articles Object ( [params] => Array ( [approved] => 1 [assign] => mainstream [langid] => 2 [limit] => 12 [memcache] => 0 [order] => adate DESC [type_not] => article [where] => category IN (2829,2836,2850,2860,2871,2883,2890,2898,2921) AND adate < UNIX_TIMESTAMP() AND adate >= 1701789859 ) [langid] => [store_to_cache] => [cache_key] => articles-1758435935 [articles] => Array ( [680952] => article Object ( [absnum] => 680952 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => khochu-zvilnitisja-perevestisja-polikuvatisja-najchastishi-zapiti-vijskovikh-do-juristiv [title] => Хочу звільнитися, перевестися, полікуватися: найчастіші запити військових до юристів [title_short] => [meta_title] => Хочу звільнитися, перевестися, полікуватися: найчастіші запити військових до юристів [meta_keywords] => питання військових, поради юриста, мобілізація [meta_description] => Права військових під час воєнного стану - 10 відповідей юриста на найчастіші питання: як звільнитися зі служби, перевестися, отримати відпустку та лікуватися в цивільній лікарні. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Здавалось би, закони викладені чітко та грамотно, однак життя не завжди гармоніює з їх статтями та правилами. Тому все більшої популярності в соцмережах набувають юридичні групи, де військові та члени їх сімей можуть отримати консультацію або пораду щодо своїх прав або дій в тій чи іншій ситуації.

KP.UA зібрала та узагальнила питання, з якими мобілізовані найчастіше звертаються до адвокатів. І також шукала на них відповіді.

1. Підписував контракт до початку дії воєнного стану, термін невдовзі закінчується. Чи зможу я звільнитися зі служби?

Напевне, про звільнення можна говорити тільки в разі проходження військово-лікарської комісії (ВЛК), яка визнає військового непридатним для подальшого перебування у війську.

- Під час дії воєнного стану контракт, підписаний до 24.02.2022 року, автоматично пролонгується, - пояснює адвокат, керівник Чугуївської правозахисної групи Роман Лихачов. – Тобто зараз контракт вважається дійсним до кінця воєнного стану. Зміни можуть статися тілько в разі прийняття нового нормотворчого документа.

Нагадаємо, що у Верховній Раді обговорюється можливість демобілізації для тих, хто 18 чи 36 місяців безперервно пробув на війні, але поки тільки на рівні ідеї.

2. До початку війни мав статус УБД, оскільки був учасником АТО. У березні 2022 року мене мобілізували. Отримав поранення, оформлюю інвалідність II групи. Чи матиму я тепер статус ветерана війни?

Ветеран війни і учасник бойових дій – це один і той самий статус, який надається людині, яка брала участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на території інших держав (війна в Афганістані. – Ред.).

- Щодо цього випадку, то треба говорити про статус особи з інвалідністю внаслідок війни. Інвалідність надається при серйозних ушкодженнях здоров’я, а ветераном може бути і цілком здорова людина. Якщо до великої війни людина мала УБД, а впродовж наступної мобілізації отримала інвалідність, пов’язану із захистом Батьківщини, їй потрібно здати посвідчення УБД, щоб отримати "Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни" та відповідний нагрудний знак. З точки зору пільг, це краще, ніж просто УБД, - консультує Роман Лихачов.

3. Після контузії ВЛК визнала обмежено придатним. Чи можу я перевестися із підрозіділу, який значиться у зоні бойових дій, на службу у свою рідну область?

Щодо обмежено придатних, прописано, що людина не може проходити службу у підрозділах з великими навантаженнями. Вона може служити у підрозділах забезпечення, у військово-навчальних закладах, військкоматах, при штабах.

- Ніде не написано, що можна перевестися ближче до рідного дому. Теоретично це можливо, якщо військовий подасть рапорт на переведення, його розгляне командування, дасть позитивну відповідь і буде якесь відношення з частини, де людина хоче продовжувати службу. Однак тільки теоретично. Зобов’язань переводити обмежено придатного в місто, район чи область проживання ні в кого з відповідальних осіб немає, - зауважує юрист.

4. У військовому госпіталі сказали, що моя хвороба потребує операціі, на яку у них немає гарних фахівців. Порадили шукати цивільних лікарів. Чи можу я сам вибрати клініку і чи зроблять мені там операцію безкоштовно, як мали б у госпіталі?

Військовослужбовці отримують безоплатне лікування за рахунок військово-медичних установ. Цивільна клініка є цивільна, зобов’язань перед військовими у неї немає. Проте цивільні лікарі теж можуть надавати допомогу військовим – за порядком, що регулюється наказами Міноборони.

- Просто так прийти і лягти в будь-яку лікарню, яку вибрав сам, військовослужбовець не може. За виключенням хіба що екстрених випадків. Але навіть якщо забрали по швидкій допомозі, армійця мають перевести у військовий медзаклад, - каже адвокат. – Якщо лікування доцільне саме в цивільному закладі, то про це має бути офіційний лист з госпіталю, лист від лікарні про готовність взяти військового і можливість надати йому потрібні послуги. Тоді між військовими і цивільними службами буде узгодження.

Юрист зазначає, що по-дружньому військові медики можуть порадити пацієнту пошукати спеціалістів поза службою, але переведення з госпіталя на "цивілку" має відбуватися офіційно.

5. У шлюбі маю неповнолітню доньку. Дружина чекає на другу дитину, перебіг вагітності важкий, лікарі кажуть про госпіталізацію. Чи можу я перевестися на службу за місцем проживання чи отримати тривалу відпустку, щоб доглядати за малою донькою, поки дружина в лікарні?

