"x":"0","y":"92","w":"1279","h":"668"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/1002\/80\/1(1402).jpg","crop":{"x":"73","y":"0","w":"1134","h":"852"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680923] => article Object ( [absnum] => 680923 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => u-kijevi-vstanovili-holovnu-jalinku-krajini [title] => У Києві встановили ялинку - залишилося лише прикрасити [title_short] => [meta_title] => У Києві встановили головну ялинку країни [meta_keywords] => Київ, новорічна ялинка [meta_description] => Новорічну ялинку встановили в центру Києва [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

На Софійській площі у Києві почали прикрашати головну новорічну ялинку країни. Про це повідомляє міський голова Віталій Кличко.

- Не така велика, як в мирний час, але життєствердна, як ніколи. Ялинку вже змонтували. І прикрасять, - йдеться у повідомленні.

Вже майже десять років організацією новорічних свят у Києві на Софійській площі займається Folk Ukraine. У мирні часи вони дивували киян і гостей міста розкішними тридцятиметровими ялинками з яскравою ілюмінацією та іграшками. Але цього року вона буде меншою.

На верхівці новорічного дерева видніється Тризуб. Як зауважив Кличко, ялинку ще мають прикрасити. Поряд із головним символом Нового року встановлять фотозону з маленькими ялинками. Рада оборони столиці вирішила, що в Києві не буде великих ярмарків та святкувань на Різдво та Новий Рік. Проте головну ялинку країни все ж вирішили встановити на Софійській площі.

Як і минулого року, ялинку встановлять та прикрасять за кошти меценатів, а також обмежено використовуватимуть електроенергію. Оскільки цього року відзначають Різдво за новоюліанським календарем, тож ялинку вирішили встановити до 6 грудня. Вона простоїть до 10 січня 2024 року.

 

[category] => 2898 [categories] => [categories_seo] => [type] => 2 [position] => 342772 [adate] => 1701717960 [publication_date] => [adate_day] => 1701648000 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701717993 [changed] => 1701718566 [userid] => 100280 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Поряд із головним символом Нового року встановлять фотозону з маленькими ялинками.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => t.me/vitaliy_klitschko/2577 [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 24077 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 2356368015 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/1002\/80\/1(1401).jpg","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/1002\/80\/1(1401).jpg","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/1002\/80\/1(1401).jpg","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680922] => article Object ( [absnum] => 680922 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => mohilevska-u-vidpovid-na-khejt-zajavila-shcho-ne-vijizhdzhala-z-ukrajini-z-24-ljutoho [title] => Могилевська у відповідь на хейт заявила, що не виїжджала з України з 24 лютого [title_short] => [meta_title] => Могилевська у відповідь на хейт заявила, що не виїжджала з України з 24 лютого [meta_keywords] => [meta_description] => Співачка Наталя Могилевська заявила, що зіштовхнулася з хейтом через кліп "Я повертаюсь" [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Співачка Наталя Могилевська заявила, що зіштовхнулася з хейтом через кліп "Я повертаюсь", який присвячений усім українцям, що повертаються додому. Співачці почали дорікати тим, що вона нібито "пересиджувала" війну за кордоном. При цьому Могилевська стверджує, що жодного разу не виїжджала з України після 24 лютого 2024 року.

- «Два роки пересиділа і повернулася», «А де ти була з 24 лютого?» - деякі люди подумали, що це я повертаюсь із-за кордону. Я з 24 лютого не виїжджала з країни і скасувала усі свої концерти та спектаклі за кордоном, тому що маю дуже щільний графік вистави "Я вдома" в Україні.

У червні 2022 року Могилевська представила моновиставу "Я вдома" і дебютувала у театрі як акторка. Автором сценарію та режисером моновистави виступила сама Могилевська. На сцені Могилевська читає вірші, написані поетом Юрієм Рибчинським.

