22 травня
Завантажити ще

Глава Мінсоцполітики України: пенсії в умовах вторгнення Росії почнуть виплачувати 4 березня, а соцдопомогу - 7-го

Глава Мінсоцполітики України: пенсії в умовах вторгнення Росії почнуть виплачувати 4 березня, а соцдопомогу - 7-го
Фото: facebook.com/marina.lazebna

Пенсії, незважаючи на вторгнення Росії в Україну, почнуть виплачувати з 4 березня, а соціальну допомогу – з 7 до 10 березня. Про це в ефірі "Україна 24" заявила голова Мінсоцполітики Марина Лазебна. Вона зазначила, що з цього місяця має виплачуватись підвищена пенсія – її нарахують вручну.

– Виплати починаються з 4 березня – виплачуємо пенсії, виплата допомоги виплачується з 7 до 10 березня, – сказала міністр.

Лазебна запевнила, що всі нарахування, соціальні виплати, пільги, субсидії у всіх регіонах країни нараховані. Фінансовий ресурс є, лишається питання виплат.

– Виплати на банківські картки контролюються більш-менш, але є люди, які отримують за місцем свого проживання. Хоча ми і тут знайшли вихід – грошовий переказ туди, де перебуває людина, – повідомила міністр.

Марина Лазебна зазначила, що виплати в Україні мають отримати майже 15 мільйонів людей.

В уряді через евакуацію частини населення передбачили особливий порядок надання виплат. Громадянам необхідно повідомити про зміну місця проживання особисто або за телефоном до органів Пенсійного фонду (пенсіонерам) або до органів соціального захисту населення (отримувачам грошової допомоги). Пенсіонери також можуть звернутися через особистий "еКабінет" на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду. Виплати проходитимуть через відділення Ощадбанку як грошовий переказ без відкриття рахунку. Для отримання коштів людині необхідно пред'явити паспорт та довідку про присвоєння РНОКПП (індивідуального податкового номера).