29 травня
Завантажити ще

Рада ЄС затвердила нові правила для мандрівників: з березня потрапити до Євросоюзу стане легше

Рада ЄС затвердила нові правила для мандрівників: з березня потрапити до Євросоюзу стане легше
Фото: pixabay.com

Європейська Рада прийняла нові рекомендації щодо тимчасових обмежень на так звані «несуттєві» подорожі до країн Євросоюзу. З березня поїздки будуть дозволені всім громадянам із діючими COVID-сертифікатами. Про це повідомляє сайт Європейської ради.

"Оновлені рекомендації щодо тимчасових обмежень на несуттєві подорожі в ЄС представлені у відповідь на розвиток пандемії, збільшення обсягів охоплення вакцинацією та бустерними дозами вакцини, а також у зв'язку зі збільшенням кількості країн, що видають сертифікати, еквівалентні цифровим COVID-сертифікатам ЄС. Нові рекомендації почнуть діяти з 1 березня 2022 року", - йдеться у повідомленні.

Рада рекомендує країнам членам Євросоюзу дозволити несуттєві подорожі для людей, вакцинованих препаратами, рекомендованими в ЄС чи ВООЗ, які одужали після інфекції. Це стосується громадян країн, які внесені Євросоюзом до переліку дозволених для подорожей. У той же час для певних категорій таких мандрівників може висуватися вимога пройти додаткове тестування ПЛР перед поїздкою.

"Термін дії цифрових COVID-сертифікатів – від 14 днів після щеплення до 270 днів після основного курсу вакцинації або до моменту отримання бустерного щеплення. Для людей, які одужали від COVID-19, «несуттєві» подорожі будуть дозволені протягом 180 днів після одужання", – уточнили у Раді.

У осіб, які пройшли щеплення вакцинами, рекомендованими ВООЗ, країни-члени можуть вимагати негативні результати ПЛР-тестів, зроблених не пізніше, ніж за 72 години до прибуття, встановлювати додаткові вимоги щодо проходження карантину або ізоляції. Негативні ПЛР-тести також вимагатимуться у людей, які одужали від COVID-19 або вакциновані вакцинами, рекомендованими в ЄС, але не мають документа, еквівалентного цифровому COVID-сертифікату ЄС.

На дітей віком від 6 до 18 років для дозволу на несуттєві поїздки поширюються ті самі правила, що й для дорослих. Ніякого тестування або додаткових обмежень не передбачено для дітей віком до 6 років.

Раніше Болгарія оголосила, що напередодні чергового туристичного сезону має намір поступово пом'якшувати обмеження у країні. Так, починаючи з 20 березня при відвідуванні барів та ресторанів, а також торгових центрів та інших публічних місць більше не буде потрібно "зелений сертифікат" (документ про вакцинацію від ковіда, одужання або здавання негативного тесту).

Новини по темі: Туризм Карантин Євросоюз