[category] => 2850 [categories] => [categories_seo] => [type] => 2097156 [position] => 342722 [adate] => 1701716013 [publication_date] => [adate_day] => 1701648000 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701716013 [changed] => 1701716013 [userid] => 24077 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Співачка Наталя Могилевська заявила, що зіштовхнулася з хейтом через кліп "Я повертаюсь"

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => instagram.com/nataliya_mogilevskaya/ [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 24077 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 4273657978 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/240\/77\/\u0421\u044c\u043e\u0433\u043e\u0434\u043d\u0456 \u0431\u0443\u043b\u0430 \u0441\u0442\u0440\u0430\u0448\u043d\u0430 \u043d\u0456\u0447. \u0417\u0430\u0440\u0430\u0434\u0438 \u0442\u0430\u043a\u0438\u0445 \u043f\u043e\u0441\u0442\u0456\u0432, \u044f\u043a \u0446\u0435\u0438\u0306, \u044f \u0456 \u0445\u043e\u0447\u0443 \u0440\u043e\u0437\u0431\u043b\u043e\u043a\u0443\u0432\u0430\u0442\u0438 \u0456\u043d\u0441\u0442\u0430\u0433\u0440\u0430\u043c.\u0414\u0438\u0432\u0456\u0442\u044c\u0441\u044f \u0432 \u043a\u0430\u0440\u0443\u0441\u0435\u043b\u0456, \u044f\u043a \u043f\u0456\u0434\u0433\u043e\u0442\u0443\u0432\u0430\u0442\u0438\u0441\u044f \u0434\u043e \u043c\u043e\u0436.jpg","crop":{"x":"0","y":"110","w":"1080","h":"576"},"action":"update","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/240\/77\/\u0421\u044c\u043e\u0433\u043e\u0434\u043d\u0456 \u0431\u0443\u043b\u0430 \u0441\u0442\u0440\u0430\u0448\u043d\u0430 \u043d\u0456\u0447. \u0417\u0430\u0440\u0430\u0434\u0438 \u0442\u0430\u043a\u0438\u0445 \u043f\u043e\u0441\u0442\u0456\u0432, \u044f\u043a \u0446\u0435\u0438\u0306, \u044f \u0456 \u0445\u043e\u0447\u0443 \u0440\u043e\u0437\u0431\u043b\u043e\u043a\u0443\u0432\u0430\u0442\u0438 \u0456\u043d\u0441\u0442\u0430\u0433\u0440\u0430\u043c.\u0414\u0438\u0432\u0456\u0442\u044c\u0441\u044f \u0432 \u043a\u0430\u0440\u0443\u0441\u0435\u043b\u0456, \u044f\u043a \u043f\u0456\u0434\u0433\u043e\u0442\u0443\u0432\u0430\u0442\u0438\u0441\u044f \u0434\u043e \u043c\u043e\u0436.jpg","crop":{"x":"0","y":"96","w":"1080","h":"564"},"action":"update","format":"original"},"chronicle":{"src":"\/img\/forall\/u\/240\/77\/\u0421\u044c\u043e\u0433\u043e\u0434\u043d\u0456 \u0431\u0443\u043b\u0430 \u0441\u0442\u0440\u0430\u0448\u043d\u0430 \u043d\u0456\u0447. \u0417\u0430\u0440\u0430\u0434\u0438 \u0442\u0430\u043a\u0438\u0445 \u043f\u043e\u0441\u0442\u0456\u0432, \u044f\u043a \u0446\u0435\u0438\u0306, \u044f \u0456 \u0445\u043e\u0447\u0443 \u0440\u043e\u0437\u0431\u043b\u043e\u043a\u0443\u0432\u0430\u0442\u0438 \u0456\u043d\u0441\u0442\u0430\u0433\u0440\u0430\u043c.\u0414\u0438\u0432\u0456\u0442\u044c\u0441\u044f \u0432 \u043a\u0430\u0440\u0443\u0441\u0435\u043b\u0456, \u044f\u043a \u043f\u0456\u0434\u0433\u043e\u0442\u0443\u0432\u0430\u0442\u0438\u0441\u044f \u0434\u043e \u043c\u043e\u0436.jpg","crop":{"x":"180","y":"0","w":"720","h":"1080"},"action":"update","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/240\/77\/\u0421\u044c\u043e\u0433\u043e\u0434\u043d\u0456 \u0431\u0443\u043b\u0430 \u0441\u0442\u0440\u0430\u0448\u043d\u0430 \u043d\u0456\u0447. \u0417\u0430\u0440\u0430\u0434\u0438 \u0442\u0430\u043a\u0438\u0445 \u043f\u043e\u0441\u0442\u0456\u0432, \u044f\u043a \u0446\u0435\u0438\u0306, \u044f \u0456 \u0445\u043e\u0447\u0443 \u0440\u043e\u0437\u0431\u043b\u043e\u043a\u0443\u0432\u0430\u0442\u0438 \u0456\u043d\u0441\u0442\u0430\u0433\u0440\u0430\u043c.