22 травня
Завантажити ще

В Україні скасували ЗНО для випускників 2022 року

В Україні скасували ЗНО для випускників 2022 року
Фото: pixabay.com

У 2022 році зовнішнього незалежного оцінювання для вступників не буде. Про це заявив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет в ефірі всеукраїнського телемарафону.

- Жодних іспитів в університетах не буде для попередження будь-яких проявів корупції. Буде створено на зразок ЗНО, але без участі дитини. Все буде прозоро, бо комп'ютер не бере участі в корупційних схемах. Спробуємо це зробити у 2022 році без стресу для дитини, без застосування механізму ЗНО, – наголосив Шкарлет.

Міністр додав, що відповідний законопроект подано до ВР, і висловив сподівання, що його буде ухвалено найближчим часом. Критикам такого рішення він порадив враховувати думку батьків, більшість яких, за його словами, висловлюються за скасування ЗНО.

- Більшість батьків висловлюються за скасування ЗНО та іспитів цього року. Вступ до вузів проводитиметься за певною електронною системою, - сказав Шкарлет.

7 березня в Україні через напад Росії скасували пробне ЗНО, яке мало пройти 19 та 26 березня. 28 лютого МОН відмінив для школярів підсумкову атестацію.