Всесвітньо відомий американський журнал TIME, який вже неодноразово присвячував свої обкладинки боротьбі українського народу проти російських військ, цього разу розповів про долю 5-річної дівчинки Валерії. Разом із сім'єю вона була змушена втекти від війни до Польщі. Її історію розповідає видання.
- Якби ви зустріли Валерію, ви могли б подумати, що вона сором'язлива, - сказала її мати Таїсія, - але вдома вона привертає увагу. Вона любить те саме, що й багато маленьких дівчаток: свого плюшевого кролика, ляльку Ельзу з «Холодного серця», рожевий рюкзак, який їй довелося залишити, коли вона бігла зі своєї країни. Валерія теж має великі мрії: зокрема, 1 вересня вона мріє піти до першого класу.
Коли і де Валерія зможе піти до школи – поки що неясно. 9 березня дівчинка разом із мамою втекли до Польщі. Жінка каже, що таке рішення ухвалила, щоб убезпечити дитину.
- Ми покинули Україну ще до того, як нас обстріляли, тож у нас був шанс. Можна сказати, що Бог благословив нас. Але хоч Валерія наразі зі мною, чоловік та син залишилися в Україні, ми розмовляємо щодня. Виїхати з України було дуже важко, дуже важко – багато хто намагався вибратися. Черги для автобусів та поїздів простягнулися на 3 км. Люди, здебільшого жінки та діти, були притиснуті тісно один до одного. Нам довелося простояти аж 18 годин у поїзді до Львова, – розповіла мама Валерії.
Жінка каже, що наразі на тихі та спокійні українські міста страшно дивитися – там панує хаос, руйнування та страх.
- У ЗМІ Росія каже, що не воює на Україні. Але війна справжня. Люди помирають по-справжньому. У мене дуже багато друзів у Харкові, які у сховищах. Вони навіть не могли вийти зі своїми дітьми, – каже вона.
Мама Валерії каже, що дуже вдячна Польщі та її волонтерам за теплий прийом – вони надали харчування, місце для сну, веселили дітей та пригощали їх солодощами. Вона сподівається, що і вона, і її донька незабаром зможуть повернутися додому. А поки що жінка має намір допомогти польським волонтерам організувати прийом інших своїх співвітчизників, які тікають від війни.
Зазначимо, експерти ООН заявили, що майже кожна друга дитина в Україні стає біженцем унаслідок війни. Крім того, за їхніми підрахунками, майже кожної секунди з країни їде одна дитина.