- Для військовослужбовців передбачена відпуска за сімейними обставинами. Але вона може бути від 3 до 10 днів, не більше. Тобто розраховувати на кілька місяців не доводиться. Хоча всі ми люди, і якщо буде підтверждення госпіталізації дружини, можна пробувати писати рапорт на військову частину, - радить адвокат. – Однак треба розуміти, що розглядатися такі рапорти можуть досить довго, і все залежить від ставлення до ситуації військового командування. Якщо у дівчинки є рідні бабуся чи дідусь, відповідь, найімовірніше, буде негативною.

6. Маю в сім’ї 4 дітей. Троє від першого чоловіка дружини, але аліменти вона не отримує, один син спільний. Мобілізувався, коли жили цивільним шлюбом, нещодавно оформили офіційний. Чи можу звільнитися з армії за сімейними обставинами?

- Тільки в тому випадку, коли будуть докази того, що всі діти знаходяться у військового на утриманні. Для цього треба оформити посвічення багатодітного батька, а ще бажано, щоб була довідка, що дружина не працює, що не отримує аліменти. Факт перебування дітей на утриманні можна довести рішенням суду.

7. Маю мобілізаційне розпорядження, знаю, що відправлять на “нуль”. Чи можу отримувати грошове забезпечення та всі інші належні виплати на картку дружини? Бо зі мною все може статися, а так буде спокійніше за сім’ю.

Згідно із законом “Про оплату праці”, зарплату можна перераховувати на рахунок іншої особи за письмовим прохання чи згодою працівника. Юристи кажуть, що ця цивільна норма може поширюватися і на військову службу.

Дружина має отримати в банку довідку про відкритий рахунок, військовий подає її копію та пише рапорт у свою частину, яким доручає нараховувати кошти на картку дружини.

8. Проходжу ВЛК, залишилося пройти одного лікаря, як у ТЦК та СП повідомили, що на мене вже є мобілізаційне розпорядження і скоро відправка. Чи це законно, як діяти?

- Видача мобілізаційного розпорядження без проходження ВЛК у повному обсязі – це, безумовно, порушення. Але воно не призводить до скасування наказу про мобілізацію конкретної особи. Навіть є уже практика Верховного суду, яка говорить про те, що людина може бути мобілізована, якщо не проведена повністю ВЛК.

Прибувши у військову частину, мобілізований може подати рапорт про повне проходження військово-лікарської комісії. Відмову можна оскаржити у вищу інстанцію або через суд.

9. Під час щорічної відпустки захворів на грип, маю від сімейного терапевта лікарняний. Чи враховується він у дні відпустки, її на цей період можна подовжити? В частині кажуть, щоб повертався в означений термін, інакше подадуть на “самовільне залишення”.

В деяких питаннях правила військового життя різняться від правил цивільного.

- Період лікування додається до відпустки, якщо військовослужбовець перебував у стаціонарі, і це має документальне підтвердження. Якщо хвороба не потребувала госпіталізації, під час дії воєнного стану відпустка не подовжується, довідка від сімейного лікаря не береться до уваги, - консультує Роман Лихачов.

10. Батько отримав II групу інвалідності, мати - пенсіонерка і теж дуже слаба. Чи можу я звільнитися, щоб за ними доглядати?

В цьому разі, за словами юриста, стан здоров’я матері не має значення. Підставою для звільнення є не необхідність догляду, а наявність у сім’ї особи з важкою групою інвалідності.

[h5_tt class="orange_h5_title" text="Важливо"]

Наступного разу ми шукатимемо відповіді на питання, які турбують членів сімей військових.

[category] => 2871 [categories] => [categories_seo] => [type] => 12288 [position] => 342772 [adate] => 1701876122 [publication_date] => [adate_day] => 1701820800 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701773349 [changed] => 1701876122 [userid] => 18608 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Цивільні правила не завжди узгоджуються з воєнним станом.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => smr.gov.ua [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 37076 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 1936607721 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/186\/8\/\u044e\u0440\u0438\u0441\u0442.jpg","crop":{"x":"0","y":"24","w":"900","h":"480"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/186\/8\/\u044e\u0440\u0438\u0441\u0442.jpg","crop":{"x":"0","y":"33","w":"900","h":"470"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/186\/8\/\u044e\u0440\u0438\u0441\u0442.jpg","crop":{"x":"102","y":"0","w":"798","h":"599"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => 2 [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [681041] => article Object ( [absnum] => 681041 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => na-prikarpatti-cholovik-znajshov-bilja-svoho-budinku-tilo-novonarodzhenoji-ditini [title] => На Прикарпатті чоловік знайшов біля свого будинку тіло новонародженої дитини [title_short] => [meta_title] => Житель села Кропивник знайшов неподалік свого будинку тіло новонародженого [meta_keywords] => Кропивник, младенец, убийство [meta_description] => В Івано-Франівранківській області мешканець села Кропивник знайшов неподалік свого будинку тіло немовляти. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

У селі Кропивник Івано-Франківської області чоловік біля свого будинку знайшов тіло новонародженої дитини. Про це повідомила поліція на Івано-Франківщині.

- Повідомлення про жахливу знахідку надійшло на лінію "102", на місце виїхала слідчо-оперативна група, - йдеться у повідомленні.

Правоохоронці виконали першочергові слідчі дії, вилучивши докази. Тіло дитини відправлено на експертизу для з'ясування причин смерті, проведено кілька експертиз.

Наразі правоохоронці активно займаються пошуками матері немовляти. За фактом смерті дитини розпочато кримінальне провадження за статтею 117 Кримінального кодексу України (Умисне вбивство новонародженої матері під час або після пологів).

Прикарпатська поліція звернулася до громадян: якщо у вас є інформація про подію, телефонуйте "102". Анонімність гарантована.

