22 червня
Завантажити ще

Українців попередили про небезпечні листи з програмою, яка викрадає паролі та файли

Українців попередили про небезпечні листи з програмою, яка викрадає паролі та файли
Фото: pixabay.com

У Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації попереджають українців про листи з програмою, яка викрадає паролі та файли. Про це повідомляє пресслужба Держспецзв'язку.

Урядова команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA, яка працює при Держспецзв'язку, виявила масове поширення серед громадян України та організацій електронних листів на тему "Нова програма для запису в журнал".

- Текст електронного листа містить повідомлення нібито від Міністерства освіти і науки України щодо "електронних навчальних журналів", а також посилання на "програму" та пароль на архів. У разі відкриття архіву та запуску EXE-файлу комп'ютер буде атакований шкідливою програмою, яка, за сукупністю ознак (незважаючи на деякі відмінності), класифікована як MarsStealer, - розповіли у відомстві.

Зазначається, що це - шкідлива програма-стилер, основним функціоналом якої є збір інформації про комп'ютер, крадіжки аутентифікаційних даних з інтернет-браузерів, плагінів крипто-гаманців, програм багатофакторної аутентифікації, викрадення файлів, а також завантаження та запуск виконуваних файлів та виготовлення знімків.

У разі виявлення зазначеного повідомлення у відомстві просять не відкривати файли та негайно повідомити про це на пошту [email protected].

Раніше проти українців розпочалася хвиля фішингових атак. На електронні адреси громадян почали надходити листи з вірусами.