29 березня
Завантажити ще

Нобелівські лауреати підписали відкритий лист на підтримку України

Нобелівські лауреати підписали відкритий лист на підтримку України
Фото: YVES HERMAN/REUTERS

Свої підписи під документом, у якому виражена підтримка Україні, поставили 163 Нобелівські лауреати. «КП в Україні» публікує лист повністю

Нобелівські лауреати, що підписалися, висловлюють свою підтримку українському народу та вільній незалежній державі Україна перед лицем російської агресії.

Подібно до того, як нацистська Німеччина напала на Польщу в 1939 році (використовуючи схожі трюки та фальшиві провокації) і на Радянський Союз у 1941 році, уряд Російської Федерації під керівництвом президента Путіна розпочав невиправдану військову агресію – ніщо інше як війну – проти сусідньої держави, України. Тут ми ретельно підбираємо слова, оскільки не віримо, що російський народ грає роль у цій агресії.

Усі разом ми засуджуємо ці військові дії та заперечення президентом Путіним самої легітимності існування України.

Завжди є мирний шлях вирішення суперечок. Російське вторгнення грубо порушує Статут ООН, який каже, що "Всі члени мають утримуватися у міжнародних відносинах від загроз чи використання сили проти територіальної цілісності чи політичної незалежності будь-якої держави". Воно ігнорує Будапештський меморандум 1994 року, який зобов'язав Росію та інші країни поважати суверенітет, незалежність та існуючі кордони України.

Російські побоювання щодо безпеки можна було задовольнити у рамках Статуту ООН, Гельсінського Акту 1975 року та Паризької Хартії 1990 року. Розв'язування війни, як зробили президент Путін та його поплічники, – це невірний, кривавий та непродуктивний шлях у майбутнє.

Російське вторгнення заплямило міжнародну репутацію Росії на десятиліття вперед. Воно стане перешкодою для її економічного розвитку та джерелом труднощів для її населення. Накладені санкції обмежать свободу пересування талановитих та працьовитих росіян у світі. Навіщо зараз будувати стіну між Росією та світом?

Сотні українських військових, російських військових та українських мирних громадян, включаючи дітей, уже загинули. Це так сумно та так непотрібно. Ми об'єдналися навколо цього звернення, щоб закликати російський уряд припинити вторгнення в Україну та вивести свої війська з України.

Ми поважаємо спокій та силу українців. Ми з вами. Наші серця – з сім'ями та друзями тих українців та росіян, хто вже загинув чи поранений. Нехай прийде мир у наш чудовий світ.