19 листопада у Полтавській області на звалищі знайшли немовля у стані середньої тяжкості. Дитину направили до перинатального центру Кременчука. Незабаром поліція з'ясувала особистість матері новонародженої дитини, яку вона кинула у смітник. 32-річна жінка не змогла пояснити, чому залишила свого новонародженого сина на звалищі.

[category] => 2890 [categories] => [categories_seo] => [type] => 0 [position] => 342792 [adate] => 1701875077 [publication_date] => [adate_day] => 1701820800 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701875077 [changed] => 1701875077 [userid] => 100311 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Правоохоронці займаються пошуками матері немовляти, тіло якого було знайдено у селі Кропивник.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => pixabay.com [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 100311 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 122014439 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/1003\/11\/baby-6823431_1280.jpg","crop":{"x":"0","y":"131","w":"1280","h":"682.6666666666666"},"action":"update","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/1003\/11\/baby-6823431_1280.jpg","crop":{"x":"0","y":"141","w":"1279","h":"668"},"action":"update","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/1003\/11\/baby-6823431_1280.jpg","crop":{"x":"72","y":"0","w":"1135.6945244956771","h":"853"},"action":"update","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [681042] => article Object ( [absnum] => 681042 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => skandalnij-kolaborant-illja-kiva-znajdeno-mertvim-u-pidmoskovji-zmi [title] => Українські спецслужби вбили колаборанта Ілью Ківу в Підмосков'ї - ЗМІ [title_short] => [meta_title] => РосЗМІ повідомили про смерть колаборанта Іллі Ківи - знайшли мертвим у Підмосков'ї [meta_keywords] => Ківа смерть, Ківа підмосков'я смерть, колаборант Ілля Ківа знайдено мертвим [meta_description] => Причини смерті Ківи поки невідомі [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Колишній народний депутат Ілля Ківа, який з початку повномасштабної війни став на бік агресора і перебрався до Росії, знайдено мертвим у Підмосков'ї. Подробиці поки що невідомі. Про загибель колаборанта повідомляють російські ЗМІ та український воєнкор Андрій Цаплієнко.

- У підмосковному Одінцові виявили тіло 46-річного екс-депутата Верховної ради Іллі Ківи. Обставини та причини смерті поки не уточнюються. 30 січня 2022 року Ківа покинув Україну, перебравшись в Аліканте, Іспанія, а звідти - до Москви, - написало російське Рен-ТВ.

Як повідомляє "Суспільне. Миколаїв", Киву ліквідували зі стрілецької зброї на території Росії — це спецоперація СБУ, повідомили джерела.

У березні 2023 року Іллю Ківу позбавили мандата за результатами голосування на засіданні Верховної Ради. Генпрокуратура України звинуватила парламентаря у державній зраді та завданні шкоди своїй батьківщині. У листопаді Личаківський районний суд Львова заочно виніс обвинувальний вирок у справі щодо екс-депутата Іллі Ківи. Його засудили 14 років за ґратами з конфіскацією майна за трьома статтями Кримінального кодексу, у тому числі про державну зраду.

[category] => 2890 [categories] => [categories_seo] => [type] => 9216 [position] => 342792 [adate] => 1701874920 [publication_date] => [adate_day] => 1701820800 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701874963 [changed] => 1701876211 [userid] => 100103 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Причини та обставини смерті поки що не озвучені.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 100103 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 3909658969 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/1001\/3\/22(1423).jpg","crop":{"x":"0","y":"11","w":"1089","h":"581"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/1001\/3\/22(1423).jpg","crop":{"x":"0","y":"0","w":"1090","h":"569"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/1001\/3\/22(1423).jpg","crop":{"x":"0","y":"0","w":"966.6051873198846","h":"726"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => 1 [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [681043] => article Object ( [absnum] => 681043 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => jermak-zustrivsja-zi-spikerom-palati-predstavnikiv-konhresu-ssha-naperedodni-holosuvannja-za-dopomohu-ukrajini [title] => Делегація України зустрілася зі спікером Палати представників Конгресу напередодні голосування за допомогу [title_short] => [meta_title] => Українська делегація зустрілася зі спікером Палати представників Конгресу США Майком Джонсоном [meta_keywords] => Майк Джонсон [meta_description] => Українська делегація зустрілася зі спікером Палати представників Конгресу США Майком Джонсоном напередодні голосування за виділення допомоги Україні - фото [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Українська делегація зустрілася зі спікером Палати представників Конгресу США Майком Джонсоном напередодні голосування за виділення допомоги Україні. Про це 6 грудня повідомили керівник Офісу президента Андрій Єрмак та голова Верховної Ради Руслан Стефанчук у своїх соцмережах.

- Знакова зустріч із Спікером Палати представників Конгресу США Майком Джонсоном. Запевнив, що Україна продовжить іти шляхом реформ. Подякував за підтримку Конгресу – вона життєво необхідна для України, і ми високо цінуємо її. Висловив надію, що вкрай важливі для захисту нашої держави ініціативи буде ухвалено. Ми продовжуємо боротьбу за свободу та цінності, що нас об'єднують, - написав Єрмак у телеграм-каналі.

Зустріч пройшла на фоні того, що 5 грудня не відбувся закритий онлайн брифінг президента України Володимира Зеленського для американських сенаторів. До складу української делегації також увійшли міністр оборони України Рустем Умєров та посол України в США Оксана Маркарова.

4 грудня директорка Адміністративно-бюджетного управління США Шаланда Янг закликала лідерів Конгресу схвалити додаткове фінансування для України, бо наявних коштів вистачить лише до кінця року. За даними The Hill, 5 грудня спікер Палати представників США, республіканець Майк Джонсон надіслав листа у відповідь. Він нагадав, що республіканці ще в жовтні назвали під час зустрічі із представниками Адміністрації президента Джо Байдена умови, за яких підтримають подальшу допомогу Україні. Серед них - посилення безпеки кордону з Мексикою, викладення Білим домом стратегії щодо перемоги в Україні та підзвітність допомоги.

