Завантажити ще

Російські космонавти на МКС одягли комбінезони квітів українського прапора

Російські космонавти на МКС одягли комбінезони квітів українського прапора
Фото: bbc.com \відеоекран

Три російські космонавти прибули у п'ятницю ввечері на Міжнародну космічну станцію у жовтих комбінезонах із синіми вставками - тобто, у кольорах українського прапора. Про це 19 березня повідомляє ВВС, посилаючись на сеанс відеозв'язку з МКС.

Олег Артем'єв, Денис Матвєєв та Сергій Корсаков з "Роскосмосу" - перші росіяни, які прибули на космічну станцію за три з лишком тижні російського вторгнення в Україну.

Самі космонавти жодних політичних чи просто виразних заяв на тему вибору кольору для комбінезонів не робили. Під час спілкування із відеозв'язку із Землею Олега Артем'єва запитали, чому на них комбінезони жовтого кольору, а не сірого, як у екіпажу МКС.

– Кожен екіпаж вибирає сам собі костюми, комбінезони. Щоб не були однакові. Дійшла черга до нас. Насправді там багато матеріалу накопичилося жовтого. Треба було його пустити. Тому довелося нам жовті комбези одягнути, - відповів Артем'єв під дружний сміх та посмішки оточуючих.

У відповідь на повідомлення західних ЗМІ про те, що космонавти одягнулися у кольори українського прапора, «Роскосмос» заявив, що комбінезони виконані в кольорах емблеми МДТУ, де навчалися всі троє космонавтів, та дизайн уніформи погодили задовго до поточних подій.

Рогозін зазначив, що «бандерівські недобитки та їхні англосаксонські спонсори вже не знають, що вигадати у своїй інформаційній війні проти Росії».

Проте джерело новинного телеграм-каналу « Можемо пояснити » в Роскосмосі все ж таки припускає, що це могла бути і спланована акція космонавтів.

За словами співрозмовника видання, екіпаж має костюми чотирьох кольорів: синього, червоного, сірого і жовтого. На землі в "Роскосмосі" могли не звернути увагу на жовто-синій костюм, не подумавши про можливі злободенні асоціації. А командир екіпажу Олег Артем'єв "нормальний мужик" і міг запропонувати таку акцію решті космонавтів, висловивши візуально, не пояснюючи її словами, свою позицію.

Якщо це спеціально, то це його (Артем'єва) ідея, він найавторитетніший і найзаслуженіший серед них, припустив співрозмовник.