Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Експерт розповів, хто заробив на пільговому газі для хлібопекарів

Експерт розповів, хто заробив на пільговому газі для хлібопекарів
Фото: Фролов Михайло

Наприкінці 2021 року Кабінет міністрів України обмежив ціну на газ для виробників низки соціально значущих продуктів: пшеничного борошна, молока, житньо-пшеничного хліба, яєць, курячих тушок, батонів та олії. Це сталося після того, як пекарі заявили про загрозу зупинки виробництва хліба через високу ціну на газ. Уряд тоді пішов на поступки, надавши пільговий тариф. На початку лютого 2022 року стало відомо, що виробники соціально значущих продуктів харчування законтрактували на лютий поточного року сумарно 15,6 млн куб. м природного газу українського видобутку за пільговими цінами, найбільше закупили виробники хліба та хлібобулочних виробів – 6,6 млн куб. м, або 42% від загального обсягу.

Проте вже перша декада лютого 2022 року, але ціни на хліб не знизилися, а навпаки - значно зросли. У січні житній хліб у супермаркетах коштував 30,6 грн. за 0,9 кг. У лютому вартість сягнула 31,5 грн.

На думку політолога Володимира Цибулька, коли уряд на пропозицію першого заступника мінекономіки Дениса Кудіна та міністра енергетики Германа Галущенка затвердив постанову про «пільговий газ», у Кабміні не поцікавилися калькуляцією, яка частка «пільгового газу» закладена в собівартість. Газ йде насамперед виробникам борошна, які переробляють зерно агрохолдингів. І це борошно, яке вироблено на пільговому газі, йде на експорт. Лише невеличка його частина потрапляє до хлібопекарів. Тому виходить, що «пільговий газ» – це схема додаткового субсидування агрохолдингів Косюка, Веревського та інших за рахунок «газівників».

"Чому так сталося? – ставить питання Цибулько. - Ймовірно, це частина більшої домовленості Банкової з аграрним лобі». Крім того, він пропонує запитати у Міненерго, чому міністр допустив такий несправедливий «перерозподіл» від «газівників» до «аграріїв»? «Можливо, тому, що, контролюючи цей процес, можна трохи поповнити власний пенсійний фонд? Кажуть, що роботу комітету зі спостереження за біржовими торгами «пільговим газом», створеним Міністерством енергетики, майже в ручному режимі контролює міністр енергетики Герман Галущенко…» - задається питанням політолог.

Новини по темі: хліб Газ пільги