Завантажити ще

В Аргентині вперше виявлено останки гігантського "безрукого" динозавра

В Аргентині вперше виявлено останки гігантського
Фото: Wikimedia Commons

Нещодавно палеонтологи під час дослідження в Аргентині виявили скам'янілість гігантського динозавра. Тепер виявилось, що вони належать "безрукому" динозавру, якого вчені назвали Guemesia ochoai, пише Weather.com.

У знайденої особи виявилися неймовірно крихітні верхні кінцівки, які практично не були видно і не виконували жодної функції. Але це не заважало динозавру бути досвідченим хижаком, наголошують вчені.

На їхню думку, новий вид є близьким родичем абелізавридів, у яких передні кінцівки були недорозвинені (ще менше, ніж у тиранозавра рексу). Абелізавриди належали до підряду тероподів, що сягали висоти від 4 до 9 метрів. Вони могли пожирати таких великих динозаврів, як титанозаври.

Практично відсутність верхніх кінцівок G. ochoai відшкодовував потужною головою та щелепами. Жили динозаври в Патагонії та на стародавньому південному суперконтиненті Гондвана понад 70 мільйонів років тому.

Вчені вважають, що ці динозаври дуже незвичайні для свого роду. Вони мають кілька ключових характеристик, що дозволяють припустити, що це новий вид, який може надати нову інформацію про один із регіонів світу, про який ученим не так багато відомо.

Раніше в Парижі продали, за рекордну ціну, скелет трицератопса на прізвисько «Великий Джон». Його купили за 6,65 мільйонів євро