26 вересня
Завантажити ще

Російські окупанти маскуються під склярів, щоб коригувати вогонь по українських містах

Російські окупанти маскуються під склярів, щоб коригувати вогонь по українських містах
Фото: dsns.gov.ua

Російські окупанти продовжують вдаватися до нових хитрощів, щоб отримувати інформацію про результати своїх ударів по житлових кварталах українських міст та коригувати вогонь. Про це 21 березня повідомляє прес-служба Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Коригувальники ворога пропонують жителям міст безкоштовно допомогти із заміною вибитого скла. Під час розмови вони ставлять безліч запитань про ваш будинок і все, що розташоване поруч, у тому числі про техніку та блокпости. Цими подробицями "склярі" цікавляться нібито з метою зрозуміти, як саме вони зможуть доїхати до потерпілого будинку. Крім того, допитуються, коли і о котрій вибило вікна.

"Це може бути коригувальник ворога! Будьте обережні й не допомагайте окупантам знищувати українські міста", - попереджають у Центрі.

Як приклад, наводяться оголошення у соцмережах від Ігоря. При цьому один і той самий "Ігор" пропонує вставити склопакети у будинках, які постраждали від вибухів, і у Києві, і у Харкові. У коментарях до посту Центру повідомляють, що на Луганщині є оголошення про заміну пошкоджених вікон з таким само номером телефону.

Українцям також нагадують, що будь-яка викладена у мережах інформація (текст, фото, відео) про переміщення українських військ та техніки й подробиці руйнувань після ударів окупантів грають на руку ворогові. Так, наразі розглядається версія, що удари 20 березня по ТРЦ у Подільському районі Києва були завдані внаслідок того, що мешканці сусідніх будинків у попередні дні виклали в ТikTok відео техніки ЗСУ, що знаходилася неподалік.