Завантажити ще

Журналіст "Нової газети" Олена Костюченко, яка висвітлювала війну в Україні, повернулася до РФ: Це моя країна, а не Путіна

Журналіст
Фото: facebook.com/elena.kostyuchenko

Журналістка російської «Нової газети» Олена Костюченко, яка з першого дня вторгнення російських військ робила сміливі репортажі з українських міст, у ніч проти 3 квітня залишила Україну. Про це вона повідомила на своїй сторінці у соцмережі.

– Сьогодні вночі я виїхала з України. Я пропрацювала на війні місяць та шість днів. Багато чого спромоглася, щось ні, - написала вона.

Костюченко перебувала в Україні від початку російського вторгнення. Через запровадження у Росії військової цензури її репортажі виходили до «Нової» зі скороченнями, потім деякі з них було вилучено через загрозу кримінального переслідування. 28 березня «Нова газета» отримала від Роскомнагляду друге письмове попередження за згадку про НКО — «іноземного агента» без маркування — і вирішила призупинити роботу до закінчення «спеціальної операції на території України».

На своїй сторінці у соцмережі Олена залишила посилання на свої репортажі з українських міст, у яких без цензури та прикрас розповідає про те. то зараз переживають українці.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Elena Kostyuchenko (@mirrorsbreath)

- Я хочу подякувати українкам та українцям, які мені допомагали з того моменту, як я, без грошей (картки заблоковані) та без зв'язку (немає роумінгу з країною-агресором), але з російським паспортом опинилася вночі за прикордонним пунктом Шегіни. Ось із цього моменту. Ви великі, честь і радість зустріти вас.

Я повертаюся до Росії. Я знаю, що це моя країна, а не Путіна. Я знаю, що люблю її незрівнянно більше, ніж маленька людина, яка стала? колишній? що перетворився? у чудовисько. Батьківщину чудовиськам не віддають. Мама, сестра, моя мова, моє село і річка, моя ненароджена дитина - це моє, я готова і буду це захищати. Я знаю і розумію, як я це робитиму. У мене є справи, які хочу закінчити до того, як мене можуть посадити на батьківщині за новими кримінальними статтями. Зараз буде кілька місяців роботи та сну там, де безпечно. Я не впевнена, що гідна цієї безпеки. Але потрібен час, щоб закінчити те, що я почала, - написала вона.

Олена Костюченко – спеціальний кореспондент відділу інформації «Нової газети», активістка ЛГБТ-руху. У своїх статтях часто розповідала про соціальні проблеми, і про проблеми ЛГБТ-спільноти, і про протестні рухи не лише в Росії. Так про висвітлення протестів у місті Казах Жанаозена Олена Костюченка була удостоєна премії "Свобода". Докладно писала про масове вбивство у станиці Кущовської та висвітлювала справу Pussy Riot. 2014 року брала участь у розслідуванні про росіян, які загинули 26 травня в бою за Донецький аеропорт. У березні 2015 року було опубліковано інтерв'ю Костюченка з російським танкістом, який був відряджений за Дебальцеве. Під час війни на Донбасі Костюченко вела репортажі з місця бойових дій.