Завантажити ще

Вчені знайшли нову планету біля найближчої до Сонця зірки

Вчені знайшли нову планету біля найближчої до Сонця зірки
Фото: ESO/L. Calçada

Вчені за допомогою надточного телескопа Європейської південної обсерваторії в Чилі знайшли нову планету в системі найближчої до Сонця зірки Проксима Центавра. Планета є однією з найлегших екзопланет, які відомі астрономам. Про це повідомляє SciTechDaily.

- Це відкриття показує, що наш найближчий зірковий сусід наповнений цікавими новими світами, готовими до подальших досліджень, - сказав дослідник з Інституту астрофізики та космічних досліджень Португалії Жоао Фаріа.

Планета Проксима Центавра d, як назвали її вчені, обертається навколо Проксима Центавра на відстані близько 4 мільйонів кілометрів. Планета робить оберт навколо своєї зірки за 5 діб.

Нова планета також є однією з найлегших відомих на цей момент екзопланет. Вона важить, як чверть Землі, уточнюють вчені.

Раніше біля зірки Проксима Центавра вже було виявлено дві інші планети: Проксима Центавра b, планета з масою, що можна порівняти з масою Землі, а також планета Проксима Центавра c.

Раніше космічна рентгенівська обсерваторія Chandra Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) сфотографувала спіральну галактику Мессьє 94 у сузір'ї Гончі Пси.

Новини по темі: Космос Зірки Сонце