30 травня
Завантажити ще

Бережіться: як саме карні злочинці можуть скористатися панікою населення

Бережіться: як саме карні злочинці можуть скористатися панікою населення
Фото: Ганоссі з Pixabay

Стан розгубленості – це природна реакція сьогоднішні події. Багато хто не знає, як бути, і підсвідомо чекають від когось допомоги. Будьте вкрай обережні, бо у критичних ситуаціях піднімають голову та потирають руки карні злочинці та аферисти.

1. Нікому не відчиняйте двері

Грабіжники та шахраї можуть напроситися в чужий будинок під будь-яким приводом: продуктовий пайок від соцзабезу, допомога від благодійного фонду, перевірка поліції, надання інформації про найближчий бомбосховищ. У зоні найбільшого ризику літні люди, що самотньо живуть.

Пам'ятайте головне правило: не відчиняйте нікому двері будинку! Зателефонуйте знайомим, батькам, друзям та розкажіть про це.

2. Стережіться гоп-стопу

Черги банкоматів – це приманка для вуличних грабіжників. Вони можуть спостерігати на них, вибираючи зручну «мішень». Супроводити її та вирвати з рук сумку, якщо в неї поклали гаманець із готівкою.

По можливості не йдіть за грошима самотужки, постарайтеся знайти компанію. Плануючи похід у банкомат чи банк, оберіть верхній одяг із внутрішніми кишенями, щоб гроші можна було покласти туди.

Вибираючи маршрут, уникайте безлюдних вулиць та глухих дворів.

3. Не довіряйте псевдо евакуації

У період паніки дуже активізуються шахраї. У мережі, на стовпах, на дверях вашого будинку може з'явитися повідомлення про організацію евакуації, збирання коштів на автобус до Львова.

Передоплату можуть просити через інтернет або призначити місце, де стоятиме «касир». Гроші він візьме, та автобус не приїде.

4. Зберігайте банківську таємницю

Шахраї можуть діяти від імені благодійних фондів чи державних організацій. Наприклад, буде запропоновано якусь фінансову допомогу. Гроші вам нібито перерахують на картку, а для цього потрібно повідомити її реквізити.

Також можуть користуватися темою евакуації. Буде запропоновано міфічний запис на виїзд із міста з обов'язковою верифікацією – повідомленням усіх персональних даних.

5. Уникайте галасливих збіговиськ

Коли нерви напружені до краю, достатньо іскри, щоб спалахнув конфлікт. Намагайтеся ні з ким не вступати у суперечки, навіть із близькими друзями. Уникайте незнайомців, які намагаються заговорити з вами на вулиці, а також галасливих збіговиськ та просто натовпу.

Під час паніки безпечніше промовчати, ніж дати волю своїм емоціям.

Новини по темі: грабіж Поради Шахраї