Білий дім у вересні звернувся до Конгресу з проханням схвалити пакет бюджетного фінансування обсягом 106 мільярдів доларів на 2024 рік, що містить понад 61 мільярд доларів фінансування для України, а також видатки на допомогу Ізраїлю, Тайваню і захист кордону. В Офісі президента ці кошти називають “життєво необхідним” для продовження звільнення від російських окупантів.

[category] => 2871 [categories] => [categories_seo] => [type] => 2 [position] => 342791 [adate] => 1701874800 [publication_date] => 1701874800 [adate_day] => 1701820800 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701874521 [changed] => 1701875228 [userid] => 26073 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Делегація зустрілася з Майком Джонсоном напередодні голосування за виділення з боку США понад 61 мільярда доларів.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => t.me/ermaka2022 [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 26073 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 4092178964 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/260\/73\/photo_2023-12-06_16-10-52.jpg","crop":{"x":"0","y":"169.33333333333337","w":"1280","h":"682.6666666666666"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/260\/73\/photo_2023-12-06_16-10-52.jpg","crop":{"x":"0","y":"184","w":"1279","h":"668"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/260\/73\/photo_2023-12-06_16-10-52.jpg","crop":{"x":"69","y":"0","w":"1134","h":"852"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [681038] => article Object ( [absnum] => 681038 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => u-poltavskomu-vishi-sprostuvali-masove-otrujennja-svojikh-studentiv [title] => У полтавському виші спростували масове отруєння своїх студентів [title_short] => [meta_title] => У полтавському виші спростували масове отруєння своїх студентів [meta_keywords] => Масове отруєння студентів, Полтава отруєння, отруєння у Полтавському юринституті [meta_description] => Масове отруєння студентів спростували у Полтавському юринституті [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Полтавський юридичний інститут ім. Ярослава Мудрого спростував інформацію про масове отруєння своїх студентів. Про це пише прес-служба вишу.

- Інформація, що розповсюджується у соціальних мережах, а також на сайтах окремих державних установ із масового отруєння студентів Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого не відповідає дійсності. Станом на 06 грудня 2023 р. жодного зі студентів Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого не було госпіталізовано з причин ймовірного отруєння, - зазначили в інституті.

З ранку 6 грудня у мережі з'явилися повідомлення про масове отруєння студентів у Полтаві. Цю інформацію також оприлюднив Telegram-каналі голови Полтавської ОВ Філіпа Проніна. Він повідомив про отруєння 27 студентів цього навчального закладу. Пронін повідомив, що, найімовірніше, студенти харчувалися в їдальні Полтавської політехніки імені Ю. Кондратюка і у всіх виявлено гостру кишкову інфекцію. За цим інцидентом сформовано спеціальну комісію, працюють фахівці Держпродспоживслужби, Центру контролю та профілактики хвороб, а також поліція, зазначив він.

[category] => 2890 [categories] => [categories_seo] => [type] => 0 [position] => 342791 [adate] => 1701872820 [publication_date] => [adate_day] => 1701820800 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701872850 [changed] => 1701873797 [userid] => 100103 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Жоден студент місцевого юринституту не був госпіталізований.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => facebook.com/pli.nlu.edu.ua [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 35577 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 380498949 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/1001\/3\/22(24).png","crop":{"x":"0","y":"201","w":"718","h":"383"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/1001\/3\/22(24).png","crop":{"x":"0","y":"90","w":"718","h":"539"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [681037] => article Object ( [absnum] => 681037 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => u-luhansku-pidirvali-avto-zradnika-popova [title] => У Луганську підірвали авто зрадника Попова [title_short] => [meta_title] => У Луганську підірвали авто зрадника Попова [meta_keywords] => Луганськ, Попов, підірвали авто [meta_description] => У тимчасово окупованому Луганську підірвали авто колаборанта Попова. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

У середу, 6 грудня, у тимчасово окупованому Луганську підірвали авто колаборанта, "депутата ЛНР" і керівника "комітету силового блоку" Олега Попова. Вибух пролунав біля стадіону "Арсенал". За попередньою інформацією, він отримав важке поранення. Пізніше російські ЗМІ повідомили, що Попов не вижив.

Про вибух повідомили російські пабліки. Писали, що Попову знову вдалося вижити, але він отримав поранення. Який його стан - поки що невідомо. Але вже за кілька хвилин пропагандисти з "РИA Новости" з посиланням на власні джерела проінформували - не вижив.

Окупаційна влада заявляє, що відкрила кримінальне провадження за теракт. На цей час все ще гасять полум'я - автомобіль горить.

Це був не перший замах на зрадника України. У вересні 2022 року ЗМІ навіть писали про його смерть від вибуху.

Раніше в окупованому Росією Луганську підірвали автомобіль із так званим "депутатом народної ради ЛНР" Михайлом Філіпоненком, він загинув. Слідком РФ заявив, що вибух невстановленого вибухового пристрою стався під днищем автомобіля.

