Завантажити ще

Скандал у Львівській опері: Соліст балету вирушив у тур до США з російською трупою

Скандал у Львівській опері: Соліст балету вирушив у тур до США з російською трупою
Фото: facebook.com/esvetlitsa

Соліст балету Львівської національної опери, народний артист України Євген Світлиця вирушив у тур у США у складі трупи російської компанії RBTheatre. Про це повідомила прес-служба Львівського театру, обурюючись поведінкою артиста.

- Як стало відомо з відкритих джерел, соліст балету Львівської національної опери народний артист України Євген Світлиця є учасником туру із постановкою «Лебедине озеро» (партія Зігфріда), що проходить протягом 7 лютого – 9 квітня 2022 р. у містах Сполучених Штатів Америки, організованого компанією RBTheatre (Russianballettheatre). Ми обурені такою поведінкою працівника театру та засуджуємо таку позицію культурного колабораціонізму, особливо у цей непростий для України час, коли війська російського агресора жорстоко знищують мирний український народ, його культурну спадщину та інфраструктуру, - зазначили у театрі.

Згідно з сайтом компанії RBTheatre, до участі у виставі, здійсненій у постановці хореографа Маріїнського театру (Росія) Надії Калініної, запрошено також артистів балету з Росії.

Керівництво Львівської опери зазначає, що Євген Світлиця перебуває у відпустці (без збереження заробітної плати) і жодним чином не повідомляв адміністрацію про свою участь у вищезгаданому турі, чим порушив вимоги контракту з театром.

При цьому, як наголосили у театрі, провідні солісти Львівської національної опери Людмила Корсун та Тарас Бережанський з власної ініціативи відмовилися від проектів за участю російських артистів у Болоньї (Італія) та Баден-Бадені (Німеччина), дотримуючись державної та громадянської позиції.

- Щодо дій Євгена Світлиці - буде проведено службове розслідування щодо притягнення його до дисциплінарної відповідальності, – додали у прес-службі опери.

Раніше в Метрополітен-опері в Нью-Йорку відбувся концерт на підтримку України. Отримані за квитки гроші будуть надіслані для допомоги українцям.