Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Магнітні бурі у квітні-2022: скільки буде небезпечних днів і як зменшити навантаження на організм

Магнітні бурі у квітні-2022: скільки буде небезпечних днів і як зменшити навантаження на організм
Фото: ufu.ru

Експерти лабораторії рентгенівської астрономії сонця ФІАН склали календар магнітних бур на квітень-2022. Цей місяць, згідно з довгостроковим прогнозом, не завдасть дуже багато клопоту тим людям, на чиє самопочуття геомагнітна активність впливає безпосередньо. Кількість магнітних бур у найближчі 4 тижні невелика, і жодна з них не досягне "червоного" рівня небезпеки. Про це повідомляється 29 березня на сайті ФІАН.

Дати магнітних бур у квітні 2022 року потрібно знати навіть здоровим людям: вони впливають на кожен ослаблений організм, а імунітет, ослаблений узимку та війною, може підвести будь-якої миті. Краще перестрахуватися і підготуватися, щоб магнітні бурі у квітні 2022 року не застали вас зненацька.

Календар магнітних бур на квітень 2022

Календар магнітних бур на квітень 2022 року станом на 29 березня включає 4 проблемні дні і виглядає так:

 • 3 квітня - 4 бали з 10
 • 20 квітня – 4 бали з 10
 • 21 квітня – 4 бали з 10
 • 23 квітня – 4 бали з 10.

Календар магнітних бур на квітень-2022. Інфографіка: ФІАН.

Календар магнітних бур на квітень-2022. Інфографіка: ФІАН.

Метеочутливі люди в ці періоди можуть скаржитися на головний біль, нудоту і запаморочення. Можуть спостерігатися болі в районі серця та потилиці, тиснутиме у висках. Багато хто буде скаржитися на стрибки артеріального тиску та старі травми. Ночі напередодні магнітних бур також можуть бути неспокійними:

 • високий шанс безсоння;
 • можуть снитися кошмари чи просто неприємні сни;
 • через неспокійну ніч вранці та вдень може відчуватися розбитість та сонливість;
 • можливо, загостряться хронічні захворювання;
 • може спостерігатися спад сексуальної активності;
 • проблеми з контролем емоцій: можливі спалахи гніву та напади дратівливості;
 • скарги на втому, зниження концентрації та загальну розсіяність;
 • зниження апетиту.

Через стрибки артеріального тиску зросте навантаження:

 • на серце – тому фізичні навантаження необхідно обмежити;
 • на суглоби – можливе оніміння кінцівок;
 • на судини голови – що провокує головний біль та запаморочення.

Погіршити симптоми можуть стреси, зайва вага та неправильне харчування (у тому числі вживання алкоголю), спадковість та цукровий діабет, куріння.

Що не можна робити в період магнітних бур

Тим, хто страждає від впливу магнітних бур, варто звести до мінімуму вживання алкоголю, важкої їжі, кофеїну та тютюнових виробів. Уникайте стресу та навантажень на роботі, не напружуйтесь. Тяжкі фізичні навантаження (особливо кардіовправи) також тимчасово переходять у розділ заборон. При цьому повністю виключати фізичну активність також не можна: її просто варто знизити (наприклад, замінити інтенсивне півгодинне тренування на пішу годинну прогулянку перед сном).

У разі прояву небезпечних симптомів (тахікардія, непритомність, дуже високий тиск) не варто покладатися на самолікування, а слід звернутися за кваліфікованою медичною допомогою.

Як захиститися від негативного впливу магнітної бурі

В цей час варто більше відпочивати, дихати свіжим повітрям та стежити за своїм водним балансом (норма води для дорослої людини на добу: 30 мл на кожний кілограм ваги тіла), забезпечити повноцінний сон – не менше 7-8 годин на день, пити трав'яний чай - з ромашки, м'яти, липи тощо; по можливості більше перебувати у спокійній обстановці або на відпочинку, відкласти прийняття важливих рішень на більш сприятливий час.

Також у ці дні особливо старанно стежити за своїм артеріальним тиском, а під рукою лікарі радять тримати необхідні ліки. Від поїздок за кермом автомобіля, наскільки можна, теж варто відмовитися.

Якщо дотримуватися цих нескладних умов, наслідки пройдуть практично непомітно для організму. Але варто зазначити, що повного захисту від магнітних бур не існує.