[telegram post="rian_ru/223926" desc=""]

[category] => 2890 [categories] => [categories_seo] => [type] => 4 [position] => 342791 [adate] => 1701872340 [publication_date] => [adate_day] => 1701820800 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701872379 [changed] => 1701875107 [userid] => 100280 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Російські ЗМІ повідомили, що колаборант не вижив.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 35577 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 3806539277 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/1002\/80\/1(1412).jpg","crop":{"x":"0","y":"41","w":"900","h":"480"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/1002\/80\/1(1412).jpg","crop":{"x":"0","y":"46","w":"900","h":"470"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/1002\/80\/1(1412).jpg","crop":{"x":"77","y":"0","w":"747","h":"561"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [681031] => article Object ( [absnum] => 681031 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => chotiri-kijivski-mozajiki-vnesli-do-rejestru-kulturnoji-spadshchini [title] => Чотири київські мозаїки внесли до Реєстру культурної спадщини [title_short] => [meta_title] => До Реєстру культурної спадщини внесли чотири київські мозаїки. [meta_keywords] => Київ, мозаїки, культурна спадщина [meta_description] => У Києві розпочали вивчення та збереження мозаїк, керамічних панно та вітражів з метою запобігання їхнього знищення. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

До Державного реєстру культурної спадщини внесли одразу чотири мозаїки, що знаходяться у Києві. Про це повідомили у департаменті охорони культурної спадщини КМДА.

- До Державного реєстру внесли два панно, встановлені на ресторані "Вітряк" та на стіні одного з корпусів Київського політехнічного університету. Авторами творів є Віктор Зарецький, Алла Горська та Борис Плаксій. Панно "Квітучі сади" у Дарницькому районі набуло статусу пам'ятника місцевого значення, а "Україна молода" – на фасаді "Вітряка" – визнано об'єктом культурної спадщини, - йдеться у повідомленні.

Влада зазначила, що у Києві багато монументальних творів мистецтва 1950-1980-х років, які представляють модернізм. Однак багато з них перебувають у поганому стані через неналежне ставлення, відсутність ремонту й утеплення будівель, що становить загрозу для їхнього зберігання.

Крім того, багато творів не мають статусу пам'яток, тому департамент охорони культурної спадщини та КНМЦ почали вивчати ці твори і вносити їх до Державного реєстру.

У 2022-2023 роках до переліку виявлених об'єктів за поданням КНМЦ ДОКС було включено ансамбль мозаїчних панно на торцях житлових будинків по Берестейському проспекту (колишній Проспект Перемоги), 17–27, створений четвіркою відомих авторів у 1967 році. Ці твори є частиною історії монументального мистецтва України у другій половині ХХ ст.

16 вересня ЮНЕСКО внесла до Списку світової спадщини архітектурні об'єкти, які перебувають під загрозою. Це Софійський собор та Києво-Печерська лавра, а також історичний центр Львова.

Фото: Департамент охорони культурної спадщини КМДА/Facebook

Фото: Департамент охорони культурної спадщини КМДА/Facebook

Фото: Департамент охорони культурної спадщини КМДА/Facebook

Фото: Департамент охорони культурної спадщини КМДА/Facebook

 

[category] => 2898 [categories] => [categories_seo] => [type] => 2 [position] => 342800 [adate] => 1701872100 [publication_date] => [adate_day] => 1701820800 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701872140 [changed] => 1701876106 [userid] => 100311 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

У Києві збереглися цінні твори монументального мистецтва 1950-1980-х років, які представляють модернізм.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => Департамент охорони культурної спадщини КМДА/Facebook [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 35577 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 1447915823 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/1003\/11\/407894595_752838520213790_4786363424985021779_n.jpg","crop":{"x":"0","y":"11","w":"1284","h":"685"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/1003\/11\/407894595_752838520213790_4786363424985021779_n.jpg","crop":{"x":"0","y":"18","w":"1284","h":"671"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/1003\/11\/407894595_752838520213790_4786363424985021779_n.jpg","crop":{"x":"12","y":"0","w":"940","h":"706"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [681025] => article Object ( [absnum] => 681025 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => denisenko-lehejda-hapchinska-privitali-cholovikiv-zakhisnikiv-iz-dnem-zsu [title] => Денисенко, Легейда, Гапчинська привітали чоловіків-захисників із Днем ЗСУ [title_short] => [meta_title] => Денисенко, Легейда, Гапчинська привітали чоловіків-захисників з Днем ЗСУ [meta_keywords] => новини шоу-бізнесу, День ЗСУ, День святого Миколая, Наталка Денисенко, Євгенія Гапчинська, Дарія Легейда, "Міс Україна", [meta_description] => Денисенко, Легейда, Гапчинська привітали із Днем ЗСУ чоловіків, які захищають Україну на передовій. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

У середу, 6 грудня, Україна відзначає одразу два свята: День святого Миколая та День Збройних сил України. Цього дня соцмережі переповнені словами гордості та подяки воїнам, які захищають нашу країну на передовій. Особливі слова любові та підтримки висловлюють у своїх постах матері, дружини та дочки українських героїв.

Наталка Денисенко

Зірка "Кріпосної" та "Зв'язку" Наталка Денисенко у соцмережах поділилася рідкісним знімком із чоловіком актором Андрієм Федінчиком, який з перших днів повномасштабного вторгнення РФ захищає Україну на фронті.

- Хоч сьогодні і День святого Миколая, День ЗСУ здається найважливійшим за всі свята на світі! Бо саме завдяки захисту Збройних сил ми можемо святкувати сьогодні, наскільки це можливо. У мене дуже мало фото з моїм чоловіком, я його бачу дуже рідко… Мені дуже болить, що всі ці роки, поки триває війна, його немає поруч, але я пишаюся і вдячна йому, що він став на шлях захисту, щоб і я, і ми з вами могли сьогодні зробити свято для наших діток. БЕЗМЕЖНА ВДЯЧНІСТЬ, НИЗЬКИЙ УКЛІН НАШИМ ЗБРОЙНИМ СИЛАМ УКРАЇНИ , - написала артистка.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від НАТАЛКА ДЕНИСЕНКО 🇺🇦 (@natalka_denisenko)

"Міс Україна -023" Софія Шамія

Володарка титулу "Міс Україна-2023" Софія Шамія опублікувала в Instagram знімки з батьком, який добровільно вступив до територіальної оборони на початку повномасштабної війни, а зараз перебуває на фронті.

