20 травня
Завантажити ще

Магнітна буря "збила" 40 супутників Starlink Ілона Маска

Магнітна буря
Фото: Twitter/@Sartaburante/via REUTERS

Американська приватна аерокосмічна компанія SpaceX втратила близько 40 інтернет-супутників Starlink із 49 виведених на орбіту 3 лютого внаслідок магнітної бурі. Про це пресслужба компанії повідомила на офіційному сайті SpaceX.

- Попередній аналіз показав, що підвищений опір на низьких висотах не дозволив супутникам вийти з безпечного режиму та розпочати корекцію орбіти, близько 40 супутників повернуться або вже повернулися до атмосфери Землі, - йдеться у повідомленні компанії.

У компанії зазначили, що в результаті бурі опір повітря став на 50% сильнішим, ніж при попередніх запусках. Фахівці вирішили перевести мінісупутники в безпечний режим, у якому вони переміщалися на орбіті "стороною", щоб знизити опір, проте вжиті заходи не допомогли.

За даними компанії, апарати, що зійшли з орбіти, не становлять загрози для інших супутників і спроектовані так, щоб згоріти при вході в атмосферу Землі - "ризик зіткнення з іншими супутниками нульової". Конструкція Starlink передбачає повну руйнацію при вході в атмосферу Землі, падіння уламків або (за іншого результату подій) утворення космічного сміття виключено.

Запуск 49 інтернет-супутників Starlink було здійснено за допомогою важкої ракети-носія Falcon 9 3 лютого з космодрому на мисі Канаверал у Флориді. Орбітальне угруповання SpaceX складається з більш ніж двох тисяч космічних апаратів вагою 290 кг кожен. В даний час компанія є найбільшим супутниковим оператором у світі – нова партія (точніше, її залишки) приєдналася до більш ніж 1800 активних супутників SpaceX.

Це був уже третій запуск Starlink у 2022 році, перші два компанія зробила у січні.

Starlink - проект створення системи супутників, метою якого є забезпечення глобального доступу до високошвидкісного інтернету. Лише у 2021 році було запущено майже 900 супутників. За задумом SpaceX, "сузір'я Starlink" налічуватиме до 42 тисяч супутників.