21 травня
Завантажити ще

З тваринами в Асканії-Нова та на Арабатській стрілці поки що все добре: Ведмеді навіть зі сплячки не вийшли

З тваринами в Асканії-Нова та на Арабатській стрілці поки що все добре: Ведмеді навіть зі сплячки не вийшли
Фото: instagram.com/safari__schastlivtsevo

На Херсонщині в заповіднику Асканія-Нова та сафарі-парку на Арабатській стрілці відносно спокійно. Про це повідомило місцеве видання " Новий день ".

За даними ЗМІ, через селище Асканія-Нова в Каховському районі пройшла одна російська колона з важкою технікою та маркуванням "Z". Ні населений пункт, ні територію заповідника не обстрілювали, проте виникла проблема із поповненням запасів.

– Зараз і корми для тварин, і паливо для службового транспорту є, але поповнити запаси нема звідки. Тому доводиться максимально заощаджувати, всі зусилля зосередили на охороні тварин та майна, – розповів директор заповідника, кандидат біологічних наук Віктор Шаповал.

У сафарі-парку на Арабатській стрілці в селі Щасливцеве три дні не було світла - увімкнули дизель-генератори. Тварин годують із підготовленого резерву, його має вистачити надовго. Раз на два дні з Геніческа на Арабатку привозять хліб, обіцяють підвезти замовлені овочі та м'ясо для годівлі хижаків.

- Безпосередньо на Арабатці жодної техніки росіян ми не бачили, хоча першого дня грюкало добре, а вночі літали військові літаки. Звірі, звичайно, до такого насильства не звикли і отримали стрес, але він на них не позначився. Наприклад, бурі ведмеді навіть із зимової сплячки не вийшли, – повідомив директор сафарі-парку Олексій Гетта.

Здравниці під Скадовськом російські військові поки що не чіпали. У Залізному Порту російських військових не бачили, пансіонати та бази відпочинку біля пляжу цілі.

Росія напала на Україну в ніч проти 24 лютого. Бойові дії йдуть шостий день у кількох областях країни, зокрема у Київській. 28 лютого адміністрація зоопарку "XII місяців" у селі Демидів на Київщині попросила допомогти врятувати тварин – закінчилися практично всі резерви.