21 листопада
Завантажити ще

Директор музею «Машини часу»: Модернізуємо свої експонати та віддаємо на потреби фронту

Директор музею «Машини часу»: Модернізуємо свої експонати та віддаємо на потреби фронту
Фото: https://www.facebook.com/mashini.vremeni

Музей «Машини часу» з міста Дніпро зробив свій внесок у боротьбу за визволення України від рашистських військ. На потреби фронту передаються корисні експонати із запасників: нашим медикам уже віддали броньовану інкасаторську "Газель" 2011 року випуску, а для забезпечення територіальної оборони питною водою мають намір виділити 900-літрову "радянську" діжку "Квас".

Броньована капсула

Не поспішайте помилятися: усе сказане зовсім не означає, що з технікою у наших захисників справи настільки погані. Та й називати 11-річну «Газель» музейним експонатом, що відмінно збереглася, не зовсім коректно.

- «Газель» - наш наймолодший експонат, і йому ще треба було дорости до того, щоб стати ним. Інкасаторський мікроавтобус експонувався на виставці спецавто разом із швидкою допомогою, поліцейською та іншими спеціальними службовими машинами. «Газель» стояла у запасниках, вона у відмінному стані, свого часу у ній повністю замінені зчеплення та гальмівна система. Гріх не передати її на службу військовим медикам, – розповідає «КП" в Україні» директор техномузею «Машини часу» Михайло Прудніков.

Звичайно, перед відправкою на фронт авто ще раз пройшло техобслуговування, причому безкоштовне.

- Інші музейні експонати знаходяться у музейному фонді України та залишаються на своїх місцях. Зрозуміло, що машини 30-40-х років брати участь у війні в принципі не можуть, - пояснює наш співрозмовник.

Усі банківські наклейки перед передачею машини медикам змили - бо якось негоже. Натомість тепер лікарі зможуть почуватися у відносній безпеці.

– Клас захисту у таких «Газелів» не відрізняється від сучасних інкасаторських машин. Усередині йде бронекапсула, що включає днище, дах, скло. Є бійниці, щоб відстрілюватися. Броньованим танком машина, звичайно, не є, але від стрілецької зброї захистить, – додав Михайло Прудніков.

Спочатку «Газель» пропонували лікарні імені Мечникова у Дніпрі, але там її поки що не потребують. Тому вона вирушила на передову рятувати життя пораненим.

Бронована колись інкассаторська «Газель» захистить медиків від обстрілу. Фото: https://www.facebook.com/mashini.vremeni

Бронована колись інкассаторська «Газель» захистить медиків від обстрілу. Фото: https://www.facebook.com/mashini.vremeni

Повернули з минулого

Жовті діжки з написом «Квас» старшим людям добре знайомі ще за радянських часів. Молодше покоління такі бачили хіба що в кіно.

– За радянських часів такі діжки виготовляли у місті Карлівка Полтавської області. У ємності поміщається до 950 літрів рідини. І в них перевозили квас чи пиво. Але зазвичай покупці їх повністю осушували до обіду. Адже асортимент напоїв на той час був дуже вузький. Нині все зовсім по-іншому. Діжку квасу такої ємності, напевно, продавали б місяців зо два. За цей час напій просто зіпсується, – розповідає співрозмовник.

Для тероборони діжку модернізували – вирізали задню кришку та вставили спеціальний сучасний охолоджувач.

- Так бійцям буде зручніше або пити з неї, або вмиватися. Для музею втрата такого експонату є несуттєвою – у нас ще є, - додає директор музею. – Усередину діжки купили бак із нержавіючої сталі, і є майстер, який його приварить. Сьогодні йому вже усе привезли.

До понеділка легендарна діжка має вирушити до місце призначення. На черзі ще одна діжка, яка після модернізації стане до ладу.

Директор музею Михайло Прудніков (ліворуч) везе діжку на переробку для потреб тероборони. Фото: facebook.com/mashini.vremeni

Директор музею Михайло Прудніков (ліворуч) везе діжку на переробку для потреб тероборони. Фото: facebook.com/mashini.vremeni