Завантажити ще

Синоптики розповіли, якою буде весна в Україні: почнеться рано та раптово, але виявиться прохолодною

Синоптики розповіли, якою буде весна в Україні: почнеться рано та раптово, але виявиться прохолодною
Фото: Сameraman із сайту Pixabay

Погода в Україні із середини лютого-2022 вже чітко нагадує березневу. А якою буде вона власне в березні і коли чекати на прихід весни - не календарної, але погодної?

Зважаючи на все, чекати залишилося недовго. Наприклад, начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань на своїй сторінці у Фейсбукзаявив, що, згідно з аналізом багаторічних даних, середня дата початку весни – 2 березня.

Синоптик написав, що за останні 30 років найпізніша весна спостерігалася у 2013 році – тоді вона прийшла 30 березня. А рання настала в 2002 році - 22 січня. Постригань додав, що майже у половині випадків весна в Україну приходила рано – з випередженням середніх термінів на 1.5-3 тижні.

Схиляється до швидкого настання весни та провідний науковий співробітник Інституту геофізики ім. Суботина НАН України Світлана Бойченко. Бойченко зазначила, що весна в Україні зараз починається раніше, ніж це було, наприклад, у другій половині чи у середині XX століття. Фахівець пов'язує зміни із загальносвітовими тенденціями.

За її словами, клімат змінюється, а тому найближчим часом українці спостерігатимуть нетипову для нашої країни погоду, повідомляє Радіо НВ. Кліматолог спрогнозувала, що весна цього року розпочнеться раптово, без переходів та непостійності, тобто "різко та одразу".

Бойченко додала, що Україна поступово переходить у новий, не властивий для неї клімат, що у свою чергу спровокує збільшення кількості опадів вже наступного літа.

А народний синоптик Володимир Деркач у коментарі " Телеграфу " спрогнозував, що справжня весняна погода в Україні встановиться лише наприкінці березня, у квітні буде тепло, але можливі заморозки, а у травні очікується багато дощів.

За прогнозом Деркача, на початку березня 2022 року погода часом нагадуватиме про зиму. Вночі можливі невеликі заморозки. Але вже до середини першої декади пристойно потеплішає, хоч буде вітряно. У районі 8-10 березня встановиться весняна погода. У другій декаді березня іноді очікуються нічні "мінуси", а вдень - лише 2-3 дати з "мінусом". Опади будуть помірні. З 21 по 31 березня температура в Україні зростатиме, опади очікуються помірні та нечасті.

Квітень 2022 порадує справжнім весняним теплом із самого початку. Середина першої декади очікується трохи похмурою, можливі опади протягом 2-3 днів. Десь у середині квітня знову повернеться негода, можливе зниження температури. Деркач зазначає, що дощі пройдуть ближче до кінця другої декади. Крім того, можливе зниження температури до заморозків у нічний час протягом 1-2 днів. З 21 до 30 ймовірність опадів буде низькою. Температура вдень очікується зручна, вночі можливе зниження в окремі дні.

Початок травня 2022 року буде досить вологим. Дощі заходитимуть хвилями з перервою 2-3 дні, іноді 1-2 дні. Похолодання (невелике) очікується наприкінці першої декади – на початку другої. Далі погода налагодиться на деякий час, потеплішає, хоча іноді дошкулятимуть опади. Останній десятиденний відрізок, 21-31 травня, ще не дасть справжнього літнього тепла, але буде досить комфортним. Народний синоптик зазначив, що висока ймовірність опадів збережеться протягом майже всієї декади.