Завантажити ще

Програма фінансової допомоги переселенцям: 2 тисячі на особу, 3 тисячі - на дитину та 6500 - роботодавцеві

Програма фінансової допомоги переселенцям: 2 тисячі на особу, 3 тисячі - на дитину та 6500 - роботодавцеві
Фото: УНИАН.

В Україні анонсували масштабну програму фінансової допомоги переселенцям. Кошти нараховуватимуть через програму "Дія". Про це 21 березня у своєму телеграм-каналі повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Згідно з програмою, держава виплачуватиме кожному переселенцю щомісячну допомогу у сумі 2 тисячі гривень, а також 3 тисячі - на кожну дитину. Нарахування відбуватиметься через програму "Дія" на картку банку.

Власники житла, які безкоштовно дали притулок переселенцям, отримають близько 450 грн на місяць за кожного постояльця. Крім того, роботодавці отримуватимуть по 6,5 тисячі гривень за кожного працевлаштованого переселенця з постраждалих регіонів.

Шмигаль заявляє, що реєстрація переселенців із постраждалих регіонів через центри адмінпослуг розпочалася 21 березня, а через «Дію» стартує 30 березня.

- Усі три програми (підтримки переселенців) вже затверджено урядом України. Їхня реалізація починається вже сьогодні, 21 березня, з реєстрації тимчасових переселенців територіальними громадами та ЦПАУ, - сказав Шмигаль у своєму зверненні у понеділок вдень.

Крім того, українці зможуть офіційно набути статусу безробітного через додаток «Дія». Всі безробітні отримуватимуть належну їм допомогу. Але людину можуть зняти з реєстрації у Центрі зайнятості, якщо вона відмовиться від виконання суспільно-корисних робіт. Усі безробітні, згідно з постановою, зобов'язані брати в них участь на вимогу військового командування або місцевих адміністрацій.

Війна Росії проти України триває 26 днів. Всі подробиці російської агресії, ситуація в містах та міжнародна реакція – у текстовому онлайні "КП" в Україні".