Завантажити ще

У зоопарку "ХІІ місяців" розповіли, як рятували тварин від загибелі під час обстрілу

У зоопарку

З початку вторгнення Росії в Україну село Демидів Київської області, де розташований зоопарк "ХІІ місяців", було заблоковане ворогом. Противник обстрілював населений пункт із важкої артилерії, лише 31 березня його було звільнено від російських установ. Директор зоопарку Михайло Пінчук розповів " Бабелі ", як співробітники установи рятували від загибелі тварин.

- У зоопарку весь цей час постійно перебувало семеро людей – це наші співробітники, вони звідти не виходили і жили там. Вони мали якісь запаси, щось нам вдавалося передавати. Це був якийсь мінімум, а не нормальний раціон, але це таки була їжа. Чорт знає, як вони взагалі вижили, але, дякувати Богу, вижили, - каже Пінчук.

За його словами, тварини до війни були у хорошому стані, тому вони змогли вижити. Днями в установі доставили фургон з їжею, тепер мешканцям зоопарків належить відновлюватися та набиратись сил. Водночас Пінчук повідомив про загибель кількох тварин у перші дні атаки.

- У перші дні загинули кілька тварин, але не від холоду та голоду, а від того, що бомби падали довкола, вони дуже хвилювалися. Хтось був слабенький і загинув від хвилювання, хтось розбився об вольєр - коли падали снаряди, тварини бігали і билися у вольєрі, - зазначив він.

Як зазначив директор зоопарку, з установи евакуювали всіх мавп, оскільки цей вид тварин гинуть першими - у приміщенні, де вони мешкали, дуже холодно через відсутність комунікацій. Також під час одного з бомбардувань упав жираф. Як зазначив Пінчук, зазвичай, якщо жираф падає, то він уже не встає, а вмирає. Але тварині дивом вдалося встати, зараз вона пересувається територією і їй уже надають необхідну допомогу.

За словами Пінчука, окупанти приходили до закладу кілька разів. офіс співробітників зоопарку вони розгромили, але тварин не чіпали. Директор установи впевнений, що вже наступного тижня тварини могли почати масово гинути, але, на щастя, українським захисникам вдалося звільнити село від ворога та врятувати звірів.