\u0414\u0438\u0432\u0456\u0442\u044c\u0441\u044f \u0432 \u043a\u0430\u0440\u0443\u0441\u0435\u043b\u0456, \u044f\u043a \u043f\u0456\u0434\u0433\u043e\u0442\u0443\u0432\u0430\u0442\u0438\u0441\u044f \u0434\u043e \u043c\u043e\u0436.jpg","crop":{"x":"0","y":"5","w":"1080","h":"811"},"action":"update","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/img\/forall\/u\/240\/77\/\u0421\u044c\u043e\u0433\u043e\u0434\u043d\u0456 \u0431\u0443\u043b\u0430 \u0441\u0442\u0440\u0430\u0448\u043d\u0430 \u043d\u0456\u0447. \u0417\u0430\u0440\u0430\u0434\u0438 \u0442\u0430\u043a\u0438\u0445 \u043f\u043e\u0441\u0442\u0456\u0432, \u044f\u043a \u0446\u0435\u0438\u0306, \u044f \u0456 \u0445\u043e\u0447\u0443 \u0440\u043e\u0437\u0431\u043b\u043e\u043a\u0443\u0432\u0430\u0442\u0438 \u0456\u043d\u0441\u0442\u0430\u0433\u0440\u0430\u043c.\u0414\u0438\u0432\u0456\u0442\u044c\u0441\u044f \u0432 \u043a\u0430\u0440\u0443\u0441\u0435\u043b\u0456, \u044f\u043a \u043f\u0456\u0434\u0433\u043e\u0442\u0443\u0432\u0430\u0442\u0438\u0441\u044f \u0434\u043e \u043c\u043e\u0436.jpg","crop":{"x":"0","y":"72","w":"1080","h":"720"},"action":"update","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"sx_mobile":{"src":"\/img\/forall\/u\/240\/77\/\u0421\u044c\u043e\u0433\u043e\u0434\u043d\u0456 \u0431\u0443\u043b\u0430 \u0441\u0442\u0440\u0430\u0448\u043d\u0430 \u043d\u0456\u0447. \u0417\u0430\u0440\u0430\u0434\u0438 \u0442\u0430\u043a\u0438\u0445 \u043f\u043e\u0441\u0442\u0456\u0432, \u044f\u043a \u0446\u0435\u0438\u0306, \u044f \u0456 \u0445\u043e\u0447\u0443 \u0440\u043e\u0437\u0431\u043b\u043e\u043a\u0443\u0432\u0430\u0442\u0438 \u0456\u043d\u0441\u0442\u0430\u0433\u0440\u0430\u043c.\u0414\u0438\u0432\u0456\u0442\u044c\u0441\u044f \u0432 \u043a\u0430\u0440\u0443\u0441\u0435\u043b\u0456, \u044f\u043a \u043f\u0456\u0434\u0433\u043e\u0442\u0443\u0432\u0430\u0442\u0438\u0441\u044f \u0434\u043e \u043c\u043e\u0436.jpg","crop":{"x":"99","y":"0","w":"883","h":"1080"},"action":"update","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680920] => article Object ( [absnum] => 680920 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => chempionku-latviji-vidstoronili-vid-roboti-u-sportshkoli-cherez-neznannja-derzhavnoji-movi [title] => Чемпіонку Латвії відсторонили від роботи у спортшколі через незнання державної мови [title_short] => [meta_title] => Чемпіонку Латвії відсторонили від роботи у спортшколі через незнання державної мови [meta_keywords] => Латвія, знання мови [meta_description] => Через незнання мови чемпіонку Латвії відсторонили від роботи у спортшколі [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Учасниця Олімпіади та восьмиразова чемпіонка Латвії з фехтування Юлія Вансович працювала у спортшколі у Даугавпілсі. Її відсторонили на три місяці від роботи і зажадали скласти іспит з латиської, яким за законом викладачі повинні володіти на рівні С1. Юлія екзамен складати не хоче і звільнилася, повідомляє  "Настоящее время".