- У День Збройних сил України висловлюємо глибоку подяку нашим сміливим воїнам за неймовірну самопожертву та відвагу. Дякуємо за вашу службу, силу духу та готовність стояти на захисті нашої Батьківщини. Ми пишаємося вами! Разом до Перемоги! Слава ЗСУ!

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Sophi Shamie🇺🇦 (@sfshamie)

Євгенія Гапчинська

Художниця Євгена Гапчинська привітала чоловіка та інших захисників із Днем ЗСУ, показавши у соцмережах одну зі своїх картин, на якій зображено двох чарівників.

- Зі святом! Зараз наші головні Чарівники на фронті, - підписала знімок художниця.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Євгена Гапчинська (@e.gapchinska)

Дарія Легейда

Актриса Дар'я Легейда виклала рідкісний знімок із чоловіком актором Дмитром Совою, який у жовтні поповнив лави ЗСУ. На фото у сторіс Instagram артистка усміхається, міцно притискаючись до плеча чоловіка.

- З Днем ЗСУ, - підписала кадр Дарина.

Ганна Шумацька

Дружина репера YARMAK Ганна Шумацька опублікувала у соцмережах відео, де дочка артиста Мія читає для батька вірш "Раз я взувся в чобітки" поета Олександра Олеся. Цей твір допоміг дівчинці вивчити сам YARMAK, будучи у зоні бойових дій.

- Це не просто дитячий віршик на День святого Миколая! Це вірш видатного українського поета Олександра Олеся з фундаментальним життєвим сенсом любові до природи! Тато навчав Мію цього вірша прямо із зони бойових дій по "Старлінку"! Святий Миколай вітає Мію, а ми вітаємо нашого тата-захисника з Днем Збройних сил, – привітала артиста родина.

[category] => 2850 [categories] => [categories_seo] => [type] => 2097158 [position] => 342732 [adate] => 1701870600 [publication_date] => [adate_day] => 1701820800 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701870646 [changed] => 1701874444 [userid] => 40766 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Розповідаємо, як родини українських захисників привітали їх із Днем ЗСУ.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => instagram.com/natalka_denisenko [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 100005 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 3057563983 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/408472393_1309928816380476_2883236887545033825_n.jpg","crop":{"x":"0","y":"221","w":"1080","h":"576"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/408472393_1309928816380476_2883236887545033825_n.jpg","crop":{"x":"0","y":"233","w":"1080","h":"564"},"action":"none","format":"original"},"chronicle":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/408472393_1309928816380476_2883236887545033825_n.jpg","crop":{"x":"5","y":"0","w":"851","h":"1277"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/408472393_1309928816380476_2883236887545033825_n.jpg","crop":{"x":"0","y":"52","w":"1080","h":"811"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/408472393_1309928816380476_2883236887545033825_n.jpg","crop":{"x":"0","y":"83","w":"1080","h":"720"},"action":"none","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"sx_mobile":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/408472393_1309928816380476_2883236887545033825_n.jpg","crop":{"x":"0","y":"0","w":"1044","h":"1277"},"action":"none","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [681036] => article Object ( [absnum] => 681036 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => 12-richnij-khlopchik-z-nikopolja-poprosiv-u-svjatoho-mikolaja-korm-dlja-svojeji-kishki [title] => 12-річний хлопчик з Нікополя попросив у святого Миколая корм для своєї кішки [title_short] => [meta_title] => 12-річний хлопчик з Нікополя попросив у святого Миколая корм для своєї кішки [meta_keywords] => Нікополь, корм для кішки, свято Миколая [meta_description] => У Нікополі хлопчик попросив у святого Миколая корм для своєї кішки. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

12-річний Максим із Нікополя Дніпропетровської області написав листа святому Миколаю і попросив корм для своєї улюблениці - кішки Асі. Оскільки родина живе практично на лінії фронту, годувати тварину нічим. Для себе хлопчина нічого не просив. Але благодійники вирішили інакше, повідомляє благодійний фонд UAnimals.

Максим і Ася мешкають за 5 кілометрів від Запорізької атомної електростанції. Це зона бойових дій. У листі до святого Миколая Максим не побажав нічого для себе. Натомість написав, що найбільше хоче корм для улюбленої кішки Асі. Про це зоозахисникам розповіла Катерина Сидько з благодійного фонду "Діти героїв", що опікується дітьми, які втратили одного чи двох батьків під час війни.

- Це любов від самого дитинства. За шість років не було жодного дня, щоб він не згадував по неї, якщо не вдома. Цього літа Максим був у таборі. Дуже хотів додому, навіть просив його забрати. З'ясувалося, що він дуже сумував за Асею. Ось такий зв'язок, - розповідає мама хлопця.

Волонтери кажуть, що дуже захотіли допомогти сотворити диво на свято Миколая і надіслали для кішки Асі 20 кілограмів корму. А Катерина з благодійного фонду запропонувала написати Максимові ще одного листа, де б він попросив подарунок для себе. Максим і Ася вже отримали подарунок і корм на Миколая. Сім'я написала, що Асі корм дуже сподобався, вони поділяться ним із сусідськими котами.

