31 травня
Завантажити ще

Дмитро Муратов та російська "Нова газета" передадуть медаль Нобелівської премії миру на потреби українських біженців

Дмитро Муратов та російська
Фото: Олаф Косинский/ru.wikipedia.org

Головний редактор російської "Нової газети" Дмитро Муратов, який у 2021 році став лауреатом Нобелівської премії миру, вирішив продати свою медаль, щоб допомогти українцям. Про це сказано у заяві, розміщеній на сайті "Нової..." 22 березня.

– «Нова газета» і я вирішили передати  медаль Нобелівської премії миру 2021 року до фонду допомоги українським біженцям. Їх уже понад 10 мільйонів. Прошу відгукнутися аукціонні будинки, які виставлять на торги цю відому світові нагороду, - заявив Муратов.

За словами редактора "Нової газети", кошти від продажу нагороди будуть передані до фонду допомоги українським біженцям, які постраждали внаслідок вторгнення ЗС РФ.

Що необхідно, на думку Дмитра Муратова, зробити негайно:

  • припинити вогонь;
  • обміняти полонених;
  • повернути тіла загиблих;
  • надати гуманітарні коридори та допомогу;
  • забезпечити біженців.

Фото: Надія Прусенкова/«Нова газета»

Фото: Надія Прусенкова/«Нова газета»

У РФ після повномасштабного вторгнення до України було прийнято так званий "закон про фейки", який запроваджує сувору кримінальну відповідальність за публікацію будь-яких повідомлень про війну в Україні, які не збігаються з офіційною інформацією російської влади. І навіть називати війну війною теж заборонено – допускається лише придуманий Путіним термін "спецоперація". Ряд російських ЗМІ після цього оголосили про тимчасове припинення діяльності через неможливість продовжувати займатися журналістикою. Частина західних ЗМІ також припинили діяльність у Росії. "Нова газета" вирішила прибрати вже опубліковані до цього часу матеріали про війну та продовжити роботу з урахуванням закону.