- Мої вихованці в основному російськомовні. І ті діти, які у більшості навчаються в латвійських школах, розмовляють російською, - сказала Юлія Вансович.

У багатьох країнах світу знати державну мову та говорити нею – обов’язок кожного, хто є корінним мешканцем або приїхав жити, навчатися, працювати. За недостатнє знання або невикористання державної мови у Латвії мінімально штрафують на 25 латів (50 доларів), максимально - на 200 латів (400 доларів). Грошова пеня нараховується й за продаж товарів без перекладу латиською мовою маркування, інструкцій, гарантійних документів/техпаспорта.

У Польщі діє закон “Про польську мову”, яким захищається та популяризується у світі польська мова. Усі назви товарів і послуг, пропозицій, гарантійних умов мають надаватися виключно польською мовою.

 

[category] => 2898 [categories] => [categories_seo] => [type] => 0 [position] => 342771 [adate] => 1701715740 [publication_date] => [adate_day] => 1701648000 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701715754 [changed] => 1701716022 [userid] => 100280 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

За недостатнє знання або невикористання державної мови у Латвії мінімально штрафують на 50 доларів.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => chayka.lv [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 100280 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 2920204918 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/1002\/80\/1(1398).jpg","crop":{"x":"0","y":"63","w":"1488","h":"793.6"},"action":"update","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/1002\/80\/1(1398).jpg","crop":{"x":"0","y":"25","w":"1488","h":"777"},"action":"update","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/1002\/80\/1(1398).jpg","crop":{"x":"105","y":"0","w":"1278","h":"960"},"action":"update","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680918] => article Object ( [absnum] => 680918 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => u-privatnomu-sektori-kijeva-vibukhnula-hranata-zahinuv-cholovik [title] => У приватному секторі Києва вибухнула граната, загинув чоловік [title_short] => [meta_title] => У приватному секторі Києва вибухнула граната, загинув чоловік [meta_keywords] => Київ граната вибух, вибух Київ поліція, граната вибух [meta_description] => У столиці чоловік загинув внаслідок вибуху гранати [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

У понеділок, 4 грудня, приватному секторі Подільського району Києва сьогодні вибухнула граната. Внаслідок вибуху загинув чоловік, на місці працюють правоохоронці. Про це повідомляє поліція Києва.

- Близько 16:50, до поліції Києва надійшла інформація про вибух у приватному будинку на вулиці Замковецькій. На виклик були негайно направлені слідчо-оперативна група районного управління, співробітники ДСНС та лікарі. За попередньою інформацією, внаслідок вибуху загинув власник квартири – киянин, 1950 року народження. Інформації про інших постраждалих не надходило, – розповіли правоохоронці.

Попередньо встановлено, що вибух стався внаслідок детонації гранати у дворі біля будинку. За цим фактом розпочато кримінальне провадження за фактом умисного вбивства з додатковою позначкою "нещасний випадок".

Раніше у Дніпрі зловмисники з Lexus кинули гранату у бік чоловіка. Як повідомили в прес-службі поліції, внаслідок вибуху потерпілого зазнали осколкових поранень і госпіталізовано. Почалася погоня за участю поліції та спецназівцями КОРД. Втікаючи від правоохоронців, чоловіки викинули з автомобіля гранату Ф-1, що не вибухнула. Втікачів упіймали, з'ясувалося, що це брати 47 та 53 років.

[category] => 2890 [categories] => [categories_seo] => [type] => 0 [position] => 342683 [adate] => 1701715505 [publication_date] => [adate_day] => 1701648000 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701715505 [changed] => 1701715505 [userid] => 100103 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Інформації про інших постраждалих не надходило.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => facebook.com/UA.KyivPolice [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 100103 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 9806945 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/1001\/3\/22(1422).jpg","crop":{"x":"0","y":"126","w":"1080","h":"576"},"action":"update","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/1001\/3\/22(1422).jpg","crop":{"x":"0","y":"121","w":"1080","h":"564"},"action":"update","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/1001\/3\/22(1422).jpg","crop":{"x":"66","y":"0","w":"959","h":"720"},"action":"update","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680919] => article Object ( [absnum] => 680919 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => minoboroni-khoche-vikljuchiti-z-katalohu-kharchuvannja-nato-nizku-pozitsij-vijskovi-bilshe-ne-otrimuvatis-400-vidiv-produktiv [title] => Міноборони хоче виключити з Каталогу харчування НАТО низку позицій: військові більше не отримуватись 400 видів продуктів [title_short] => [meta_title] => Міноборони хоче виключити з Каталогу харчування НАТО низку позицій: військові більше не отримуватись 400 видів продуктів [meta_keywords] => [meta_description] => [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Процес реформування системи харчування військових  в МОУ анонсували місяць тому. Наразі ДП "Державний оператор тилу" на чолі з Арсеном Жумаділовим вже перейшло до практичної чистини - роздроблення Каталогу харчування. Від чинної каталожної системи закупівель комплексної послуги армійського харчування (400 видів продуктів для військових + забезпечення їх логістики) хочуть відмовитися на користь закупівлі окремих позицій їжі з каталогу та окремих послуг з їх доставки.

