31 березня
Завантажити ще

МОЗ: Усі щеплення, зроблені за кордоном під час війни, будуть дійсні в Україні

МОЗ: Усі щеплення, зроблені за кордоном під час війни, будуть дійсні в Україні
Фото: pixabay.com

Міністерство охорони здоров'я роз'яснило особливості щеплень для українських громадян, які внаслідок війни опинилися за межами України. Про це повідомляє прес-служба МОЗ України у Facebook.

Відомство радить українцям дотримуватися календаря імунізації країни перебування для тих, хто планує щеплення. Усі щеплення, зроблені за кордоном під час війни, будуть дійсними в Україні.

"У більшості країн дані про вакцинацію вносять до Міжнародного вакцинального паспорта. Після повернення додому ви зможете передати цей документ лікареві, з яким у вас чи у вашої дитини укладено декларацію, та внести дані до Електронної системи охорони здоров'я", - зазначили у міністерстві.

У МОЗ також закликали не відкладати планові щеплення незважаючи на перебування за межами України. Крім того, за відсутності або втрати даних про власний вакцинальний статус (або дитини) радять вакцинуватися.

Національна служба здоров'я нагадала українцям, що навіть за умов війни в країні є можливість отримати планове щеплення. Для цього необхідно звернутися до сімейного лікаря, а тим, хто вимушено залишив свою домівку, - до найближчого центру первинної допомоги.