Завантажити ще

Майор армії Ізраїлю: Українці воюють за свою землю, а це потроює сили

Майор армії Ізраїлю: Українці воюють за свою землю, а це потроює сили
Фото: Прилепа Александр/УНИАН

Відкрив рахунок третій тиждень війни, 15 днів героїчного опору окупантам, яких вважали однією з найсильніших армій світу. Не говоримо про плани наполеонів Кремля, але, погодьтеся, навіть Пентагон вважав, що Росія захопить Україну за кілька днів.

Своїми думками щодо цих скороспілих прогнозів з «КП" в Україні» поділився волонтер, майор армії оборони Ізраїлю Віктор Верцнер.

- Вікторе, в Україні наразі важка ситуація, але факт є фактом: закордонні військові експерти явно недооцінювали сили української армії. У нас правильна тактика чи талановиті командири?

Віктор Верцнер. Фото: https://www.facebook.com/victor.vertsner

Віктор Верцнер. Фото: https://www.facebook.com/victor.vertsner

– І тактика, і командири. Але я додав би ще кілька дуже важливих моментів. Перший – це мотивація. Українці воюють за свою землю, за свій дім, а це подвоює та потроює сили.

Друге – російська армія виявилася не такою сильною, як представляла себе світові. Експерти не врахували, що Збройні сили України – це далеко не та армія, яка була у 2014 році.

Третє – західна зброя, яку надали Україні як допомогу, чудово "перемелює" російське військо, а безпілотники «Байрактар» стали величезною проблемою для росіян.

Четверте – Україна дуже правильно вчинила, повернувши у стрій всіх військових фахівців, які з різних причин відійшли свого часу від справ.

Та й цілком очевидно, що тотальний опір мирного населення ворогові став для Росії несподіванкою. Міф про миротворців, яких зустрічатимуть квітами, ганебно провалився.

- Оголошуючи «спецоперацію», Путін обіцяв вражати лише військові об'єкти. А наразі бомби руйнують житлові масиви, лікарні, пологові будинки. Це від ненависті, жорстокості чи є якась інша мета?

- Я назвав би це спробою деморалізувати мирне населення з метою тиску на владу. Змусити українську владу вдатися до поступок. У Росії таке могло б спрацювати, а в Україні - інший народ.

- Київ та багато інших міст оточують блокпости тероборони. На вулицях столиці - протитанкові барикади. Чи це ефективно?

- Достатньо ненадовго затримати танкову колону, щоб дати можливість підбити головну та останню машини. Потім уже просто розстрілювати тих, що залишилися, як у тирі. Головне - не дотримуватись тактики «ані кроку назад».

- Тобто треба відступати, якщо в цьому є необхідність?

- Так, і заманювати супротивника в зону, яка прострілюється з трьох напрямків – як ручним, так і важким озброєнням. Це так звана зона знищення. Я бачив, що ваша тероборона має відповідну гарну протитанкову зброю.