Які саме продукти виключать, а які залишать і в якій кількості, в МОУ поки не пояснюють. Натомість за підсумками "харчової" наради в Міноборони її учасники отримали листи від ЄБА. В них йдеться про необхідність внести пропозиції - які продукти більше не постачати військовим на фронт. Відповідний лист є у розпорядженні редакції.

"За результатами наради від 22.11.2023 стосовно забезпечення Збройних Сил України продовольством, а також функціонування офіційного державного маркетплейсу Prozorro Market, просимо надати пропозиції (з обгрунтуванням) стосовно включення/ виключення з Каталогу продуктів харчування", - йдеться в листі.

При цьому, як повідомили виданню кілька учасників наради, на ній Арсен Жумаділов  весь час наголошував саме на потребі виключення з каталогу низки продуктів для окремих закупівель. А от "пропозиції стосовно його розширення взагалі не обговорювали".

Під час наради звучало ще чимало інших важливих питань. Однак у тексті листа за її підсумками про це ні слова.

"Жумаділов сказав, що вони працюють над зміною кваліфікаційних вимог до постачальників продуктів. І тому, від МОУ якимось окремим неназваним представникам ринку були скеровані запити щодо внесення змін до тендерної документації, до переліку вимог до постачальників та щодо змін в сам каталог продукції. Але присутні на нараді експерти та представники громадського сектору, зокрема, справедливо наголосили на непрозорості такого кроку. Адже ці "окремі представники ринку" очевидно, що не пропонуватимуть МОУ зміни, які їм сами будуть невигідними. Тобто мова про формування нових правил закупівель під конкретних гравців без урахування думки всього ринку.

Зрештою, під час наради було погоджено, що листи-запити на пропозиції мають отримати усі учасники ринку, а не лише окремі з них. Натомість  листи, які пришли не містять питань про кваліфікаційні критерії до потенційних постачальників і до тендерної документації взагалі. Залишилося лише питання про виключення продуктів з каталогу", - розповів один з учасників наради.

Ще одна співрозмовниця редакції уточнила, що голова ДП "Державиний оператор тилу" Арсен Жумаділов відмовився назвати той перелік "обраних постачальників",  які на запит МОУ вже зараз готують  пропозиції про зміну до них вимог.

Наразі відомо, що систему харчування ЗСУ за Каталогом НАТО Жумаділов пропонує  скасувати з метою економії коштів. І доступні нині 400 продуктів для ЗСУ хочуть скоротити до 30-35 позицій. Тобто мова про виключення багатьох фруктів, молочки, різних видів ковбасних виробів і про залишення замовлення тільки на базові продукти: хліб, каші, тушонки, чай, цукор, кава, картопля, морква, один з видів м'яса чи риби.

У такий спосіб МОУ повертає в дію харчову постанову КМУ від 2014 році. Саме тоді українських військових годували лімітованою та одноманітною їжею востаннє.  З 2015 року, на вимоги НАТО, в Україні стартував процес запровадження харчування ЗСУ за Каталогом, який і налічує понад 400 різних продуктів.

В експертному середовищі ініціативу Держоператора тилу критикують. По-перше, через те, що вона руйнує запроваджений в Україні стандарт харчування НАТО. По-друге, тому, що потреба в економії на їжі військових, відсутня.

Триразове  харчування українського солдата (на добу) наразі коштує всього-на-всього 110 грн разом з логістикою, пояснює експерт з харчування МОУ Дана Ярова. За ці гроші і так складно буде нагодувати військового. А ще більше зниження ціни може призвести до появи буквально голодних бійців на фронті.

