Завантажити ще

Венедиктова процитувала пісню Миколи Баскова та оголосила, що він тепер – підозрюваний

Венедиктова процитувала пісню Миколи Баскова та оголосила, що він тепер – підозрюваний
Фото: instagram.com \Николай Басков

Генеральний прокурор Ірина Венедиктова повідомила про початок процедури оголошення в міжнародний розшук російського співака Миколи Баскова, який пропагував війну РФ в Україні. Про це Венедиктова написала 7 березня на своїй сторінці у Фейсбуці.

"Миколо Вікторовичу, як же так? Адже ви добре розумієте (думаю, краще за нас в Україні), що ваш заклик, поширений у соціальних мережах, це мільйони "інфікованих" вашою "думкою" громадян РФ. Частина з них прийшла до нашої оселі з метою покінчити з нами, інші втратили своїх дітей, а хтось вам просто повірив і вирішив до рук взяти зброю", - написала Генпрокурор на своїй сторінці у Фейсбуці, звертаючись до Баскова.

Вона повідомила: "Миколо Вікторовичу Басков, від цього дня ваш процесуальний статус на території держави Україна – підозрюваний. Іншими словами, українські прокурори вважають, що ви скоїли злочин, покарання за яке передбачає позбавлення волі. Більше того, український суд, вивчивши позицію слідства та прокуратури, дійшов висновку про можливість задоволення клопотання про ваш арешт".

Як пояснила Генпрокурор, у практичній площині це означає запуск процедури міжнародного розшуку.

"Ближче до справи, Миколо Вікторовичу Басков. Від цього дня ваш процесуальний статус на території держави Україна – підозрюваний. Іншими словами, українські прокурори вважають, що ви скоїли злочин, покарання за яке передбачає позбавлення волі. Більше того, український суд, вивчивши позицію слідства та прокуратури, дійшов висновку щодо можливості задоволення клопотання про ваш арешт. Для вас це у практичній площині означає, що у найближчому майбутньому ви будете затримані правоохоронними органами тієї країни, кордон якої ви перетнете", - пояснила генпрокурор.

Венедиктова рекомендувала російському артистові витратити час на пошук адекватних та грамотних юристів, бо дзвінки "друзям у владі" результату не дадуть.

"Не можу не скористатися вашими словами з пісні, яку заспівали саме ви:

Ти мене поклич, і я тобі почую,
Твої болі, твоі радощі відчую.
Повертатися до тебе буду знову,
Бо в житті моєму ти не випадково... Україна!

Якщо все так, то Україна вас кличе. Якщо ви хочете відчути всі радощі та біль України, ми вас запрошуємо. Суд буде чесним і справедливим – у вас є моя гарантія, Миколо Вікторовичу", – підсумувала Венедиктова.

Раніше Венедиктова повідомила Тіну Канделакі, що телеведуча також отримала в Україні статус підозрюваної. Ще раніше до цієї категорії потрапив російський кінорежисер Микита Міхалков. Ці двоє, як і Басков, публічно підтримали вторгнення Росії до України.