[category] => 2898 [categories] => [categories_seo] => [type] => 0 [position] => 342799 [adate] => 1701870000 [publication_date] => [adate_day] => 1701820800 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701870057 [changed] => 1701873087 [userid] => 100280 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Дитина з родиною живуть майже на лінії фронту, і годувати домашнього улюбленця було нічим.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => facebook.com/UAnimals.official [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 100005 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 297799000 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/1002\/80\/1(1410).jpg","crop":{"x":"0","y":"427","w":"1080","h":"576"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/1002\/80\/1(1410).jpg","crop":{"x":"0","y":"452","w":"1080","h":"564"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/1002\/80\/1(1410).jpg","crop":{"x":"0","y":"269","w":"1080","h":"811"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [681035] => article Object ( [absnum] => 681035 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => ukrzaliznitsja-zapustila-spetsbron-kvitkiv-dlja-vijskovikh [title] => Укрзалізниця запустила спецбронь квитків для військових [title_short] => [meta_title] => Укрзалізниця запустила спецбронь квитків для військових [meta_keywords] => Укрзалізниця, бронь квитків для військових [meta_description] => Укрзалізниця запустила сервіс спеціального замовлення квитків на поттяг для військовослужбовців - відео. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Укрзалізниця запустила сервіс спеціального замовлення квитків на потяг для військовослужбовців. Про це пресслужба компанії повідомила 6 грудня, у День ЗСУ.

- Укрзалізниця запустила сервіс спецзамовлення квитків для військовослужбовців. Відсьогодні він доступний на порталі: https://services.uz.gov.ua/military. Тож у разі відсутності квитків у продажу забронювати їх військовослужбовці можуть онлайн, - йдеться на сайті УЗ

Голова правління Укрзалізниці Євген Лященко зазначив, що відтепер військовослужбовці  можуть придбати проїзний документ, навіть якщо поїздка раптова, наприклад, на лікування, у відрядження або до рідних у довгоочікувану відпустку, а квитки вже розкупили. 

Залишити заявку на порталі можна не пізніше ніж за шість годин до відправлення потяга. Після цього на вказаний замовником е-mail прийде спеціальний код. Викупити квиток потрібно в касі не пізніше ніж за годину до відправлення потяга, предʼявивши військовий квиток або посвідчення офіцера. 

- Спецзамовлення квитків доступне на 17 потягів, які найпопулярніші серед військовослужбовців. Зокрема, це маршрути до міст, наближених до зони ведення бойових дій, та зворотно. Військовослужбовці можуть бронювати квитки як для себе, так і для побратимів, з якими разом збираються в дорогу, - додали у пресслужбі. 

Раніше військовослужбовці бронювали квитки через військового коменданта. Це значно ускладнювало процес і фактично унеможливлювало поїздку день у день. Адже було необхідно спочатку здійснити особистий візит до військового коменданта, а потім - на вокзал, щоб викупити квиток.

[category] => 2898 [categories] => [categories_seo] => [type] => 4 [position] => 342798 [adate] => 1701869340 [publication_date] => 1701869340 [adate_day] => 1701820800 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701869035 [changed] => 1701872090 [userid] => 26073 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Навіть коли квитки розкуплені, для військовослужбовців будуть місця.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => facebook.com/Ukrzaliznytsia [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 100005 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 1374803090 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/260\/73\/402657085_666848062240974_5095549817846345625_n.jpg","crop":{"x":"0","y":"123","w":"1024","h":"546"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/260\/73\/402657085_666848062240974_5095549817846345625_n.jpg","crop":{"x":"0","y":"134","w":"1024","h":"535"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/260\/73\/402657085_666848062240974_5095549817846345625_n.jpg","crop":{"x":"115","y":"0","w":"909","h":"683"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [681033] => article Object ( [absnum] => 681033 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => ljudinoju-roku-za-versijeju-time-stala-spivachka-tejlor-svift [title] => "Людиною року" за версією TIME стала співачка Тейлор Свіфт [title_short] => [meta_title] => "Людиною року" за версією TIME стала співачка Тейлор Свіфт [meta_keywords] => Тейлор Свіфт, "Людина року", "Людина року" за версією TIME [meta_description] => TIME назвав співачку Тейлор Свіфт "Людиною року". [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Співачку Тейлор Свіфт названо "Людиною року-2023" за версією американського журналу TIME. Про це йдеться на офіційному сайті видання. Вона також прикрасила обкладинку нового номера TIME разом із котом.

– Досягнення Свіфт як артистки – у культурному, критичному та комерційному плані – настільки значні, що перерахування їх здається майже безглуздим. Як поп-зірка, вона знаходиться у рідкісній компанії поряд з Елвісом Преслі, Майклом Джексоном та Мадонною. Як автора пісень її порівнювали з Бобом Діланом, Полом Маккартні та Джоні Мітчелл. Як бізнесвумен, вона створила імперію, вартість якої, за деякими оцінками, перевищує 1 мільярд доларів. І як знаменитість через те, що вона жінка, а отже, піддається пильній увазі за все - від того, з ким вона зустрічається, до того, що вона носить, - вона вже давно користується постійною увагою і знає, як її використовувати. Але цього року щось змінилося. Обговорювати її рухи стало все одно що обговорювати політику чи погоду - мову, якою розмовляють так широко, що вона не потребує контексту. Вона стала головною героїнею світу.

Це був рік, коли вона вдосконалювалася у своєму ремеслі - не лише в музиці, але й у ролі майстра-оповідача сучасної доби. Світ зі свого боку дивився, аплодував, плакав, танцював, підспівував, непритомнів, ходив на стадіони і в кінотеатри, дозволяючи її творчості стати саундтреком до його життя. Для Свіфт це пік, – пояснює своє рішення TIME.

Минулого року редакція назвала "Людиною року-2022" президента України Володимира Зеленського та дух незламного українського народу.