[category] => 2871 [categories] => [categories_seo] => [type] => 0 [position] => 342764 [adate] => 1701715041 [publication_date] => [adate_day] => 1701648000 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701715041 [changed] => 1701715041 [userid] => 24077 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Військові більше не отримуватись 400 видів продуктів.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => Getty Images [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 24077 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 3464744724 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/240\/77\/GettyImages-1809354727.jpg","crop":{"x":"0","y":"69","w":"1024","h":"546"},"action":"update","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/240\/77\/GettyImages-1809354727.jpg","crop":{"x":"0","y":"74","w":"1024","h":"535"},"action":"update","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/240\/77\/GettyImages-1809354727.jpg","crop":{"x":"58","y":"0","w":"909","h":"683"},"action":"update","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) ) [categories] => [count_sql] => SELECT COUNT(DISTINCT a.absnum) cnt FROM articles a /* /ua/life/a647492-znudilisja-za-komfortom-abo-zakinchilisja-hroshi-chomu-kijani-jidut-dodomu-nezvazhajuchi-na-nebezpeku */ WHERE a.approved = 1 and a.langid = 2 and NOT a.type & (32) and category IN (2829,2836,2850,2860,2871,2883,2890,2898,2921) AND adate < UNIX_TIMESTAMP() AND adate >= 1701671655 [dictsdata] => Array ( ) ) 1
4 грудня
Завантажити ще

Скучили за комфортом або закінчилися гроші: чому кияни їдуть додому, незважаючи на небезпеку

Скучили за комфортом або закінчилися гроші: чому кияни їдуть додому, незважаючи на небезпеку
Фото: УНИАН

Київ оживає. Відновили роботу понад десяток транспортних маршрутів, відкрилися дві пересадочні станції метро, у кіосках на вулицях можна випити кави, у соцмережах з'явилися оголошення про прийом на роботу. Потрібні водії, вантажники, перукарі, а подекуди й продавці. Перед блокпостами на околицях столиці вишикувалися черги з легкових автомобілів.

Кияни, що тікали від війни, почали збиратися у зворотну дорогу, ледве дізнавшись, що агресора відтіснили і небезпеки окупації немає. Не зупиняють навіть попередження офіційних осіб про те, як може бути небезпечна поспішність.

Що рухає поверненцями і чому столична влада закликає їх до терпіння, дізнавалася «КП в Україні».

«Я вперше розтоплював дровами грубку»

Ігор та Альона виїхали з Києва в середині березня, потрапивши у другу хвилю внутрішніх переселенців.

– У Києві ми живемо на Оболоні, там весь час гуркотіло. Квартира батька в самому центрі Києва, він теж чув вибухи і наполіг на тому, щоб усі ми перебралися у безпечніше місце. Обрали Чернівецьку область, бо зовсім із країни їхати не хотілося, – каже Ігор. – До нас доходила інформація, що західні регіони перенаселені біженцями, але я і дружина маємо лікарські професії, розраховували, що зможемо знайти тимчасову роботу та житло.

Надії справдилися, але не так, як бачилося. Родині надали цілий будинок у селі під Чернівцями, а ось із зручностями для міських жителів виявилося тугувато. Опалення пічне, вода у колодязі за 100 метрів від хати.

– За свої 40 років я вперше в житті розтоплював грубку, – зізнається Ігор. - Ми дуже вдячні місцевим за те, що принесли нам дрова, робочу електроплитку та продукти. Але ж міським жителям важко адаптуватися до таких умов. ТБ немає, стаціонарного інтернету теж, мобільний зв'язок з перебоями. Роботу в районі нам ніби пообіцяли, але згодом. Коли ми дізналися, що російських злочинців відтіснили з передмістя Києва, одразу вирішили повернутись. Мій тато знову першим про це попросив.

Сім'я адвоката Миколи Т. залишила Київ на початку березня.

- Знайомий у Тернополі допоміг знайти двокімнатну квартиру. Ми думали, що їдемо на тиждень, максимум два, тож погодилися платити 600 гривень на день, щоб мати пристойні умови. Але гроші вже закінчуються, знайти юридичну практику у чужому місті, де купа конкурентів, важко. От і поїхали назад до Києва, сподіваючись, що найбільша небезпека минула. Якщо виникнуть проблеми, намагатимемося їх наново вирішувати, – пояснює причини свого повернення Микола.

