Завантажити ще

Розвінчані фейки Росії: медалі «За взяття Криму», бійці-сатаністи та «табори смерті»

Розвінчані фейки Росії: медалі «За взяття Криму», бійці-сатаністи та «табори смерті»
Фото: https://t.me/Pravda_Gerashchenko

Росія цинічно, не шкодуючи мирного населення і з використанням забороненої зброї вже 30-й день веде війну проти України. Війна ведеться як руками бійців «другої армії» світу, а й пропагандистів, які штампують фейки. І з кожним днем абсурдність та цинічність «інформації», яка з'являється у російських ЗМІ, дивує та шокує.

«КП в Україні» продовжує серію публікацій, де розповідає, які небилиці вигадують для російських громадян кремлівські пропагандисти і як таку дезінформацію спростовують в Україні та за кордоном.

Біолабораторії в Україні фінансує син Байдена та Сорос

Росія продовжує розкручувати міф про біологічні лабораторії, які є в Україні. Але якщо ще на початку війни російські пропагандисти заявляли, що діяльність цих лабораторій фінансує Пентагон (!), то тепер статус «фінансистів» знизився. Росія має намір шокувати та викликати емоцію за рахунок гучних прізвищ. Фінансування «біолабораторій» в Україні російська сторона приписує американському мільярдеру Джорджу Соросу та сину американського президента Джо Байдена Хантеру.

– Масштаби програми вражають. Наукове кураторство здійснюють провідні дослідницькі організації, включаючи Національну лабораторію в Лос-Аламосі, яка розробляє ядерну зброю в рамках Манхеттенського проекту, заявив начальник військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту Збройних сил Росії генерал-лейтенант Ігор Кирилов, слова якого передає РИА Новости.

За словами російського генерала, американці були зацікавлені, щоб в українських лабораторіях детально вивчити «збудника сибірки зі статусом «особливо небезпечний».

Міф про існування біологічних лабораторій в Україні вже неодноразово спростовувався.

– Вкотре наголошуємо, що на території України немає «американських лабораторій», – заявили в українському МОЗ.

Росія вигадує помилкові приводи, намагаючись виправдати власні жахливі дії в Україні

, - заявив речник Держдепу Нед Прайс.

Спростував існування в Україні біологічних лабораторій в інтерв'ю «КП в Україні» та академік Сергій Комісаренко. За його словами, такі лабораторії можуть існувати в Росії.

Медалі «За взяття Криму»

У проросійських телеграм-каналах пройшла інформація, що російські військові на Херсонщині в одному з військкоматів знайшли склад медалей та посвідчень до них «За взяття Криму».

В Україні досить оперативно спростували таку «сенсацію».

- Для будь-якого українця неозброєним поглядом видно нашвидкуруч зліплене російське гівно, призначене для російського ж обивателя. По-перше, держнагорода дається не ПОКАЗОМ (як у російському фейку), а УКАЗОМ Президента України (наприклад, №158/2022). По-друге, Зеленський не Олександрович, а Олександрович (як це заведено у нас в Україні). Тобто. не В.А. а В.О., – вказав на промахи російського фейку радник голови МВС Антон Геращенко.

Також зазначалося, що українське формулювання було б не за «взяття Криму», а за «повернення». І не Криму, а Крим.

Навіть по-батькові президента України вони не змогли перекласти без помилок. Фото: https://t.me/Pravda_Gerashchenko

Навіть по-батькові президента України вони не змогли перекласти без помилок. Фото: https://t.me/Pravda_Gerashchenko

Російські військові контролюють майже половину України

Одним із популярних фейків, які транслюються на федеральних телеканалах та в «друкі», є «карта досягнень» російських військових під час так званої «військової спецоперації». Росіяни видають за дійсність, що під їхнім контролем перебуває майже половина території України, всі великі міста на півночі, сході та півдні України.

- Насправді ворог не веде спільного наступу на території нашої держави. Як бачимо, на карті, відтвореній дослідним кіберцентром США Nathan Ruser, просування ворога відбувається лише на окремих локальних ділянках, повідомляють у Центрі протидії дезінформації при РНБО. Більше того, як повідомляють в оборонному відомстві країни, на деяких дільницях українським військовим вдалося піти у контрнаступ.

Відчуйте різницю: вгорі реальний стан справ. Внизу, як це бачать окупанти. Фото: t.me/CenterCounteringDisinformation

Відчуйте різницю: вгорі реальний стан справ. Внизу, як це бачать окупанти. Фото: t.me/CenterCounteringDisinformation

Україні не вистачає зброї, ряди ТРО рідшають

У Центрі протидії дезінформації повідомляють, що протягом кількох днів у РФ поширюється інформація про екс-воєнного США Генрі Хоефта, який нібито " покинув ряди територіальної оборони України через брак зброї ".

- Насправді із самого початку завданням Хоефту було створення для російської пропаганди ролика, який дискредитує ЗСУ та іноземний легіон. Генрі Хоефт – представник американського екстремістського руху «Бугалу Бойз», який штурмував Капітолій у січні 2021 року, коли внаслідок збройного зіткнення загинули люди. Іноземні ЗМІ намагалися зв'язатися з Хоефтом, щоб дізнатися, чому він втік із України, видавши себе за гуманітарного працівника. Облікового запису в TikTok, який він використав для документування своєї подорожі Україною, більше не існує. Також екстреміст не виходить на зв'язок в інших соцмережах, – кажуть у ЦПД.

Заборона на всі опозиційні партії

«Зеленський заборонив діяльність опозиції в Україні»,- з таким і схожими заголовками наприкінці минулого тижня вийшли багато російських ЗМІ. Так вони поінформували росіян про рішення РНБО щодо заборони 11 політичних сил в Україні на період воєнного часу.

«КП в Україні» вже детально розписувала, що стоїть за цим рішенням РНБО. По-перше, партії в Україні не забороняли, а лише призупинили їхню діяльність. Заборонити партію в Україні можна лише через суд. По-друге, в Україні продовжують працювати ще понад сотню політичних проектів. Утиски опозиції, якщо вона не шкодить безпеці країни або не зазіхає на територіальну цілісність та конституційний устрій, – немає.

Концтабір «Азова» та військові-сатаністи

Російські «журналісти» повідомили, що в Маріуполі знайдено «концтабір неонацистів», у якому бійці «Азова» понад вісім років знущалися з людей.

- В результаті спецоперації під контроль російських військових перейшов аеропорт Маріуполя, де знаходилася одна з найжорстокіших в'язниць у новітній історії, концтабір неонацистського батальйону «Азов»… Тут кров закатованих жертв не просто розтерта по стінах, вона ввібралася, образно кажучи, «в'їлася» бетонна підлога. Західні інструктори «надресували», навчили бойовиків вибиванню «вдячних показань» у безневинних жертв, - такі абсурдні вигадані страшилки тиражують у російських ЗМІ.

– Це – фейк, – лаконічно заявили в ЦПД.

Також у ЦПД 22 березня геть-чисто спростували російський наратив про те, що у війні Росії проти України воюють бійці ПВК «Група передового спостереження», які не приховують, що є сатаністами.

- Попереджаємо: це – фейк! – сказали у ЦПД.