Завантажити ще

Вчені попередили: найближчими роками кількість пожеж на планеті різко збільшиться, а гасити їх стане складніше

Вчені попередили: найближчими роками кількість пожеж на планеті різко збільшиться, а гасити їх стане складніше
Фото: pixabay.com

Вчені прогнозують, що у зв'язку зі зміною клімату, спричиненими ним посухами, а також вирубуванням лісів, кількість масштабних руйнівних пожеж на планеті збільшиться мінімум на 30% протягом наступних 28 років. Про це йдеться у звіті, опублікованому Програмою ООН з навколишнього середовища, повідомляє Reuters.

Дослідники звертають увагу на той факт, що вже зараз лісові пожежі спалюють території, де раніше їх зовсім не було – арктичну тундру та тропічні ліси Амазонки. При цьому поступове зникнення холодних вологих ночей, які колись допомагали гасити пожежі, також означає, що їх стає все важче гасити.

Оскільки за останні чотири десятиліття температура в нічний час зростала швидше, ніж удень, дослідники виявили збільшення на 36% кількості годин після настання темряви, які були досить теплими та сухими для підтримки вогню.

- Це той механізм, завдяки якому пожежі стають значно масштабнішими та екстремальними. І в майбутньому це лише погіршиться, - сказала директор лабораторії Землі Університету Колорадо в Боулдері Дженніфер Балч.

В Аргентині вирують сильні пожежі. Вогонь знищив уже понад 800 тисяч гектарів лісу. Полум'я швидко поширюється. За добу охоплює близько 30 тисяч га. Понад тисячу пожежників та армійці поки що не можуть утримати цей вогонь. Заважають сильний вітер та спека.

Новини по темі: Пожежі вчені клімат