Фото: Inez and Vinoodh/time.com

[category] => 2850 [categories] => [categories_seo] => [type] => 2099202 [position] => 342732 [adate] => 1701868200 [publication_date] => [adate_day] => 1701820800 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701868225 [changed] => 1701871645 [userid] => 40766 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Артистка прикрасила обкладинку нового номера TIME.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => time.com [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 100005 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 3626693769 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/image_2023-12-06_15-06-10.png","crop":{"x":"0","y":"49","w":"1080","h":"576"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/image_2023-12-06_15-06-10.png","crop":{"x":"0","y":"56","w":"1080","h":"564"},"action":"none","format":"original"},"chronicle":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/image_2023-12-06_15-06-10.png","crop":{"x":"56","y":"0","w":"959","h":"1439"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/image_2023-12-06_15-06-10.png","crop":{"x":"0","y":"0","w":"1080","h":"811"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/image_2023-12-06_15-06-10.png","crop":{"x":"0","y":"0","w":"1080","h":"720"},"action":"none","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"sx_mobile":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/image_2023-12-06_15-06-10.png","crop":{"x":"0","y":"51","w":"1080","h":"1321"},"action":"none","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [681034] => article Object ( [absnum] => 681034 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => v-kijevi-zjavivsja-unikalnij-pamjatnik-oleksandru-matsijevskomu [title] => Мати розстріляного військового Мацієвського виступила на відкритті пам'ятника синові у Києві [title_short] => [meta_title] => У Києві з'явився унікальний пам'ятник Олександру Мацієвському [meta_keywords] => Київ, Олександр Мацієвський, пам'ятник [meta_description] => Унікальний пам'ятник Олександру Мацієвському відкрили у Києві. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Унікальний пам’ятник Герою України Олександру Мацієвському відкрили у столиці. Скульптура є майже точною копією воїна і встановлена на території Київської фортеці. Про це повідомили користувачі у Facebook-групі «Затишне горище».

Скульптура створена коштом меценатів та благодійних фондів. На відкритті була присутня мати загиблого героя. Жінка каже, що з першого кадру ще в лютому зрозуміла, що на відео її син. Зізналася, що пишається сином, який до останнього любив свою країну та боронив її від російських окупантів. Вона на відео емоційно прокоментувала ті події.

- Мені наче небо розкрилось! І я бачу ту картинку, де розстрілюють мого сина, де він каже "Слава Україні!", і черга! Я закричала: "Сашааа!" - промовила мати розстріляного воїна під час відкриття памʼятника.

6 березня у соцмережах з'явилося відео з російських джерел, на якому зафіксовано, як окупанти розстрілюють беззбройного чоловіка в однострою ЗСУ біля окопу. Він перед смертю затягується цигаркою, спокійно каже «Слава Україні!», після чого гине під вогнем з автоматичної зброї.

[category] => 2898 [categories] => [categories_seo] => [type] => 4 [position] => 342796 [adate] => 1701867840 [publication_date] => [adate_day] => 1701820800 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701867847 [changed] => 1701870679 [userid] => 100280 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Скульптура є майже точною копією розстріляного росіянами Героя.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => facebook.com/groups/2012723112299609/posts/3526294344275804/ [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 35577 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 2207118205 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/1002\/80\/2(298).jpg","crop":{"x":"0","y":"205","w":"1280","h":"682.6666666666666"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/1002\/80\/2(298).jpg","crop":{"x":"0","y":"208","w":"1279","h":"668"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/1002\/80\/2(298).jpg","crop":{"x":"1","y":"0","w":"1278","h":"960"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) ) [categories] => [count_sql] => SELECT COUNT(DISTINCT a.absnum) cnt FROM articles a /* /ua/life/a646371-novij-vitok-marazmu-rosijski-deputati-znajshli-u-pandemiji-koronavirusu-ukrajinskij-slid */ WHERE a.approved = 1 and a.langid = 2 and NOT a.type & (32) and category IN (2829,2836,2850,2860,2871,2883,2890,2898,2921) AND adate < UNIX_TIMESTAMP() AND adate >= 1701789859 [dictsdata] => Array ( ) ) 1
Завантажити ще

Новий виток маразму: російські депутати знайшли у пандемії коронавірусу "український слід"

Новий виток маразму: російські депутати знайшли у пандемії коронавірусу
Фото: екран відео \канал Дума

У пандемії коронавірусу в Росії знайшли "несподіваний український слід", що веде до горезвісних "українських біолабораторій". Такого висновку дійшли депутати Держдуми від ЛДПР. Відео із заявою Андрія Діденка поширили 22 березня російські засоби масової пропаганди.

Депутат впевнено заявив, що робота над поширенням коронавірусу була окремим напрямом дослідження в українських біологічних лабораторіях, що фінансуються Пентагоном. За словами представника ЛДПР, гроші виділялися на розповсюдження COVID-19 через "перетинчастокрилих, рукокрилих кажанів і гризунів".

- Несподівано ми з вами починаємо спостерігати, що у справі поширення коронавірусу останні кілька років проявляється, виявляється чітко український слід. Оскільки це було окремим напрямком дослідження у цих біологічних лабораторіях, що фінансуються Пентагоном на поширення ковіда, всіх інфекцій SARS на всіх видах перетинчастокрилих, рукокрилих кажанів, гризунів, - сказав російський депутат.

Раніше російський режисер Микита Міхалков злякався українських перелітних птахів - носіїв біозброї, назвавши "розробку" бактеріологічної зброї "фашистською спробою знищення слов'янського етносу".

Російська пропаганда за кілька днів до вторгнення до України почала поширювати фейки про те, що наша країна має плани і можливості створити власну ядерну зброю. Незабаром після нападу тема зброї масового знищення, яка нібито розроблялася в Україні, доповнилася темою хімічної зброї та американських бактеріологічних лабораторій.

В ООН на офіційному рівні категорично відкинули російські фейки, які стосуються участі України у розробках біологічної й хімічної зброї. Українська влада та військові також неодноразово повторювали, що жодної зброї масового знищення на території країни не розробляли і не мають.