21 липня
Завантажити ще

Маск провів презентацію міжпланетного корабля та розповів про підкорення Марсу

Маск провів презентацію міжпланетного корабля та розповів про підкорення Марсу
Фото: Робін Бек/Пул через REUTERS

Засновник компанії SpaceX Ілон Маск провів презентацію надважкої ракети Starship. Вперше за довгий час компанія SpaceX розкрила нові подробиці про міжпланетний корабель. Його повноцінний прототип світові показали напередодні, 10 лютого, і Маск заявив, що незабаром його зможуть вивести на орбіту. Про це розповіли під час презентації від SpaceX.

- Я відчуваю впевненість у тому, що ми дістанемося до орбіти цього року, - заявив Маск на майданчику Starbase у Техасі.

Він розповів, що система складається з двох елементів: величезного першого ступеня Super Heavy та власне корабля Starship. Повна висота корабля становить 119 метрів — він вищий за будь-яку ракету, коли-небудь побудовану людством.

Обидва компоненти призначені для багаторазового використання, це дозволить суттєво знизити вартість пусків та зробити справжню революцію у освоєнні космосу. Наприклад, якщо все піде за планом, кожен з кораблів Starship зможе вирушати в політ із Землі кожні шість-вісім годин, тобто тричі на день, а ракету Super Heavy взагалі можна буде використовувати майже щогодини. У цьому кожна місія дозволяє доставити на орбіту до 150 т.

- Це дозволить здешевити польоти. Через два-три роки, я думаю, дуже ймовірно, що увесь політ коштуватиме менше $10 млн, і це для 100 тонн вантажів на корисну орбіту, - наголосив Маск.

За його оцінками, для створення самодостатнього поселення на Марсі знадобиться доставити на Червону планету 1 млн т вантажів, і Starship буде здатний на це.

10 лютого SpaceX заявила про завершення будівництва повноцінного прототипу Starship. Ракета готова до першого орбітального польоту і наразі чекає на дозвіл від американського регулятора. У прямому ефірі компанія показала успішне з'єднання SpaceX із прототипом Starship 20, який оснащений найновішим прискорювачем Super Heavy Booster 4.

Новини по темі: Космос SpaceX Ілон Маск