12 червня
Завантажити ще

Олена Зеленська розповіла, як переборщила зі схудненням і втратила 10 кілограм, - і ще дещо

Олена Зеленська розповіла, як переборщила зі схудненням і втратила 10 кілограм, - і ще дещо
Фото: instagram.com/olenazelenska_official

Дружина президента України Олена Зеленська привчає до здорового харчування не лише українських школярів, але й Володимира Зеленського. А її власний шлях до правильних харчових звичок був тернистим - перша леді (на той час ще не була нею) помилялася і набивала гулі. Про це Зеленська 10 лютого розповіла у Фейсбуці, поділившись особистою історією.

- Я постійно кажу, пишу, переконую в необхідності здорового харчування. Тому логічне і чесне запитання, на яке я чекаю: «А як у вас, Олено, справи з правильним харчуванням? Ви нас агітуєте, підштовхуєте до змін, а як самі?" - зауважила Зеленська.

За свідченням дружини президента, як і більшість людей, вона дійшла до думки про здорове харчування не одразу - про що зараз шкодує.

- Після народження дочки я, як і багато жінок, стала дещо ширшою, ніж раніше. Вирішила, що регулярні заняття спортом швидко виправлять ситуацію і я знову дивитимуся у дзеркало із задоволенням. Не міняла раціон, їла все, що хотілося. Минув рік… Вправи набридли, мотивація зникла, а кілограми – ні.

Зеленська звернулася до консультанта зі схуднення. Підсумок: жорстка дієта, мінімальні порції, 5-разове харчування, планування раціону на тиждень, нескінченне приготування, контейнери із собою.

- Три місяці муштри – і я задоволена! Мінус 10 на терезах! За ці три місяці я навчилася пити по півтора літра води щодня, і ця корисна звичка залишилася в мене й досі, – ділиться дружина Володимира Зеленського.

Але це був не єдиний результат. Сталися й негативні наслідки.

- На жаль, втративши зайві кілограми, разом із ними я втратила ще дещо. Енергію, тонус, гормональний баланс. Є чудова приказка: «Що занадто – то не здраво», - зазначила Олена Зеленська.

Внаслідок цього досвіду над собою Олена усвідомила, що у житті все має бути збалансовано. Має бути спорт (фізкультура, те, що подобається, що не набридає, дає енергію та заряджає). Має бути раціональне харчування – без виключення будь-яких продуктів назавжди, повноцінне, розумне.

- Мені пощастило з чоловіком – він мене підтримує. Тому я привчаю і його до здорового харчування, а він мене – до фізкультури. Багато років він мене м'яко підштовхував, я чинила опір, знаходила відмовки, але нарешті здалася. І вже більше 10 років я його правильно годую, а він допомагає мені не зупинятися із тренуваннями, – пояснила ролі у сім'ї перша леді.

Звичайно, зізнається Зеленська, іноді хочеться солоденького, іноді – солоненького чи взагалі фастфуду.

- Коли дуже хочеться – дозволяю собі, але знаю, що завтра маю відпрацювати у залі та зробити менш калорійний раціон. Мої правила: не поєдную м'ясо і рибу ні з чим, окрім овочів. Якщо хочу кашу чи картоплю – то з овочами. Не люблю рибу. Але один-два рази на тиждень обов'язково їм, – поділилася вона своїми принципами формування раціону.

Олена Зеленська розповіла, як спосіб життя її та чоловіка впливає на дітей – адже все починається з сім'ї. Дочка Володимира та Олени практикує здорове харчування – на думку мами, це справжня робота.

- Син, який народився, коли ми вже харчувалися свідомо, має менше застарілих смакових звичок. Як і майже всі діти, полюбляє шоколад, може з'їсти шматок піци, але це для нього не норма, а виняток, - зазначає вона.

Коли Олена Зеленська каже, що у всіх нас є шкідливі харчові звички, вона знає, що говорить, бо говорить і про себе.

- Пам'ятаєте, у дитинстві - солодкий чай з бутербродом з маслом та ковбаскою? (Аж слина потекла!) Не здорово. Обов'язково відкладеться на талії. Але смачно, бо звичка, бо спогади…- емоційно згадала дитинство Зеленська. – Винятки підтверджують правила, говорили у школі. Так і є. Коли свято, коли відпустка, я знаю, що можу тимчасово порушити звичний режим. Але я також знаю, що я повернуся до нього. Тому що бездумне споживання – вплив на зовнішність – поганий настрій. І – замкнене коло.

На думку першої леді, іноді можна собі дозволити такий грішок, але не щодня і не регулярно.

- І коли я стверджую, що звички можна змінити, то теж кажу із власного досвіду. Це довго, це вимагає зусиль, але це можливо! Тепер ви знаєте про мене все. Зовсім не ідеальна, помиляюся, намагаюся вчасно виправлятись, - підсумувала дружина Володимира Зеленського.

Олена Зеленська як перша леді займається низкою соціальних ініціатив, у тому числі розробкою та ініціюванням нового шкільного меню, що базується на принципах здорового харчування. Його впровадження на початку 2022 року викликало хвилю критики у батьків та самих школярів. Перша леді заявила, що готова терпіти цю критику заради здоров'я дітей.