Туга за будинком, дефіцит елементарних побутових зручностей, брак коштів - є багато причин, чому люди не хочуть терпіти і чекати. Це стосується не лише внутрішніх переселенців, а й тих, хто виїхав в Європу, яка здається здалеку благословенним раєм.

– Я вважала, що ми з донькою дуже добре влаштувалися, коли нас прийняли у польському Мінську-Мазовецькому, – розповідає Оксана. - Окрема кімната у трикімнатній квартирі, постійна допомога речами, продуктами, грошима. Але ось минуло чотири тижні, і волонтери стали натякати, що настав час починати розраховувати на свої сили, бо прибувають нові переселенці. Тобто нам потрібно шукати житло та роботу.

У Києві Оксана працювала менеджером із продажу. У Польщі намагалася влаштуватись посудомийкою, прибиральницею, але всі місця зайняті. Згодні брати лише у різноробочі, а тягати цеглу 47-річна жінка не ризикнула.

- Я теж хочу повернутися, тим більше знаю кілька знайомих, які вже їдуть із Польщі додому, - ділиться українка, яка емігрувала.

Подекуди на в'їзд до Києва вже спостерігаються пробки. Фото: скрін з t.me/novosti_n

Подекуди на в'їзд до Києва вже спостерігаються пробки. Фото: скрін з t.me/novosti_n

Обстріли або атаки з повітря

Мер Києва Віталій Кличко кілька разів говорив про те, що загроза обстрілу Києва залишається. Голова військової адміністрації Микола Жирнов попереджає про високу ймовірність завдання ракетних ударів по елементах військової та цивільної інфраструктури.

Про те, що Путін не залишив плани повного захоплення України та може спробувати повторно вторгнутися до Київської області, пишуть західні ЗМІ з посиланням на свої джерела у Вашингтоні та Брюсселі. Вони припускають, що це може статися, як тільки Путін виконає свої завдання на сході України.

У Збройних силах України також говорять про можливість повторної атаки – про це заявив на брифінгу заступник начальника штабу командування Сухопутних військ Олександр Грузевич. І навіть назвав таку спробу "однозначною", нагадавши, що на території Білорусі залишилася достатня частина окупантів.

- Київ був і залишається ласим шматком для російського ворога. На відміну від багатьох інших міст, за винятком тих, що зараз на передовій, - вважає депутат Київради Леонід Ємець. – Сьогодні Путін концентрує свої сили на сході та півдні України, але ніхто не може гарантувати, що завтра він знову не поверне на Київ. Тому кожен повинен усвідомлювати, що столиця – це місто підвищеної небезпеки, і кожен має добре зважувати свої рішення.

Комунальники у Києві працюють відмінно. Фото: t.me/KyivCityOfficial

Комунальники у Києві працюють відмінно. Фото: t.me/KyivCityOfficial

Приїжджати, щоб працювати

- Не було такого дня, а я це говорю як людина, яка перебуває тут з першої доби війни, щоб у Києві не оголошувалась повітряна тривога. Системи ППО працюють, але уламки збитих ракет можуть ушкоджувати житлові будинки, вбивати людей, – каже народний депутат Роман Грищук.

Водночас він визнає, що якщо питання безпеки стоїть на першому місці, то на другому – стан інфраструктури.

- Київ ще не готовий прийняти одразу велику кількість людей. Не весь громадський транспорт працює, а якщо працює, то з великими інтервалами. Містом у безлічі розставлені блокпости, які ускладнюють рух. І ці пости залишаться ще довгий час, - нагадує Роман Грищук. – Ряд супермаркетів та аптек закрито. Дефіциту продуктів у Києві немає, але обіцяти, що він не виникне, якщо одразу з'явиться багато споживачів, ніхто не може. Ряд продовольчих складів, що під Києвом, розбомблені.

Проте людям потрібний Київ. І Києву люди теж потрібні – щоби відроджувати його до нормального життя.

- Потрібно розуміти, навіщо повертатися. Якщо у Києві є можливість працювати, піднімати його економіку, то у цьому є сенс, – вважає Роман Грищук. – Якщо приїжджати, щоб просто жити, то я погоджусь із мером – краще трохи почекати.

Нагадаємо, що за результатами опитування соціологічної служби Центру Разумкова, 79 відсотків біженців від війни планують повернутись до України.